|
Tytuł: jedzonko dla molinezji Wiadomość wysłana przez: raven Sierpień 03, 2004, 23:16:35 Mam pytanie co do żywienia molinezji. Pierwszy problem to to, że jak karmie ryby płatkami, molinezje wszystko zrzerają ;/ wygląda to tak: wsypuję troche płatków, pierwsze zauważają je przeważnie gupiki. ale zdążą wziąść dosłownie tylko kilka kęsów i pojawiają sie molinezje. te przepędzają gupiki i same sie pożywiają (potrafią cały dużu płatek wchłonąć na raz :D). Stosuję się do zasady, zeby wsypywać tyle pokarmu ile ryby są w stanie zjeść przez 3 min. Problem w tym że to jadło wyrzerają praktycznie tylko dwie molinezje :/... czy to zaszkodzi gupikom (a może one tak mało jedzą?).
Druga sprawa to zieleninka. Wiem juz jak ją przygotować,ale nie wiem co najlepiej podać molinezjom? i jak częśto w "zielony sposób" urozmaicać im dietę? dzieki za wszystkie porady Tytuł: jedzonko dla molinezji Wiadomość wysłana przez: Tomlsv Sierpień 04, 2004, 07:27:20 Gupikom to nie zaszkodzi ale zaszkodzi molinezjom. Karm rybki w dwóch miejscach na raz, po przeciwnych stronach akwarium, to da szansę wolniejszym i bojaźliwym rybkom na napełnienie brzuszka.
A co do "zielonego pokarmu ", jeśli chodzi tu o ważywka to nie ma ograniczeń, możesz dawać nawet naprzemiennie z płatkami 1 dziennie, a możesz i 2 razy w tygodniu. Tytuł: jedzonko dla molinezji Wiadomość wysłana przez: raven Sierpień 04, 2004, 12:15:56 wielkie dzieki za rady :)
|