Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Jak rozmnożyć rybki => Wątek zaczęty przez: skorpion83 Październik 12, 2009, 16:10:58



Tytuł: Tarło razbory klinikowej.
Wiadomość wysłana przez: skorpion83 Październik 12, 2009, 16:10:58
Dzisiaj zauważyłem, że moje razbory klinikowe składają ikro na liściach roślin, od spodu. Dosyć to dziwne, bo moje akwarium jest jeszcze przed restartem i warunki w nim panujące raczej nie są sprzyjające.
Parametry:
pH 7,5
NO3 50mg/l
NO2 0mg/l
kH 12
gH19

Dodam jeszcze, że narazie w tym zbiorniku pływają tylko 3 sztuki, a zwiększenie obsady planuje po restarcie.
Pewnie to przypadek lub fakt, że zakupiłem nowe roślinki do akwarium po restarcie i może one uznały to za najbardziej korzystny moment na tarło.
Czy coś wogóle z tego może być, bo czytałem, chyba na tym forum, że tych rybek nie idzie wyhodować w akwarium, a wszystkie ryby dostępne w handlu pochodzą z importu?