|
Tytuł: Pleśń Ikry Wiadomość wysłana przez: henry203 Styczeń 27, 2010, 16:36:17 Witam
Mam pytanie jaki jest najlepszy preparat przeciwko pleśni ikry np. kiryska spiżowego. Prosze o szybką odpowieź. Tytuł: Odp: Pleśń Ikry Wiadomość wysłana przez: dobraf Styczeń 27, 2010, 22:37:58 z tego co wiem to ikra pleśnieje jeśli woda jest zbyt alkaliczna, jakie masz ph?
Tytuł: Odp: Pleśń Ikry Wiadomość wysłana przez: henry203 Styczeń 28, 2010, 18:33:42 ok. 7
Tytuł: Odp: Pleśń Ikry Wiadomość wysłana przez: rogerakva Styczeń 28, 2010, 20:07:32 pleśnienie jest zwykle wywołane złymi parametrami wody. Ale jak masz ph 7 to w miarę. Ja miałem 6,4 jak się tarły. ...kurdę, chemi w akwa nie uważam ale jest tego dość dużo. Wskocz do jakiegoś dobrego zeologa i zapytaj sprzedawcę. Na pewno jakiś doradzi. Spróbuj odłowić zabielone jajeczka i zakryj zbiornik możliwie tak żeby nie dochodziło światło. To też może być przyczyna.
powodzenia Tytuł: Odp: Pleśń Ikry Wiadomość wysłana przez: peyooo Styczeń 28, 2010, 20:12:29 Sprawdź sobie Healthosan z Tropicala, myślę, że powinien pomóc
Tytuł: Odp: Pleśń Ikry Wiadomość wysłana przez: Jarecki Luty 06, 2010, 22:46:16 Pewnie już po wszystkim, ale może komuś na przyszłość się przyda.
Z własnego doświadczenia mogę polecić "MYCOPUR" sery. Faktycznie jest przeciw grzybom i działa. Oczywiście wszystko w granicach możliwości środka czyli że parametry wody i kondycja tarlaków była bez zarzutu. Używałem tego środka skutecznie dla bardzo podobnej ikry. Kiryśnika czarnoplamego.Obojętnie z jaką wodą miałem doczynienia pleśń atakowała całą ikrę w ciągu jednej doby. Przyczyna rozwoju pleśni była dla mnie oczywista bo odławiałem samca więc pozbawiałem ją ochrony jaką on dawał ciągle uzupełniając warstwę ochronnej piany.Ale skubaniec notorycznie zżerał ikrę więc poradziłem sobie bez niego. U kirysków często widziałem kilka ziaren niezapłodnionych co czasami powodowało rozwój grzyba rozprzestrzeniającego się na zdrową ikrę. Jak kiryski są wprawione w zapładnianiu a parametry wody nie utrudniają zapłodnienia to spokojnie obywa się bez chemi. Czasem można jednak się wspomóc bo nie zawsze udaje się oddzielić jedno zbielałe ziarno od reszty zdrowych. A grzyb, tylko na to czeka. :) |