|
Tytuł: Czy 28 stopni to zbyt dużo? Wiadomość wysłana przez: Danuta Lipiec 26, 2004, 10:20:17 Przyjechałam z wekendu i temperatura w moim akwa wynosiła 28 stopni nagle prętnik dziwnie się zaczął zachowywać: pływał kilka sekund slalomem i zdechł na moich oczach. Nie wiem co mogło być przyczyną? Czy brak wietrzenia? Oglądałam rybę- żadnych oznak choroby. Jej towarzyszka jakaś bardzo spokojna. Nie wiem, czy z tęsknoty czy też pójdzie w jej ślady. Czyżby przegrzanie? :cry:
Tytuł: Czy 28 stopni to zbyt dużo? Wiadomość wysłana przez: Oggy Lipiec 26, 2004, 10:38:31 Mi się wydaje ze 28 stopni to zaduzo mimo ze prętniki są to ryby pochodzące z wód o podobnym stopniu ciepła jednak mogły to zle zniesc bo wczesniej były pewnie w twoim akwa przyzwyczajone do nizszych temperatur w akwarium. Uważam ze 28 stopni to za duzo mimo ze sam mam taki okres w akwarium ze temperatura sięga 28 stopni ale nic się moim rybkom nie dzieje a na taki upał trudno jest utrzymac mniejszą temperaturę :(
Tytuł: Czy 28 stopni to zbyt dużo? Wiadomość wysłana przez: mdramski Lipiec 26, 2004, 10:39:03 Prętniki karłowate (chyba o takich mowa) wymagają temperatury 24-30 st, więc 28 st. to nie jest zbyt wiele. Inna sprawa to skok temperatury, który ryby znoszą fatalnie. Jeśli temperatura w Twoim akwarium zmienia się szybko to może to mieć zabójczy wpływ na ryby.
|