|
Tytuł: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: butcheri Grudzień 09, 2009, 00:38:39 miał ktos do czynienia z ta rybka? chodzi mi głownie o rozmnazanie jej oraz o to czy ktos wie z jakiego jest ona biotiopu??
Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: dobraf Grudzień 09, 2009, 22:03:44 jeśli chodzi o biotop to z tego co wiem akary występują w białych wodach (oczywiście ameryka południowa) - potwierdza to chociażby "moja amazonia" ale nie byłem i nie widziałem to na 100% Ci nie powiem ;) co do rozmnażania to ponoć ważne jest by dobrały się same z niedużej grupki.
Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: butcheri Grudzień 10, 2009, 01:07:55 jeśli chodzi o biotop to z tego co wiem akary występują w białych wodach (oczywiście ameryka południowa) - potwierdza to chociażby "moja amazonia" ale nie byłem i nie widziałem to na 100% Ci nie powiem ;) co do rozmnażania to ponoć ważne jest by dobrały się same z niedużej grupki. u mnie sie dobrała para własnie z takiej grupki:] ale przystepuja do tarła po czym nie składaja ikry:/ miałem tak jush 4 razy.....nie wiem co jest grane ...Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: dobraf Grudzień 10, 2009, 20:26:10 wiesz, może składają i po prostu zjadają bo coś je stresuje ciężko powiedzieć.
Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: butcheri Grudzień 10, 2009, 22:42:25 no to by musiały chyba w nocy to robic:P bo bym zauwazył jakby w dzien
Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: dobraf Grudzień 11, 2009, 18:27:33 najczęściej pielęgnice wycierają się wieczorem także może tak być.
ile mają te Twoje akary? Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: butcheri Grudzień 11, 2009, 18:43:56 około 4 lata :]
Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: dobraf Grudzień 12, 2009, 21:27:39 aha, myślałem, że masz je niedługo i są najzwyczajniej za młode, może zbrojniki wyjadają ikrę? ciężko stwierdzić... najlepszym rozwiązaniem byłoby urządzenie osobnego akwa tarliskowego.
Tytuł: Odp: Akara z Maroni Wiadomość wysłana przez: Aqwa_Lola Grudzień 16, 2009, 20:42:26 No więć: ryba rośnie średnich rozmiarów (ok.12 cm) preferuje cieplejsze wody, w czasie tarła troszke agresywne, kup z 5 to się dobiorą w parki :)
|