|
Tytuł: Rozmnażanie kryptokorynek Wiadomość wysłana przez: Pietro54 Kwiecień 04, 2009, 18:32:40 Witam, właściwie to nie jestem pewien co do tego rozmnażania, niedawno z 5-7dni temu zaczęły z dwóch roślin rosnąć "inne listki" jak na początku myślałem. Teraz wydaje mi się że rośliny próboja się rozmnożyć.
Poniżej fotki, czy dobrze myślę? Jak tak to jak tym rośliną pomóc. (http://img522.imageshack.us/img522/8181/04042009436.jpg) Tytuł: Odp: Rozmnażanie kryptokorynek Wiadomość wysłana przez: Przemek06 Kwiecień 04, 2009, 19:19:22 Ta kryptokoryna rośnie tak jak powinna :) a kryptokoryny rozmnażają się przez sadzonki, czyli w odległości 3-8 cm od dużej rośliny "matecznej" z podłoża wyrasta młoda roślinka 2 lub nawet niekiedy 3 (u mnie duza póściła 5! ;)). Po prostu z korzenia wyrasta młoda roślinka a nie z duzej rośliny
Tytuł: Odp: Rozmnażanie kryptokorynek Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Kwiecień 04, 2009, 19:19:46 To pęd żabienicy. Rzeczywiście w ten sposób się rozmnaża. Jak listki na tym pędzie trochę urosną, to możesz odciąć i posadzić.
Tytuł: Odp: Rozmnażanie kryptokorynek Wiadomość wysłana przez: Przemek06 Kwiecień 04, 2009, 19:23:31 To w takim razie żabienica a nie "rozmnażanie kryptokorynek"
Tytuł: Odp: Rozmnażanie kryptokorynek Wiadomość wysłana przez: Grajewiak Kwiecień 04, 2009, 19:53:18 Dla wyjaśnienia wklejam fotki jak wygląda rozmnażająca się zwartka:
(http://img27.imageshack.us/img27/8434/p1010234fjz.th.jpg) (http://img27.imageshack.us/my.php?image=p1010234fjz.jpg) (http://img27.imageshack.us/img27/4116/p1010236v.th.jpg) (http://img27.imageshack.us/my.php?image=p1010236v.jpg) (http://img27.imageshack.us/img27/3641/p1010237u.th.jpg) (http://img27.imageshack.us/my.php?image=p1010237u.jpg) |