Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Obsady => Wątek zaczęty przez: MaTii Czerwiec 12, 2008, 18:37:40



Tytuł: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 12, 2008, 18:37:40
Moje akwa jest już zalane z 3 miesiące i mam taką obsadę: 1+2 mieczyk (6 małych 2 cm ) , 1+2 molinezje, 1+1 ramirezki (parka dobrana) , 3 kiryski spiżowe co byście doradzili dokupic , aha nie martwcie się o młode mieczyki i molki mam dwa akwa 54 i 30 l ;D;D


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Grajewiak Czerwiec 12, 2008, 20:49:00
neony, razbory?


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Emi Czerwiec 13, 2008, 08:14:36
Koniecznie proszę o podanie parametrów wody.


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 08:35:55
Już podaję to parametry akwa 112 l
Parametry:
 NO3 - 20
 NO2- 0
 gH - 8,0
 kH - 7,0
 pH - 7,2


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Emi Czerwiec 13, 2008, 08:39:57
Łeee, z taką wodą to możesz trzymać w akwarium większość popularnych ryb  ;)


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 08:43:29
to dobra woda czy zła bo na wodze to sie krucho znam ;P;P


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Grajewiak Czerwiec 13, 2008, 08:46:40
to dobra woda czy zła bo na wodze to sie krucho znam ;P;P
Hmm...

Łeee, z taką wodą to możesz trzymać w akwarium większość popularnych ryb  ;)
Wiec chyba dobra  ;D ;D ;D


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 09:39:36
więc co  byście radzili za rybki dokupic bo mam trochę  pusto ;P  ;) ;)


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Czerwiec 13, 2008, 10:19:20
coś ławicowego ?
np. razbory


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Grajewiak Czerwiec 13, 2008, 10:23:12
coś ławicowego ?
np. razbory
Tez jestem za jakąś ławica. Kilka małych rybek ładnie by sie prezentowalo ;)


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 11:19:59
to może 1+2 mieczyki , 1+2 molinezje , 1+1 ramirezki , 3 kiryski spiżowe i dokupie z 10 -15 neonków innesa  ;D ;)


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Grajewiak Czerwiec 13, 2008, 11:24:53
Lepiej 15 ;) Ja tez sie zastanawiam czy nie zrezygnowac z ktoregos gtunku na rzecz wiekszej liczby neonkow;)  ;D ;D ;D


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Emi Czerwiec 13, 2008, 11:25:21
Ja bym tam nic nie wpuszczała bo z tego:

Cytuj
1+2 mieczyki , 1+2 molinezje

zaraz zrobi się 200 mieczyków , 200 molinezji...

PS. Poza neonkami też istnieją jeszcze inne kąsacze. Warto się nimi zainteresować.


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 11:31:33
tak ale ja młode mieczyki i molki odaję wujkowi dla pyszczaków i dla żółwia wodnego teofila  ;D więc problemu w tym nie widzę a z mieczyków i molek nie zrezygnuję może zamiast neonków dam rozbory bo neonki nie podobają mi się za bardzo  ;D ;D


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Grajewiak Czerwiec 13, 2008, 12:38:28
tak ale ja młode mieczyki i molki odaję wujkowi dla pyszczaków i dla żółwia wodnego teofila  ;D więc problemu w tym nie widzę a z mieczyków i molek nie zrezygnuję może zamiast neonków dam rozbory bo neonki nie podobają mi się za bardzo  ;D ;D
A co  z tymi piranimi o których pisales zanim zmieniles posta  ??? ;)


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Emi Czerwiec 13, 2008, 12:39:12
Zobacz tu:

http://www.aquarium2004.republika.pl/kasaczowate_kasaczowate.htm


Może coś Ci wpadnie w oko.

Piranie?


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 13:24:37
wujek powiedziałl ze to za małe dla niech rybcie ;/ muszą miec co najmniej 3 cm  a co chcesz focie akwa wujka ????  ;D
 ma 6 czerwonych około 15 cm , będę u niego w wakacje to zrobię i ci wyślę tylko podaj poczte  ;P

a co do kąsaczowatych to chyba kupie 8-10 Bystrzyk Barwny lub 8-10 Bystrzyk Parański  ;D ;D


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Grajewiak Czerwiec 13, 2008, 13:41:06
a co chcesz focie akwa wujka ????  ;D
Jezeli wujek Ci pozwoli to z chęcia bym zobaczyl akwa i jego opis w dziale nasze akwaria ;) Chyba nie ma tam jeszcze zbiornika z piraniami ;)


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Emi Czerwiec 13, 2008, 13:49:10
Odnośnie tych piranii to nawiązuje do wypowiedzi z posta wcześniejszego, że coś pisałeś o piraniach tylko, ze mi cytatu nie wkleiło he he a nie proponuję Ci ich do akwarium  ;D

PS. Też chętnie obejrzę zdjęcia tych piranii :)


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 13:59:54
z pewnościom pozwoli tylko że on internetu nie ma jak będzię u mnie to umieścimy piranie w dziale ;P tylko że z mojego kąta ;P  ;D ;D ;D

a jeśli chodzi o kąsaczowate to podjołem decyzję jutro kupuję stadko 10 Bystrzyka Barwnego  ;D ;D


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: Aniape Czerwiec 13, 2008, 18:20:38
I może dokupiłbyś kiryskom jeszcze ze 3 towarzyszy? Wtedy stadko 6 sztuk będzie jak najbardziej ok  <papa>


Tytuł: Odp: obsada 112l co byście doradzili
Wiadomość wysłana przez: MaTii Czerwiec 13, 2008, 18:34:18
masz rację dokupie tylko że nie w tym tygodniu w następnym bo 10 bystrzyków Barwnych wyniesie mnie 30zł + trzeba kupic pokarm bo się konczy ;P to jakies 15 zł  ;D ;D ale pokarm starczy na miesiąc lub dwa  ;)