|
Tytuł: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 24, 2010, 18:08:41 Witam czy do mojej obsady mogłabym dorzucić samca bojownika???
Miałam kiedyś samca w kuli za co jest mi strasznie wstyd(choć kula miała kilka litrów) :-\miałam samice bojownika i samiec był barzdzo spokojny. Mam bardzo zaufany sklep... Akwa ma 112l a opis obsady jest w opisie mojego profilu Wielkie dzięki za odpowiedzi Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Krab Styczeń 24, 2010, 18:15:04 Zapytam i odpowiem ;)
Pytanie: Po co tyle pytajników? ??? Odpowiedz: Myśle ze bojownik pasuje, co na to inni? ;D Pozdrawiam <papa> <good> Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 24, 2010, 18:20:46 Hehe
Dzięki za odpowiedz tez tak sadze ale bałam się żeby nie wpuścić do akwa zabójcy.A po to tyle pytajników bo ja to mam zawsze skłonności do przesadzania Pozdrowy Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Thedevil Styczeń 24, 2010, 18:45:32 Co na to inni... chyba brak słów Sanderka25... ale masz już i tak mnóstwo ryb jak na 112l ja nawet z ręką na sercu mogę powiedzieć, że musisz części się pozbyć bo zaraz będziesz miała konserwę rybną >:D masz ponad 40 rybek, które nijak do siebie pasują! Nie wiem wchodzisz do sklepu i kupujesz co Ci się podoba i w ogóle się nie zastanawiasz?
chyba faktycznie masz skłonności do przesadzania skoro chcesz jeszcze dokupić rybkę ;) Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: b0rn2bewild Styczeń 24, 2010, 19:03:08 -gupiki 7 sztuk
-neonki 15 sztuk -gurami mozajkowy 4 sztuki -razbora klinowa 2 sztuki -danio pręgowane i lamparcie 4 sztuki -zmienniak 2 sztuki(parka) -bystrzyk z serpa 1 sztuka(ale za niedługo kolega) -kiryski pstre 4 sztuki -glonojady 4 sztuki a to wszystko w 112L Oo Po 1 jak juz wspomnial przedmowca za duzo ryb, Po 2 zle dobrana obsada - razbora ryba stadna, danio rowniez etc. Po 3 co masz na mysli piszac glonojady ? - kosiarki, otoski, a moze zbrojniki ? Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 24, 2010, 19:04:35 Czyli jak??????
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Muchomorek Styczeń 24, 2010, 19:05:23 Zdecydowanie nie, bojownik nie pasuje i wiele innych też nie.
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 24, 2010, 19:08:13 Ale nie pasuje pod względem że za dużo rybek czy pod tym że mógłby pogryźć inne rybki??
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Krab Styczeń 24, 2010, 19:08:33 Po 1 jak juz wspomnial przedmowca za duzo ryb Zmniejsz liczbe rybek w akwariumTeraz raczej bojownik nie, bo pszerybninie masz i niedobraną obsade ::) Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 24, 2010, 19:10:19 Ale nie mam ich gdzie oddać!
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: b0rn2bewild Styczeń 24, 2010, 19:14:59 to trzeba kupic jeszcze dwa akwaria ;)
co do pytania to : za duzo rybek oraz bedzie sie stresowal z takimi rybami jak danio np. Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Krab Styczeń 24, 2010, 19:16:38 Ale nie mam ich gdzie oddać! A ten twój zaufany sklep? Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Muchomorek Styczeń 24, 2010, 19:17:39 Ale nie mam ich gdzie oddać! To trzeba się ludzi popytać, choćby na tym forum, ktoś weźmie do stadka.Upychając ryby robisz im stresujące środowisko i trafisz w końcu na agresywną rybę, albo zrobi się agresywna, jak trochę podrośnie. Taką rybą jest bojownik. Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 24, 2010, 19:18:56 Jest on zaufany ale nie chcą przyjmować rybek.Ja to bym chciała oddać razbory.
