Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Sprzęt, technika akwarystyczna => Wątek zaczęty przez: 83sawi83 Grudzień 18, 2009, 17:00:45



Tytuł: oswietlenie dla holendra
Wiadomość wysłana przez: 83sawi83 Grudzień 18, 2009, 17:00:45
Witam ostatnio pełnomnie na forum ale mam pytanie odnośnie oswietlenia czy jest odpowiednie bo rosliny nie chca bąbelkowac

zbiornik 300 litrow 120dlogosc 60wysokosc 50 szerokosc(zbiornik juwel rio300)

dwa filtry wewnetrzny juwel o wydajnosci 1200l/h  zewnerzny tetra ex1200

oswietlenie od przodu;
life glo 40wt8
power glo40wt8  j
uwel day54wt5(w pokrywieorginalnie)
juwel nature54wt5(standard)
flora glo 40wt8
aqua glo 40wt8

ph7.0 kh 10 gh 15-16
no2-0  no3-o
 po4-0.2
fe-0

co2 jak z tabeli

pozdrawiam


Tytuł: Odp: oswietlenie dla holendra
Wiadomość wysłana przez: przemow Grudzień 18, 2009, 18:09:57
Oświetlenia masz w sam raz 0.75W/L jeżeli masz te wymiary akwa to masz 360litrów pojemności. Problem nie leży po stronie oświetlenia a nawożenia. Czy nawozisz akwa ??? Rośliny nie maja co jeść no3 powinieneś mieć 15-20 żeby rośliny miały co jeść przy takim oświetleniu samo CO2 ci nie pomoże.


Tytuł: Odp: oswietlenie dla holendra
Wiadomość wysłana przez: 83sawi83 Grudzień 19, 2009, 15:38:42
od startu codziennie brightykw ilosci 15 ml. dzien
od poczatku tygodznia step 15 ml dziennie
od dzis special lights 15 ml dziennie
raz w tygodniu 30 kropel eca
jak widac opieram sie na produktach ADA.
podloze to jbl Manado w ktorym jest 14 kulek torfowych jbl

nie jestem w stanie stwierdzic co jest nie tak ???


Tytuł: Odp: oswietlenie dla holendra
Wiadomość wysłana przez: Seboos Grudzień 21, 2009, 12:07:33
Być może trzeba zwiększyć dawkę nawozu, gdyż masz większe zapotrzebowanie niż wynikałoby z dawkowania w/g przepisu :) Zawsze jest tak, że nawożenie dobiera się do potrzeb a dopiero pozniej do litrażu ;)
NO3 na poziomie zero sugeruje właśnie braki w nawożeniu ... spróbuj delikatnie zwiększyć dawkę i zobaczyć co się dzieje ...
Poza tym jeśli rośliny rosną to chyba wszystko OK no nie ??? Nie zawsze musi być woda gazowana w akwarium ;)


Tytuł: Odp: oswietlenie dla holendra
Wiadomość wysłana przez: zegarsky91 Grudzień 22, 2009, 23:36:52
IMO: Brak azotanów w w wodzie jeśli dobrze widzę to no3 wynosi zero czyli bardzo źle ;p