Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Jak rozmnożyć rybki => Wątek zaczęty przez: tek76 Grudzień 27, 2009, 22:46:12



Tytuł: Prystelki
Wiadomość wysłana przez: tek76 Grudzień 27, 2009, 22:46:12
czy komus jusz sie udalo rozmnozyc prystelki??? i jak wyglada tarlo???


Tytuł: Odp: Prystelki
Wiadomość wysłana przez: Komandos Styczeń 01, 2010, 12:54:10
Mi osobiście nie udało się bo nawet nie próbowałem.  :)
Jednak sądzę że tarło wygląda podobnie jak u innych ryb tego pokroju np jak u razbor klinowych u których z kolei miałem okazje oglądac tarło.
Także śmiem twierdzic że Prystelki poprostu pływają po całym akwarium, ganiają się i w gęściej obsadzonych sferach samiec dopada samicę po czym się trą, ikra opada, i ryby dalej się ganiają przy okazji wyłapując własną ikrę.
To są tylko przypuszczenia, a nie stwierdzone fakty  ;)


Tytuł: Odp: Prystelki
Wiadomość wysłana przez: tek76 Styczeń 04, 2010, 23:02:00
no masz faktycznie racje tak to wlasnie wyglada!!! czy sa szanse na odchowanie potomstwa?i jak by to musialo wygladac??


Tytuł: Odp: Prystelki
Wiadomość wysłana przez: Komandos Styczeń 05, 2010, 17:12:04
Oddzielne akwarium ok 40 litrów.Poziom wody tak do połowy akwarium, może troszke mniej.
NA dno koniecznie jakaś siatka (taka z owoców), albo takie specjalne sztuczne roślinki do rozrodu są takie ale cięzko raczej dostać.
Lepiej sporo zwykłej siatki np po owocach, mech jawajski, luzem wrzucony rogatek. Akwarium lepiej nie oświetlać, nie wiem jak zareaguje ikra. Może lepiej nawet przyciemnić, zasłonić jakims materiałem. Dobre napowietrzanie, najlepiej w postaci pompki napowietrzającej i kamień.


Tytuł: Odp: Prystelki
Wiadomość wysłana przez: tek76 Styczeń 05, 2010, 17:38:52
no dzieki ale jest zapuzno sprubuje nastepnym razem :(