|
Tytuł: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: norbik39 Luty 28, 2010, 18:47:09 Jestem początkującym więc proszę o wszelkie krytyki i poradniki co moge jeszcze zrobić...
A więc tak: Mam filtr kaskadowy, 1. Akwarium profilowane 60x30x30. 2. Pokrywa ABS z oświetleniem T8 (1x15W) 3. Grzałka z termostatem 50W (posiada nowoczesnej generacji ceramiczny rdzeń grzewczy). 4. Filtr Kaskadowy 5. Napowietrzacz Obsada: 7 Neonków Inesa 3 Mieczyki czerwone 1 samiec, 2 samice 1 Mieczyk czarna samica 6 gupików 4 samice i 2 samce 6 kirysków, 2 Albinosy, 2 Panda, 2 Nie znam nazwy ( Nie mogłem dać zdjęcia, bo mi się schowały ;/ ) 2 Skalary 1 Glonojad 2 Rozborny Klinowe http://img220.imageshack.us/i/obraz027gq.jpg/ (http://img220.imageshack.us/i/obraz027gq.jpg/) http://img695.imageshack.us/i/obraz025oo.jpg/ (http://img695.imageshack.us/i/obraz025oo.jpg/) http://img714.imageshack.us/i/obraz024h.jpg/ (http://img714.imageshack.us/i/obraz024h.jpg/) http://img716.imageshack.us/i/obraz013m.jpg/ (http://img716.imageshack.us/i/obraz013m.jpg/) http://img90.imageshack.us/i/obraz012nv.jpg/ (http://img90.imageshack.us/i/obraz012nv.jpg/) http://img72.imageshack.us/i/obraz011t.jpg/ (http://img72.imageshack.us/i/obraz011t.jpg/) http://img17.imageshack.us/i/obraz010mq.jpg/ (http://img17.imageshack.us/i/obraz010mq.jpg/) http://img709.imageshack.us/i/obraz008qo.jpg/ (http://img709.imageshack.us/i/obraz008qo.jpg/) http://img175.imageshack.us/i/obraz007l.jpg/ (http://img175.imageshack.us/i/obraz007l.jpg/) http://img694.imageshack.us/i/obraz005hb.jpg/ (http://img694.imageshack.us/i/obraz005hb.jpg/) http://img96.imageshack.us/i/obraz003tt.jpg/ (http://img96.imageshack.us/i/obraz003tt.jpg/) Proszę o pomysły, jak już pisaliście, wiem że trochę dużo i zła obsada ;/ , ale rybki czują się dobrze i nic im nie dolega :) Pytanie co do Mieczyków , dałem specjalnie ich zdjęcia by spytać się czy one są kotne ? Bo mają czarną plamkę między tylnymi płetwami ? Woda wydaje mi się trochę zamulona co zrobić ? Proszę o nazwy roślin bo niestety nie znam, a chętnie sobie o nich poczytam :) Co zrobić by rośliny ładnie zarosły mi akwarium ? Akwa ma miesiąc i kilka dni :) Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: Muchomorek Luty 28, 2010, 18:54:36 Cytuj Jestem początkującym więc proszę o wszelkie krytyki i poradniki co moge jeszcze zrobić... Złe ryby na ten litraż (mieczyki, sumy, skalary i "glonojady"), zacznij od poczytania wymagań tych rybek, które posiadasz. A te sumiki i te złote rybki do rozpoznania, daj dobre zdjęcie samych ryb. Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: baniakmaniak Luty 28, 2010, 19:15:55 Zgadzam się z kolegą obsada do wymiany a zdjęcia które tu dałeś otwierają się godzinę a niewiele na nich widac :-\. KIepska jakośc w wysokiej rozdzielczości. :P
Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: Kubik118 Marzec 01, 2010, 13:59:02 Na zdjęciu widziałem jeszcze razbory klinowe.
Zmień obsade, jak ci radzą inni. Co do roślin , podaj jakie masz oświetlenie i czy dodajesz nawozy czy co2. Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: Lady in blue Marzec 01, 2010, 15:41:32 Skalary są za duże na 60l. Rasbory klinowe są stadne więc po pierwsze jest ich zamało i po drugie akwarium na nie zamałe .
