Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Akwarystyczne pogaduszki => Wątek zaczęty przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 15:21:28



Tytuł: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 15:21:28
Na ścianach wewnętrznych akwarium mam takie ślady od kropli wody, które są jakby kamieniem. Jak to usunąć?


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Marzec 15, 2008, 15:59:19
Jeśli to rzeczywiście kamień, to powinien dać się łatwo usunąć kwaskiem cytrynowym albo preparatem do obniżania pH. Oczywiście trzeba by do tej operacji spuscic część wody z akwarium, żeby nie napaprać do środka. Może też da sie to zrobić prościej - czyścikiem albo taką szorstką myjka do zmywania (oczywiście nieużywaną uprzednio)


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 16:03:58
Wody spuścic nie da rady, bo ten osad jest na całej ścianie. W postaci jakby śladów po kroplach wody. Co ciekawe tylko na przedniej ścianie... Spróbuję więc może gąbeczką kuchenną, oczywiście czystą?


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: Ivonka Marzec 15, 2008, 16:53:19
ja czyszczę żyletką raz w tygodniu, przy podmianie wody. żyletka do kupienia za grosze w kiosku. pozdro


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Marzec 15, 2008, 17:39:29
Spróbuję więc może gąbeczką kuchenną, oczywiście czystą?

Może być gąbeczka kuchenna.
A jesteś pewna, że to wewnątrz? Bo to dość dziwne.


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 18:45:20
Wyczyściłam taką szorstką ścierką kuchenną, jakiej się dawniej używało. Poszło jak z płatka. Polecam. Było w środku. Umyłam akwa i zaschły kropple zanim nalałam wody.


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: glonojad Marzec 15, 2008, 22:19:53
lej wode z RO, a nie bedzie problemu....


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 23:52:21
Co to jest RO?


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: kromek30 Marzec 16, 2008, 00:31:34
Dobrym rozwiązaniem jest również czyścik magnetyczny. Można go kupić za grosze i przydaje się również do usuwania glonów z szyby.


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: glonojad Marzec 16, 2008, 13:16:33
woda z filra odwróconej osmozy - mozesz  kupic na allegro cały filtr za 400 zł lub tez na woreczki w sklepie zoologicznym...

ja zainwestowałem i nie mam tego problemu ;D


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: mario27-28 Marzec 16, 2008, 13:39:44
woda z filra odwróconej osmozy - mozesz  kupic na allegro cały filtr za 400 zł lub tez na woreczki w sklepie zoologicznym...

ja zainwestowałem i nie mam tego problemu ;D

Zwróć uwagę że sugar and space ma akwarium 45l i kupno filtra za 400zł to przesada zwydawaniem kasy.Kamień można usuwać ostrą gąką lub szmatką.Pisałem ci w innym wątku żebyś dolała wody do pełna bo ten problem pojawi ci się przy górnej krawędzi akwarium.


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 16, 2008, 13:46:38
Woda dolana a kamienia już nie ma.
Proszę o zamknięcie tematu.
Dziękuję za odpowiedzi.


Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc
Wiadomość wysłana przez: glonojad Marzec 16, 2008, 14:25:18
zamknac mozesz sama  ::) a wode tak jak pisałem moze kupic na woreczki  :P