Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Sprzęt, technika akwarystyczna => Wątek zaczęty przez: lukasz2223 Czerwiec 07, 2008, 09:12:17



Tytuł: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: lukasz2223 Czerwiec 07, 2008, 09:12:17
Pisze jeszzce raz od innej strony-mianowicie prosze jezeli mozecie polecic mi Dobry Wewnetrzny Filtr do 100 litrowego akwa bedzie kilka pielegnic jakies neonki moze cos jeszcze,napewno zadne specjały, wewnetrzny i jak najbardziej cichy


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: Mechanic Czerwiec 09, 2008, 09:08:20
Uwazam, ze przy pielegnicach filtr wewnetrzny sobie poradzi. Polecam filtry Aquael typu FAN. Staraj sie kupic filtr o jeden rozmiar wiekszy niz odpowiadalby wielkosci twojego akwarium, np. zamiast FAN-1 wez FAN-2. :)


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: Emi Czerwiec 09, 2008, 11:49:03
A ja FANa odradzę. Tu potrzebny jest power więc dobrze się spisze Turbo filter 650!  ;D


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: jacekpiwo Czerwiec 09, 2008, 15:44:44
ja bym dał AQUA-SZUT SENIOR(N)750 a fan według mnie są do bani ja mam 1 i uwarzam że sie nadaje do akwa 30l


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Czerwiec 09, 2008, 15:57:30
turbo 650 to ja jako mechaniczny do kaskady stosuje :D
jeśli już to 1100 .....


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: lukasz2223 Czerwiec 09, 2008, 20:56:35
czesc,musze was zmartwic,albo siebie... dokonałem juz zakupu no i kupiłem FAN 3 plus ,,no i musze wam powiedziec,ze zaskoczyl mnie niesamowicie cicha pracą...trafiłem na dwoch dobrze znajacych tematy akwarystyczne ludkow i doradzili mi w sklepie,kaskady nie potrzebuje tak naprawde,a zewnetrzy za duzo miejsca by mi zajał.Jak narazie wszystko wygląda dobrze :) zobaczymy ja sie bedzie sprawowal w praniu :) ludzie w sklepie tez powiedzieli ze wystarczajacy jest ten filtr do mnie jest od 150-250 wiec przy moich 112 litrach wystarczy,no i napowietrzanie jest ok, i moge biologa wsadzic zamiast normalnego filtra


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Czerwiec 09, 2008, 20:59:24
szkoda .....
wywal tą całą obudowę z gąbką i kup porządny kawałek dość drobnej gąbki i załóż bez obudowy
pamiętaj aby nie płukać w kranówce, zawsze w wodzie spuszczonej z akwarium
na gąbce z czasem też pojawiają się bakterie i inne organizmy
i moge biologa wsadzic zamiast normalnego filtra
co masz na myśli ???


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: lukasz2223 Czerwiec 09, 2008, 21:07:04
co mam na mysli-otoz napisane jest,ze moge wyjąc oryginalny filtr i dokupic lepszy wkład biologiczny..to przeczytałem


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: szymonw Czerwiec 09, 2008, 21:13:21
co mam na mysli-otoz napisane jest,ze moge wyjąc oryginalny filtr i dokupic lepszy wkład biologiczny..to przeczytałem

najlepszym wkładem biologicznymjest sam zbiornik - podłoże, dekoracje, rośliny. wkład biologiczny w filtrze to tylko .... dodatek. większe znaczenie ma samo mechaniczne usuwanie syfu z wody


Tytuł: Odp: Dobry wewnetrzny filtr-pomocy cos zamiast kaskady albo zew
Wiadomość wysłana przez: lukasz2223 Czerwiec 09, 2008, 21:15:36
Dziekuje za podejscie,wiecej tak konkretnych i z zycia wzietych podpowiedzi :) dziekuje bardzo ludzie zaczynaja pisac co najmniej jak bym miał hodowle rekina zakładac.pozdrawiam