Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Ryby akwariowe => Wątek zaczęty przez: Macieksoko Kwiecień 29, 2009, 18:21:20



Tytuł: Ramireza - płeć
Wiadomość wysłana przez: Macieksoko Kwiecień 29, 2009, 18:21:20
Proszę o pomoc w identyfikacji :)

Samica?
(http://images39.fotosik.pl/110/e44fade253ec3b66m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=e44fade253ec3b66)

Samiec?
(http://images49.fotosik.pl/114/8f57f28fa7566ea7m.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8f57f28fa7566ea7)


Tytuł: Odp: Ramireza - płeć
Wiadomość wysłana przez: młodyakwarysta Kwiecień 29, 2009, 18:25:38
według mnie pierwsza samica z powody rozu na brzuszku , 2 samiec

Ps.Oglądalem na zdjęciach i nie wiem czemu ramirezy były wybarwione ,a te jak moje takie jakies blade ciekawe czemu


Tytuł: Odp: Ramireza - płeć
Wiadomość wysłana przez: wbchgkv Kwiecień 29, 2009, 18:26:41
według mnie dobrze określiłeś płeś tychże ryb. Samiec ma wydłużone 3 pierwsze "żeberka" płaetwy grzbietowej od głowy llicząc, a samica ma łagodnie zaokrąglone płetwy i różowy brzuch.
P.S. Strasznie są chude i blade...wystraszone? :-\


Tytuł: Odp: Ramireza - płeć
Wiadomość wysłana przez: Macieksoko Kwiecień 29, 2009, 22:09:15
Są młodziutkie i w porównaniu do kilku dni wcześniej ładnie wybarwione. Dzięki za pomoc :)  <good>

Dziś jest już tak :)
(http://images40.fotosik.pl/110/53702584bd7335cem.jpg) (http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=53702584bd7335ce)


Edycja 25-02-2010

Dziś już widać dokładnie płeć :)
(http://blekitni.r-ce.pl/wp-content/gallery/moje/kopia-ramirezy_11-2.jpg)