Nie przyjmują niestety jak właśnie miałam 39 gupików to pytałam sie i nie przyjeli Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: klasyka Styczeń 24, 2010, 19:23:43 to napisz w dziale giełda że oddasz rybki a jak nikt sie nie zgłosi to wystaw na allegro
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 24, 2010, 19:37:57 No nie wiem czy mam takie przerybienie bo znajomy ma takie samo akwa 112l a w nim:
5 skalarów(wyrośnięte na maksa) 2 gurami całujące(wielkie potwornie) 4 tetra czarna(wielkie) 2 samice mieczyka kilka glonojadów kilka kirysków 1 molinezja 6 bocji wspanialych i jakieś tam jeszcze duperela PRZYPOMINAM ŻE WSZYSTKIE RYBKI SĄ BARDZO DUŻE(NIE ZMYŚLAM,MOGĘ NAWET PRZYSIĘGNĄĆ) Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: mic44 Styczeń 24, 2010, 19:41:15 Zapytam i odpowiem ;) Pytanie: Po co tyle pytajników? ??? Odpowiedz: Myśle ze bojownik pasuje, co na to inni? ;D Pozdrawiam <papa> <good> Po 1 jak juz wspomnial przedmowca za duzo ryb Zmniejsz liczbe rybek w akwariumTeraz raczej bojownik nie, bo pszerybninie masz i niedobraną obsade ::) Możesz powiedzieć co się zmieniło w ciągu godziny, że dajesz takie sprzeczne odpowiedzi ? Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Krab Styczeń 24, 2010, 19:48:18 Nie żauważyłem pszerybnienia ;) :-[
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: b0rn2bewild Styczeń 24, 2010, 19:59:42 gupik a razbora to roznica, zapytaj
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: aresik Styczeń 24, 2010, 20:32:03 a czy danio nie podgryza płetw gupikom? Bo jak tak to bojownika z deka ostrzępią. ?
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: wkukler Styczeń 25, 2010, 12:23:07 Zapytam i odpowiem ;) Pytanie: Po co tyle pytajników? ??? Odpowiedz: Myśle ze bojownik pasuje, co na to inni? ;D Pozdrawiam <papa> <good> Po 1 jak juz wspomnial przedmowca za duzo ryb Zmniejsz liczbe rybek w akwariumTeraz raczej bojownik nie, bo pszerybninie masz i niedobraną obsade ::) Możesz powiedzieć co się zmieniło w ciągu godziny, że dajesz takie sprzeczne odpowiedzi ? Nie żauważyłem pszerybnienia ;) :-[ Nie zauważyłeś, a napisałeś, że (podkreślone). jak nie masz pojęcia o czymś to nie doradzaj, w każdym wątku coś piszesz, i jak na razie to nic sensownego nie jest >:(Zgodnie z przedmówcami, popytaj znajomych, w sklepie i na forum. Jak nie będzie chętnych to na allegro wystaw. No nie wiem czy mam takie przerybienie bo znajomy ma takie samo akwa 112l a w nim: To że ktoś trzyma ryby w opłakanych warunkach, nie znaczy że ty też powinnaś. Ktokolwiek to jest to na akwarystyce nie zna się wcale.5 skalarów(wyrośnięte na maksa) 2 gurami całujące(wielkie potwornie) 4 tetra czarna(wielkie) 2 samice mieczyka kilka glonojadów kilka kirysków 1 molinezja 6 bocji wspanialych i jakieś tam jeszcze duperela PRZYPOMINAM ŻE WSZYSTKIE RYBKI SĄ BARDZO DUŻE(NIE ZMYŚLAM,MOGĘ NAWET PRZYSIĘGNĄĆ) Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Muchomorek Styczeń 25, 2010, 12:30:46 No nie wiem czy mam takie przerybienie bo znajomy ma takie samo akwa 112l a w nim: A cóż to za argument? ;D5 skalarów(wyrośnięte na maksa) (...) Znajomy