Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Obsady => Wątek zaczęty przez: lukapone Grudzień 02, 2008, 19:42:17



Tytuł: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: lukapone Grudzień 02, 2008, 19:42:17
witam wszystkich  :)
chciałbym dokupić kilka rybek  do akwarium ogulnego i zależalo by mi na rybce podobnej do pielęgnicy papuziej tylko akurat niechce.Moze byc podobnych rozmiarów i o barwie [czerwona ,zółta ,niebieska] czym bardziej kolorowa tym lepiej :)
moze jakaś pielegnica byle była spokojna i ni jadła roślin?
czy ktos moze mi doradzić w tym temaci :D


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Grudzień 02, 2008, 19:44:36
A jakie masz rybki hodować??????


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: lukapone Grudzień 02, 2008, 20:03:56
juz pływaja w 240l
2 bocjie wspaniałe
4 danio malabarskie
2 brzanki rekinie
5 glonojadów
1 labeo zielony
1 kosiarka
1 sumik


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: lauri24 Grudzień 02, 2008, 20:06:59
Kosiarki i sumiki (szkliste? czy jakie) jeśli szkliste to są rybami stadnymi min.5 sztuk...
bocja ryba stadna,brzanka rośnie ogrooomna!!!!
hmm...papuzie osiągają duże rozmiary...a czemu nie chcesz papuzi?


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Grudzień 02, 2008, 20:08:15
A ja bym sobie kupił ze 3 bocje resztę oddał i kupiła dyski <papa>


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: lauri24 Grudzień 02, 2008, 20:12:11
Bocje i dyski??


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: lukapone Grudzień 02, 2008, 20:13:30
sa ładne tylko tyle o nich sie naczytałem ze dam sobie z nimi spokuj :)
i cos w zamian bym sobie wybrał ?
sumik to jak sie nie myle to mandi mały czy coś takiego


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: lauri24 Grudzień 02, 2008, 20:15:06
Ale czemu chcesz coś podobnego do papuzi a nie samą papuzie?
choć ja bym sobie odpuściła na twoim miejscu...masz bałagan w obsadzie a papuzie i tym podobne zjadłyby ci rośłinki


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Grudzień 02, 2008, 20:16:06
A może pielęgnice pomarańczowopłetwe???


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: lukapone Grudzień 02, 2008, 20:18:59
bo papuzie to jakieś mieszańce i barwią je jakos nie chumanitarnie :(


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Grudzień 02, 2008, 20:22:35
Wiesz co skalarki są ładne lub gurami mieczyki prawdziwe
neonki kolorowe <papa>


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: kozak-93 Grudzień 02, 2008, 21:04:57
Najpierw uporządkuj dotychczasową obsadę, a potem dokupuj nowe rybki.


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: marek121221 Grudzień 02, 2008, 21:08:32
Kozak
ja bym zmniejszył ilość ryb stadnych do bocji i neonek
i jakieś duże rybki łagodne <papa>


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: damjakas Grudzień 03, 2008, 20:54:17
A ja bym sobie kupił ze 3 bocje resztę oddał i kupiła dyski <papa>
Marek, jak jesteś facet to się wstydź, już drugi raz na gorącym uczynku ;), ja też bym rozpoczonał z obsadą od początku. A może 40 neonów i para paletek???


Tytuł: Odp: Jaka dobrac rybe
Wiadomość wysłana przez: owlman Grudzień 03, 2008, 21:07:03
Jezeli pielegnice to tylko o wymaganiach wodnych /parametry/ zblizonych do ryb ,ktore juz masz . Moga to byc np. Akary z Maronii . A obsada , ktora juz masz do powaznego porzadku . Robisz tzw. "bigos na winie" ; co sie nawinie ,to do gara . Jest to niezdrowe / dla ryb / i nieestetyczne dla oczu . Kompletnie bez przemyslen i podstaw .