|
Tytuł: Di_stefano 200 L Wiadomość wysłana przez: Di_Stefano Lipiec 03, 2010, 14:43:47 Zbiornik- 200l, 100 x 40 x 50 (dl x szer x wys)
Oświetlenie- 2x 39 W T5 Sylvania Aquastar, Sylvania Grolux (w planach dodanie jeszcze jednej T5 39W). Nawożenie- PG, Symfonia złota + K2SO4 (codziennie) CO2 - 2 bąbelki na sekundę, drabinka Hagena Parametry wody- PH 6.5-7 reszty nie mierzę. Podłoże JBL Manado Temperatura- 26 Filtracja- JBL CristalProfi 250 Podmiana wody raz na tydzień ok. 20-25 % ( odstana kranówka ). Fauna: Neon Innesa ( Paracheirodon innesi ) x 10 Kosiarka (Crossocheilus siamensis) x 5 Zwinnik Czerwonoustny (Rodostomus) x 5 Krewetki (Red Cherry + Babaulti) ciężko powiedzieć ile ;) Flora: Alternanthera cardinalis Ammania gracilis Anubias barteri Limnophila aromatica Rotala rotundifolia indica Glossostigma elatinoides Cabomba furcata Microsorium minor początek: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b22b861966720dd.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3851b624a4b15cd0.html Obecnie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/481015770c005d1f.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5b2cb4baebc395c.html Ps. Liczę na pomocne uwagi. Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L Wiadomość wysłana przez: margin Lipiec 03, 2010, 15:08:16 No nareszcie coś na co miło popatrzeć :D Bardzo ładne i gustownie urządzone. Podoba mi się sposób zamocowania oświetlenia, czy to własny pomysł ?
Planujesz jeszcze jakieś rybki, czy pozostajesz przy tych ? Mało je widać. Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L Wiadomość wysłana przez: Di_Stefano Lipiec 03, 2010, 15:10:14 Mocowanie oświetlenie własny pomysł. Jeśli chodzi o ryby to planuję dokupienie jeszcze ok. 10 neonów.
Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L Wiadomość wysłana przez: emperor Lipiec 03, 2010, 16:42:35 Bardzo ładny zbiorniczek. Myślałeś o jakim meszku na korzenie? Poniżej znajdziesz pomocne info:
http://www.aquarminy.yoyo.pl/polska/flora.html Tytuł: Odp: Di_stefano 200 L Wiadomość wysłana przez: Di_Stefano Lipiec 03, 2010, 19:28:03 Miałem na początku w planach obsadzenie korzeni mchem ale zrezygnowałem. Zastanawiałem się ostatnio czy tego jednak nie zrobić ,więc możliwe że umieszczę mech na korzeniach.
|