|
Tytuł: zmienniaki plamiste - wszystkie padly Wiadomość wysłana przez: Irishman Maj 13, 2010, 00:54:09 Witam
slow kilka o akwa 160 litrow no3 - 25, reszta parametrow ok 2 filtry tetra tec ex400 i 600 czyszczone bardzo dawno temu, jedyne co to muł wylalem miesiac temu. ogolne kiryski panda x8 gurami czerwone x4 gupik x1 kardynalek chinski x4 microrasbora galaxy x4 ( tylko tyle zostalo z 10) 300+ krewetek otoski x4 zmienniak plamisty ( czerwony) x10 sporo roslin Akwa mam od prawie roku - 2 miesiace temu sie przeprowadzalem , akwarium musialem postawic w duzym pokoju, ktory w ostatni weekend byl malowany. dzien po malowaniu padlo 6 platek od niedzieli do teraz padlo w sumie 10 - zostaly 2 sztuki narybku. wszystkie pozostale ryby zyja, nie maja zadnych oznak zatrucia. platki (oprocz jednej) padaly nagle - brak widocznych oznak choroby - do konca byly zwawe, plywaly, jadly, pletwy nie sklejone - kolor zachowaly krwisto czerwony do samego konca. 1 ostatnia platka ktora padla dzisiaj byla najwieksza i najstarsza - stracila brzuch ( byla wiecznie w ciazy) pod skrzelami pojawil sie siny kolor. - reszta jak u innych - padla nagle. mozliwe przyczyny - zatrucie farba po malowaniu ( pokoj byl wietrzony prawie cala dobe, wentylator pompowal swieze powietrze przez okno do wnetrza pokoju, wode wymienialem codziennie okolo 15 litrow ) - w weekend otworzylem nowa paczke robakow mrozonych ( ale wszystkie inne ryby sa ok) - 2 tygodnie temu kupilem 10 microrasbor galaxy, z ktorych w ciagu 2 dni zrobily sie 4 sztuki - i te 4 sztuki plywaja juz 2 tyg i maja sie dobrze Nie mam pojecia co tak naprawde moglo byc przyczyna zgonow i dlaczego tylko i wylacznie platynki ???? przeciez gdyby sie akwa zatrulo po malowaniu, to straty mialbym wieksze....... pomysly, sugestie, porady mile widziane. ??? |