Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Nasze akwaria => Nasze akwaria => Wątek zaczęty przez: Di_Stefano Lipiec 03, 2010, 14:43:47



Tytuł: Di_stefano 200 L
Wiadomość wysłana przez: Di_Stefano Lipiec 03, 2010, 14:43:47
Zbiornik- 200l, 100 x 40 x 50 (dl x szer x wys)

Oświetlenie- 2x 39 W  T5  Sylvania Aquastar, Sylvania Grolux (w planach dodanie jeszcze jednej T5 39W).

Nawożenie- PG, Symfonia złota + K2SO4 (codziennie)

CO2 - 2 bąbelki na sekundę, drabinka Hagena

Parametry wody- PH 6.5-7 reszty nie mierzę.

Podłoże JBL Manado

Temperatura- 26

Filtracja- JBL CristalProfi 250

Podmiana wody raz na tydzień ok. 20-25 % ( odstana kranówka ).

Fauna:
Neon Innesa ( Paracheirodon innesi ) x 10
Kosiarka (Crossocheilus siamensis) x 5
Zwinnik Czerwonoustny (Rodostomus) x 5
Krewetki (Red Cherry +  Babaulti) ciężko powiedzieć ile  ;)

Flora:

Alternanthera cardinalis
Ammania gracilis
Anubias barteri
Limnophila aromatica
Rotala rotundifolia indica
Glossostigma elatinoides
Cabomba furcata
Microsorium minor

początek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b22b861966720dd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3851b624a4b15cd0.html

Obecnie:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/481015770c005d1f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5b2cb4baebc395c.html

Ps. Liczę na pomocne uwagi.


Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L
Wiadomość wysłana przez: margin Lipiec 03, 2010, 15:08:16
No nareszcie coś na co miło popatrzeć :D Bardzo ładne i gustownie urządzone. Podoba mi się sposób zamocowania oświetlenia, czy to własny pomysł ?
Planujesz jeszcze jakieś rybki, czy pozostajesz przy tych ? Mało je widać.


Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L
Wiadomość wysłana przez: Di_Stefano Lipiec 03, 2010, 15:10:14
Mocowanie oświetlenie własny pomysł. Jeśli chodzi o ryby to planuję dokupienie jeszcze ok. 10 neonów.


Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L
Wiadomość wysłana przez: emperor Lipiec 03, 2010, 16:42:35
Bardzo ładny zbiorniczek. Myślałeś o jakim meszku na korzenie? Poniżej znajdziesz pomocne info:

http://www.aquarminy.yoyo.pl/polska/flora.html


Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L
Wiadomość wysłana przez: Di_Stefano Lipiec 03, 2010, 19:28:03
Miałem na początku w planach obsadzenie korzeni mchem ale zrezygnowałem. Zastanawiałem się ostatnio czy tego jednak nie zrobić ,więc możliwe że umieszczę mech na korzeniach.