|
Tytuł: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 15:21:28 Na ścianach wewnętrznych akwarium mam takie ślady od kropli wody, które są jakby kamieniem. Jak to usunąć?
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Marzec 15, 2008, 15:59:19 Jeśli to rzeczywiście kamień, to powinien dać się łatwo usunąć kwaskiem cytrynowym albo preparatem do obniżania pH. Oczywiście trzeba by do tej operacji spuscic część wody z akwarium, żeby nie napaprać do środka. Może też da sie to zrobić prościej - czyścikiem albo taką szorstką myjka do zmywania (oczywiście nieużywaną uprzednio)
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 16:03:58 Wody spuścic nie da rady, bo ten osad jest na całej ścianie. W postaci jakby śladów po kroplach wody. Co ciekawe tylko na przedniej ścianie... Spróbuję więc może gąbeczką kuchenną, oczywiście czystą?
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: Ivonka Marzec 15, 2008, 16:53:19 ja czyszczę żyletką raz w tygodniu, przy podmianie wody. żyletka do kupienia za grosze w kiosku. pozdro
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Marzec 15, 2008, 17:39:29 Spróbuję więc może gąbeczką kuchenną, oczywiście czystą? Może być gąbeczka kuchenna. A jesteś pewna, że to wewnątrz? Bo to dość dziwne. Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 18:45:20 Wyczyściłam taką szorstką ścierką kuchenną, jakiej się dawniej używało. Poszło jak z płatka. Polecam. Było w środku. Umyłam akwa i zaschły kropple zanim nalałam wody.
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: glonojad Marzec 15, 2008, 22:19:53 lej wode z RO, a nie bedzie problemu....
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 15, 2008, 23:52:21 Co to jest RO?
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: kromek30 Marzec 16, 2008, 00:31:34 Dobrym rozwiązaniem jest również czyścik magnetyczny. Można go kupić za grosze i przydaje się również do usuwania glonów z szyby.
Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: glonojad Marzec 16, 2008, 13:16:33 woda z filra odwróconej osmozy - mozesz kupic na allegro cały filtr za 400 zł lub tez na woreczki w sklepie zoologicznym...
ja zainwestowałem i nie mam tego problemu ;D Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: mario27-28 Marzec 16, 2008, 13:39:44 woda z filra odwróconej osmozy - mozesz kupic na allegro cały filtr za 400 zł lub tez na woreczki w sklepie zoologicznym... ja zainwestowałem i nie mam tego problemu ;D Zwróć uwagę że sugar and space ma akwarium 45l i kupno filtra za 400zł to przesada zwydawaniem kasy.Kamień można usuwać ostrą gąką lub szmatką.Pisałem ci w innym wątku żebyś dolała wody do pełna bo ten problem pojawi ci się przy górnej krawędzi akwarium. Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: sugar_and_spice Marzec 16, 2008, 13:46:38 Woda dolana a kamienia już nie ma.
Proszę o zamknięcie tematu. Dziękuję za odpowiedzi. Tytuł: Odp: Poptrzebna PILNIE pomoc Wiadomość wysłana przez: glonojad Marzec 16, 2008, 14:25:18 zamknac mozesz sama ::) a wode tak jak pisałem moze kupic na woreczki :P
|