Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Nasze akwaria => Nasze akwaria => Wątek zaczęty przez: norbik39 Luty 28, 2010, 18:47:09



Tytuł: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: norbik39 Luty 28, 2010, 18:47:09
Jestem początkującym więc proszę o wszelkie krytyki i poradniki co moge jeszcze zrobić...

A więc tak:


Mam filtr kaskadowy,
1. Akwarium profilowane 60x30x30.
2. Pokrywa ABS  z oświetleniem T8 (1x15W)
3. Grzałka z termostatem 50W (posiada nowoczesnej generacji ceramiczny rdzeń grzewczy).
4. Filtr Kaskadowy
5. Napowietrzacz


Obsada:

7 Neonków Inesa
3 Mieczyki czerwone 1 samiec, 2 samice
1 Mieczyk czarna samica
6 gupików 4 samice i 2 samce
6 kirysków, 2 Albinosy, 2 Panda, 2 Nie znam nazwy ( Nie mogłem dać zdjęcia, bo mi się schowały ;/ )
2 Skalary
1 Glonojad
2 Rozborny Klinowe

http://img220.imageshack.us/i/obraz027gq.jpg/ (http://img220.imageshack.us/i/obraz027gq.jpg/)
http://img695.imageshack.us/i/obraz025oo.jpg/ (http://img695.imageshack.us/i/obraz025oo.jpg/)
http://img714.imageshack.us/i/obraz024h.jpg/ (http://img714.imageshack.us/i/obraz024h.jpg/)
http://img716.imageshack.us/i/obraz013m.jpg/ (http://img716.imageshack.us/i/obraz013m.jpg/)
http://img90.imageshack.us/i/obraz012nv.jpg/ (http://img90.imageshack.us/i/obraz012nv.jpg/)
http://img72.imageshack.us/i/obraz011t.jpg/ (http://img72.imageshack.us/i/obraz011t.jpg/)
http://img17.imageshack.us/i/obraz010mq.jpg/ (http://img17.imageshack.us/i/obraz010mq.jpg/)
http://img709.imageshack.us/i/obraz008qo.jpg/ (http://img709.imageshack.us/i/obraz008qo.jpg/)
http://img175.imageshack.us/i/obraz007l.jpg/ (http://img175.imageshack.us/i/obraz007l.jpg/)
http://img694.imageshack.us/i/obraz005hb.jpg/ (http://img694.imageshack.us/i/obraz005hb.jpg/)
http://img96.imageshack.us/i/obraz003tt.jpg/ (http://img96.imageshack.us/i/obraz003tt.jpg/)


Proszę o pomysły, jak już pisaliście, wiem że trochę dużo i zła obsada ;/ , ale rybki czują się dobrze i nic im nie dolega :)
Pytanie co do Mieczyków , dałem specjalnie ich zdjęcia by spytać się czy one są kotne ? Bo mają czarną plamkę między tylnymi płetwami ?
Woda wydaje mi się trochę zamulona co zrobić ?
Proszę o nazwy roślin bo niestety nie znam, a chętnie sobie o nich poczytam :)
Co zrobić by rośliny ładnie zarosły mi akwarium ?
Akwa ma miesiąc i kilka dni :)


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: Muchomorek Luty 28, 2010, 18:54:36
Cytuj
Jestem początkującym więc proszę o wszelkie krytyki i poradniki co moge jeszcze zrobić...
Złe ryby na ten litraż (mieczyki, sumy, skalary i "glonojady"), zacznij od poczytania wymagań tych rybek, które posiadasz.
A te sumiki i te złote rybki do rozpoznania, daj dobre zdjęcie samych ryb.


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: baniakmaniak Luty 28, 2010, 19:15:55
Zgadzam się z kolegą obsada do wymiany a zdjęcia które tu dałeś otwierają się godzinę a niewiele na nich widac :-\. KIepska jakośc w wysokiej rozdzielczości. :P


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: Kubik118 Marzec 01, 2010, 13:59:02
Na zdjęciu widziałem jeszcze razbory klinowe.
Zmień obsade, jak ci radzą inni.
Co do roślin , podaj jakie masz oświetlenie i czy dodajesz nawozy czy co2.


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: Lady in blue Marzec 01, 2010, 15:41:32
Skalary są za duże na 60l. Rasbory klinowe są stadne więc po pierwsze jest ich zamało i po drugie akwarium na nie zamałe .
sumiki i rybki już wymienione oddaj . zmień grote na coś naturalnego np. korzeń . Możesz dokupić sobie np. : ślimaki - ampularia lub helenka , krewetki - np. Yellow . A rybki : kardynałki gupiki , neonki ,możesz tu mieć też samca bojownika , albo charem (samiec+2samice) . Jest dużo możliwości żeby rybkom było lepiej  ;) Z tego co widze masz 1-2 (?) gupiczki w ciąży ??? to może poczekaj z kupnem jakich kolwiek rybek . Jak pozbędziesz się małych to dobiero . Możesz tez dać tatarak ( moim zdaniem będzie ładnie wyglądał  :) )  Pozdrawiam LIB


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: wkukler Marzec 01, 2010, 16:22:43
Rasbory klinowe są stadne więc po pierwsze jest ich zamało i po drugie akwarium na nie zamałe .
Rasbory są akurat do 60l  :)
Z ryb to jeszcze harem prętnika, pielęgniczki, itp.


