|
Tytuł: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: Huee Listopad 08, 2009, 18:32:30 Witam mam pytanie poszukuje na allegro akwarium Cube 5litrowe lecz nie moge znaleźć kiedyś były aukcje rozpoczynające się od 5 litrów lecz się zakończyły się najmniejsze jakie znalazłem to 8litrowe
Lecz poszukuje coś od 5 litrów do 6 max [cube oczywiście nie prostokątne :]] Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: KSnake Listopad 08, 2009, 18:51:27 Zamów u szklarza. Większa pewność niż zbiornik kupiony na allegro, i jednocześnie w przystępnej cenie. Możesz też wybrać takie wymiary jakie Ci odpowiadają, dobrać kolor silikonu, etc.
Same korzyści. Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: Huee Listopad 08, 2009, 19:18:59 A na allegro coś ?:D
Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: KSnake Listopad 08, 2009, 19:33:15 Znalazłem coś takiego, po wpisaniu "akwarium 6l"
http://allegro.pl/item806369612_mini_akwarium_6_6l_oswietl_pokrywa_napowietrzan.html czyli jak widać nie jest trudno samemu znaleźć *ale to nie jest niestety, modny ostatnio, Cube* Tylko powstaje pytanie: po co przepłacać? Szklarz + pompka + samorobne oświetlenie = max 50zł, ale Twoja sprawa. Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: Huee Listopad 08, 2009, 19:50:25 Widziałem to akwa troche za drogie :]
Bo widziałem same Cube 6litrów kiedyś tak tanio wyjdzie? Mojego znajomego tata jest szklarzem robią szyby zgłosić się tam ? Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: mario27-28 Listopad 08, 2009, 20:25:31 Na allegro możesz zamówić jakie chcesz,robią na wymiar http://www.allegro.pl/item796622972_akwarium_na_wymiar_szyba_4mm_market_zoo_po_z.html
Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: KSnake Listopad 08, 2009, 20:50:45 tak tanio wyjdzie? Mojego znajomego tata jest szklarzem robią szyby zgłosić się tam ? Jeśli zrobisz sam to tak tanio. A jeśli masz jeszcze znajomego szklarza to tym bardziej bym nie kombinował. PS Widzę, że doradzają Ci allegro, i samego cię tam ciągnie (nie żebym miał coś przeciwko temu portalowi), ale z akwariami jest tak, że transport to wysoki koszt jeśli nie odbierasz osobiście. Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: Huee Listopad 08, 2009, 21:08:59 A jakie rośliny radzicie do tej kostki?[8litrów]
Czy rośliny dadzą radę bez dozowania co2? I czy znacie jeszcze jakieś kostki na allegro 8litrów ? Oprócz tej jednej z Poznania ? Lecz nie optiwhite EDIT: Ok brat zamawiał terraria i zadzwoni po ile by było takie 20x20x20 Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: KSnake Listopad 08, 2009, 21:58:17 Nie znam się na roślinach do takiego małego akwarium, ale wydaje mi się, że każda mniejsza się nadaje. Z większych to kabomby, wywłóczniki, limnophilie (ale odradzam sessiliflorę bo rośnie jak chwast), wszystkie po przycięciu wyglądają bardzo fajnie. Do tego wątrobowce i mchy.
Tak rośliny dadzą radę bez CO2, ale... nie wszystkie, niektóre nie będą dobrze rosły np. gwiazda wodna, która wybitnie nadaje się do takiego akwarium, ale wymaga masy światła, żyznego podłoża i CO2. Opcja szukaj na allegro nie gryzie ::) Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: Huee Listopad 08, 2009, 22:33:24 O co teraz Ci chodzi z tą opcją szukaj ?;/
Myślałem o zestawie różnych mchów[nie wiem czy dobrze to napisałem ] z allegro i po przyczepiać to do kamieni[za pomocą siatek ?] Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: KSnake Listopad 08, 2009, 22:58:48 Chodziło o Twoje pytanie na temat tego czy ktoś nie zna więcej aukcji kostek na allegro, a wystarczy użyć szukajki... ale koniec offtopu...
Tak różne mchy będą ok. A to czy użyć siatek, czy żyłki zależy do czego będziesz mocował te mchy. Mogą Ci się przydać także małe przezroczyste przyssawki, ale takie z uszkiem, a nie dziurką (jak do grzałek). O mchach warto poczytać tutaj: http://www.novina.pl/moss.html o użyciu mchów w różnych kombinacjach na forum w dziale o roślinach. W tak małym akwarium możesz zrobić całe tło z mchu za pomocą przyssawek i siatki na mchy. Tytuł: Odp: Nano akwa Wiadomość wysłana przez: Huee Listopad 09, 2009, 16:25:24 Wiesz wpisywałem cube ,kostka,nano 6l itp
Zamierzam tam dać jakieś kamyczki [tylko jeszcze nie wiem jakie] i do tego różne mchy Link do budowy kostki może komuś coś da dużo rzeczy można przeczytać tam http://www.aquascape.pl/artykuly/ko.html I może kiedyś dam tam crystal redki [kupuje filtr kaskade do tego żeby nie muliła się woda więc może kiedyś coś tam zagości :]] |