sumiki i rybki już wymienione oddaj . zmień grote na coś naturalnego np. korzeń . Możesz dokupić sobie np. : ślimaki - ampularia lub helenka , krewetki - np. Yellow . A rybki : kardynałki gupiki , neonki ,możesz tu mieć też samca bojownika , albo charem (samiec+2samice) . Jest dużo możliwości żeby rybkom było lepiej ;) Z tego co widze masz 1-2 (?) gupiczki w ciąży ??? to może poczekaj z kupnem jakich kolwiek rybek . Jak pozbędziesz się małych to dobiero . Możesz tez dać tatarak ( moim zdaniem będzie ładnie wyglądał :) ) Pozdrawiam LIB Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: wkukler Marzec 01, 2010, 16:22:43 Rasbory klinowe są stadne więc po pierwsze jest ich zamało i po drugie akwarium na nie zamałe . Rasbory są akurat do 60l :)Z ryb to jeszcze harem prętnika, pielęgniczki, itp. Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:25:10 Mój pierwszy post zmieniłem cały :) Proszę o jeszcze raz zapoznanie się z nim :D
I odpowiedź na te pytania :) Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: klasyka Marzec 02, 2010, 19:36:22 Cytuj Woda wydaje mi się trochę zamulona co zrobić ? Proszę o nazwy roślin bo niestety nie znam, a chętnie sobie o nich poczytam Smiley Co zrobić by rośliny ładnie zarosły mi akwarium ? Woda jak mętna to podmien i wyczysc filtr a co do roslin to chyba najważniejsze jest oświetlenie jak masz 15wat to slabo bedzie cokolwiek rosnac a o obsadzie juz koledzy powiedzieli wiec nie bede powtarzac Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: djdzej555 Marzec 02, 2010, 19:45:59 Mój pierwszy post zmieniłem cały :) Proszę o jeszcze raz zapoznanie się z nim :D I odpowiedź na te pytania :) Nie zapoznałem się za starym a więc... . 1. Jaki odstęp czasowy był od zalania akwarium wodą a wpuszczaniem ryb do akwarium? 2. Przycinałeś już cabombę? 3. Czemu nie schowałeś urządzeń tech. filtr, grzałka i termometr ;D Tło możesz zrobić z brystolu naj... czarnego ;) aaa i jeszcze cały czas będziesz miał syf w akwarium bo masz żwir o dużej granulacji. Pozdrawiam :) Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:46:07 To jaką bym musiał mieć żarówke ?
Podmienić to znaczy ile tej wody ? Filtr czyszczę co 2 tygodnie... I jak im urozmaici dietę ? Dostają tylko jedzenie w płatkach i dafnie co im jeszcze dawać i w jakiej postaci ? Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:50:08 Mój pierwszy post zmieniłem cały :) Proszę o jeszcze raz zapoznanie się z nim :D I odpowiedź na te pytania :) Nie zapoznałem się za starym a więc... . 1. Jaki odstęp czasowy był od zalania akwarium wodą a wpuszczaniem ryb do akwarium? 2. Przycinałeś już cabombę? 3. Czemu nie schowałeś urządzeń tech. filtr, grzałka i termometr ;D Tło możesz zrobić z brystolu naj... czarnego ;) aaa i jeszcze cały czas będziesz miał syf w akwarium bo masz żwir o dużej granulacji. Pozdrawiam :) 1. od zalania i wsadzenia ryb minęło następująco : Zalałem Akwa : Po 4 dniach zakupiłem roślinki i po 5 dniach kupiłem 7 rybek , po następnych 5 dniach dokupiłem resztę 2. Tak docinałem cabombę , czy źle ? 3. Jak mam je schować ? Planuję tam jeszcze wsadzić jedną roślinkę Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: klasyka Marzec 02, 2010, 19:51:58 dokup przynajmniej jeszcze 1x15 t8 ja w 60litrach mam 2x15wat t8 i jest dobrze cale zarosniete
cale wiaderko z 6-8 litrow tylko woda musi byc oddstana min z 12 godzin Dieta hmm jak masz platki sa granulki sa tableki , sa solowce , ochotki , i rozne inne "robaki" Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: norbik39 Marzec 02, 2010, 19:56:37 klasyka , a jak w innych tematach czytałem o marchewkach i takich tam też gotować i dawać czy to nie dla takich ryb ?
Jak moge zamontować jeszcze jedną żarówkę jak mam kupione tzw. Gotowca i nie ma miejsca na drugą żarówkę... Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: klasyka Marzec 02, 2010, 20:01:00 klasyka , a jak w innych tematach czytałem o marchewkach i takich tam też gotować i dawać czy to nie dla takich ryb ? Jak moge zamontować jeszcze jedną żarówkę jak mam kupione tzw. Gotowca i nie ma miejsca na drugą żarówkę... nie wiem ale wątpie taki rzeczy to dla krewetek i innych takich ja mam krewetkariu to jak jakas krewetka zdechnie to poprostu sluzy jako pokarm dla brzanek Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: Cyga Marzec 02, 2010, 20:36:24 Wydaje i się że filtra nie powinno się czyścić zbyt często,a myślę że raz na 2 tygodnie to za często
Tytuł: Odp: Akwa Norbik39 Wiadomość wysłana przez: bebikk Marzec 02, 2010, 23:06:14 Wydaje i się że filtra nie powinno się czyścić zbyt często,a myślę że raz na 2 tygodnie to za często jesli sie zachowuje pewne zasady czyli czysci sie w wodzie ktora sie spuszcza przy podmianach to nie grozi to wyniszczeniem bakterii na gabce (w przypadku wewn. bo taki tutaj jest zastosowany) a wiec nie ma sie czego obawiac |