Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Choroby => Wątek zaczęty przez: YoyoS Styczeń 15, 2009, 18:46:39



Tytuł: Welonki
Wiadomość wysłana przez: YoyoS Styczeń 15, 2009, 18:46:39
Witam,
Mam 2 welonki i 60l akwarium. Temperatura to 17 - 19 st. Filtr :Aqua-Szut Super Mini 360. Zauważyłem, że jeden z welonków cały czas podpływa do góry i nabiera powietrza. a gdy osłabię bombelki to rzadziej podpływa. Co mam zrobic żeby tak nie podpływał ( bo chyba to nie są złe parametry, bo jeden zachowuje się normalnie ) ?


Tytuł: Odp: Welonki
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Styczeń 15, 2009, 18:49:04
za małe akwa a może ma jakieś objawy choroby


Tytuł: Odp: Welonki
Wiadomość wysłana przez: YoyoS Styczeń 15, 2009, 18:53:04
Po za tym że podpływa do góry to nie zauważyłem nic innego.


Tytuł: Odp: Welonki
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Styczeń 15, 2009, 18:58:45
a może za mało tlenu w wodzie <papa>


Tytuł: Odp: Welonki
Wiadomość wysłana przez: YoyoS Styczeń 15, 2009, 19:31:59
a może za mało tlenu w wodzie <papa>


No właśnie jak nie dawało bombelków to pływała lepiej... A jak dałem im bombelki to wygląda tak jakby się dusiła. A druga jest zdrowa... :/


Tytuł: Odp: Welonki
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Styczeń 16, 2009, 17:59:45
A może jest chora <papa> <papa>


Tytuł: Welonki
Wiadomość wysłana przez: aggusiek Styczeń 16, 2009, 20:34:24
Jeżeli nie wisi non stop przy tafli wody, to może po prostu tak lubi i nie ma się czym martwić;)



Tytuł: Odp: Welonki
Wiadomość wysłana przez: YoyoS Styczeń 18, 2009, 16:19:39
Jeżeli nie wisi non stop przy tafli wody, to może po prostu tak lubi i nie ma się czym martwić;)



Już wszystko wporządku. Zrobiłem jej dwudniową głodówkę. Myślałem że nadmiar bąbelków w wodzie jej szkodzi... :P


Tytuł: Odp: Welonki
Wiadomość wysłana przez: dr.whoo Styczeń 21, 2009, 15:02:51
witaski

ja mam welony i raczej to podpływanie to góry to u nich normalne ( moje czekają na żarło )  <good>

jak trzymają się dna albo chowaja za filter to wiem że są chore  ::)

ma ktoś porade na temat rozdwajania płetw ?