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:25:10
Mój pierwszy post zmieniłem cały :) Proszę o jeszcze raz zapoznanie się z nim :D
I odpowiedź na te pytania :)


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: klasyka Marzec 02, 2010, 19:36:22
Cytuj
Woda wydaje mi się trochę zamulona co zrobić ?
Proszę o nazwy roślin bo niestety nie znam, a chętnie sobie o nich poczytam Smiley
Co zrobić by rośliny ładnie zarosły mi akwarium ?

Woda jak mętna to podmien i wyczysc filtr
a co do roslin  to chyba najważniejsze jest oświetlenie   jak masz 15wat  to  slabo bedzie cokolwiek rosnac

a o obsadzie juz koledzy powiedzieli wiec nie bede powtarzac


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: djdzej555 Marzec 02, 2010, 19:45:59
Mój pierwszy post zmieniłem cały :) Proszę o jeszcze raz zapoznanie się z nim :D
I odpowiedź na te pytania :)

Nie zapoznałem się za starym a więc... .
1. Jaki odstęp czasowy był od zalania akwarium wodą a wpuszczaniem ryb do akwarium?
2. Przycinałeś już cabombę?
3. Czemu nie schowałeś urządzeń tech. filtr, grzałka i  termometr  ;D

Tło możesz zrobić z brystolu naj... czarnego  ;) aaa i jeszcze cały czas będziesz miał syf w akwarium bo masz żwir o dużej granulacji.
Pozdrawiam :)


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:46:07
To jaką bym musiał mieć żarówke ?
Podmienić to znaczy ile tej wody ?
Filtr czyszczę co 2 tygodnie...

I jak im urozmaici dietę ? Dostają tylko jedzenie w płatkach i dafnie co im jeszcze dawać i w jakiej postaci ?


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:50:08
Mój pierwszy post zmieniłem cały :) Proszę o jeszcze raz zapoznanie się z nim :D
I odpowiedź na te pytania :)

Nie zapoznałem się za starym a więc... .
1. Jaki odstęp czasowy był od zalania akwarium wodą a wpuszczaniem ryb do akwarium?
2. Przycinałeś już cabombę?
3. Czemu nie schowałeś urządzeń tech. filtr, grzałka i  termometr  ;D

Tło możesz zrobić z brystolu naj... czarnego  ;) aaa i jeszcze cały czas będziesz miał syf w akwarium bo masz żwir o dużej granulacji.
Pozdrawiam :)

1. od zalania i wsadzenia ryb minęło następująco :
Zalałem Akwa :
Po 4 dniach zakupiłem roślinki i po 5 dniach kupiłem 7 rybek , po następnych 5 dniach dokupiłem resztę
2. Tak docinałem cabombę , czy źle ?
3. Jak mam je schować ? Planuję tam jeszcze wsadzić jedną roślinkę


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: klasyka Marzec 02, 2010, 19:51:58
dokup przynajmniej  jeszcze  1x15  t8     ja w 60litrach mam   2x15wat  t8   i jest dobrze cale zarosniete
cale wiaderko z 6-8 litrow  tylko woda musi byc oddstana  min z 12 godzin

Dieta hmm   jak masz platki
sa granulki  sa tableki  , sa solowce , ochotki , i rozne inne "robaki"  


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:56:37
klasyka , a jak w innych tematach czytałem o marchewkach i takich tam też gotować i dawać czy to nie dla takich ryb ?

Jak moge zamontować jeszcze jedną żarówkę jak mam kupione tzw. Gotowca i nie ma miejsca na drugą żarówkę...


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: klasyka Marzec 02, 2010, 20:01:00
klasyka , a jak w innych tematach czytałem o marchewkach i takich tam też gotować i dawać czy to nie dla takich ryb ?

Jak moge zamontować jeszcze jedną żarówkę jak mam kupione tzw. Gotowca i nie ma miejsca na drugą żarówkę...

nie wiem  ale wątpie  taki rzeczy to dla krewetek i innych takich
ja mam krewetkariu  to jak jakas krewetka zdechnie to poprostu sluzy jako pokarm dla brzanek


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: Cyga Marzec 02, 2010, 20:36:24
Wydaje i się że filtra nie powinno się czyścić zbyt często,a myślę że   raz na 2 tygodnie to za często


Tytuł: Odp: Akwa Norbik39
Wiadomość wysłana przez: bebikk Marzec 02, 2010, 23:06:14
Wydaje i się że filtra nie powinno się czyścić zbyt często,a myślę że   raz na 2 tygodnie to za często

jesli sie zachowuje pewne zasady czyli czysci sie w wodzie ktora sie spuszcza przy podmianach to nie grozi to wyniszczeniem bakterii na gabce (w przypadku wewn. bo taki tutaj jest zastosowany) a wiec nie ma sie czego obawiac