|
Tytuł: lekko czarne korzenie Wiadomość wysłana przez: mymlon Luty 03, 2009, 20:41:05 Witamm
dzis wyrywalem czesc roslin ( dalem je akwaryscie), niestety korzenie roslin niepodobaly sie mi. Nie byly biale, tylko takie, hmm, brazowo-czarnawe. czesc byla biala, ale co do reszty to niezbyt sie mi pdobaly. Rosliny mocno sie trzymaly zwiru. Mialem awarie sowietlenia i przez tydz bylo tylko polowa z mocy tj 108 watt. Akwa ponad 400 litrow. Teraz juz chula cale oswietlenie 216 watt, Jaka moze byc przyczyna, ze korzenie sa lekko czarne? Podmieniam wode co 2 tyg, min 120 litrow, PH 7,2, NO3 ok 25, NO2 0, temp 26-27 Tytuł: Odp: lekko czarne korzenie Wiadomość wysłana przez: pin54 Luty 03, 2009, 22:34:13 Dawno dawno temu (ale to nie bajka ;) ) korzenie robiły mi się czarne jeżeli w miejscach w których rosły robiły się strefy beztlenowe - przyczyną był zły dobór żwiru i złe odmulanie. Przy wyciąganiu rośliny z dna wyłaziło dużo syfu a wąchając korzenie czuć było nieprzyjemny zapach zgnilizny.
Tytuł: Odp: lekko czarne korzenie Wiadomość wysłana przez: mymlon Luty 03, 2009, 22:36:45 hmmm, a moze brak czegos, np potas? Rosliny ladnie rosna, zwlaszcza po naprawie oswietlenia, odmulanie, hmm, jest czysto,
|