powinien kupić sobie jakąkolwiek książkę o akwarystyce, bo grzeszy. Działacie jak w tym żydowskim dowcipie: (Żyd do rabina:) - Rabe, powiedz, co mam zrobić? W domu teściowa, syn z synową, pięcioro dzieci, my z żoną i wuj. - Kup sobie kozę! (kupił kozę i po tygodniu idzie do rabina) - Rabe, ale teraz to już nie ma się gdzie ruszyć przez tą kozę! - To sprzedaj kozę! (spotykają się po tygodniu, Rabin pyta) - I jak teraz bez kozy? - Dużo lepiej, rabe, dużo lepiej. To co tam jeszcze kolega dokupi do tych skalarów? ;) Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 25, 2010, 17:26:24 Dzisiaj rano zobaczyłam że jeden samiec gupika ma obgryziony ogon i stwierdziłam(widziałam)że sprawcą tego jest danio;(
Odłowiłam wszystkie cztery i jutro zadzwonie do mojej koleżanki i zapytam czy nie chciałaby ich.Sądzę że się zgodzi. Ma już danio i twierdzi że jest im smutno bo są tylko dwa a jak dołoży moje to będzie 8. Są tego 2 plusy: 1.W moim akwarium będzie mniej rybek. 2.Nie będzie agresorów Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: Krab Styczeń 25, 2010, 17:31:30 Nie zauważyłeś, a napisałeś, że (podkreślone). jak nie masz pojęcia o czymś to nie doradzaj, w każdym wątku coś piszesz, i jak na razie to nic sensownego nie jest >:( No ciekawe, ty lepszy nie jesteś. >:DA co do sanderka25, dobrze zrobione <good> Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 25, 2010, 17:42:33 Sorry będzie 6 daniów
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: bebikk Styczeń 25, 2010, 18:18:39 bo gupiki rzadko kiedy chca przymowac... inne ryby na pewno chetnie przyjmie. I powaznie masz przerybienie ze zle dobranymi rybami, oddasz wiekszosc to mozesz bojownika wrzucic ;]
dostosuj sie do wszystkich tutaj zalecen bo to sama prawda tutaj zostala napisana, napisz ponownie do nas jak bedziesz juz z nowa obsada zeby sie pochwalic osiagnieciami :) Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 25, 2010, 18:20:43 Zaczynam zmieniać nie bedzie danio.To zawsze cztery rybki mniej.
Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: b0rn2bewild Styczeń 26, 2010, 10:57:24 Podsumowujac :
-gupiki 7 sztuk -neonki 15 sztuk -gurami mozajkowy 4 sztuki (mozaikowy sie pisze) -razbora klinowa 2 sztuki - -zmienniak 2 sztuki(parka) -bystrzyk z serpa 1 sztuka(ale za niedługo kolega) -kiryski pstre 4 sztuki -glonojady 4 sztuki kursywą - ryby ktore szybko sie beda rozmnarzac, i trzeba juz teraz to przemyslec pogrubione - ryby stadne ! nie masz warunkow na chodowanie wiecej niz jednej lawic ryb ( kirysy + np. neonki moga byc ze wzgledu na to ze zeruja w innych partiach akwarium) podkreslone - dalej nie dowiedzialem sie jakie to glonojady . . . Tytuł: Odp: Czy może być bojownik??????????????Bardzo krótka odpowiedź. Wiadomość wysłana przez: sanderka25 Styczeń 27, 2010, 10:02:05 Może przeniesiemy się do wątku mojego akwa bo tutaj nie potrzebnie się rozpisujemy co nie dotyczy tematu.
A oto wątek:http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/moje-akwa-112l-)/ Sorry że akwa tak wygląda...Zmieniam go za wskazówkami innych użytkowników Więc od teraz będę czekać na odp. w tamtym wątku <papa> |