|
Tytuł: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: filipos26 Marzec 04, 2008, 13:21:04 Dziś jak prszyszłęm ze szkoły wyłowiłem 3 trupy co robić ?
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Seboos Marzec 04, 2008, 13:24:37 Wyłowić ryby i oddać komuś kto potrafi sie nimi opiekować.
A do akwarium wsadzic cukierki ... Wybaczcie :-[ ale już nie wytrzymałem ... Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: pawelek-131 Marzec 04, 2008, 13:26:25 to on pisal o malym akwa i tonie rybek w nim jezeli to tak to bylo do przewidzzenia
szkoda rybek :'( Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Krzysiek19 Marzec 04, 2008, 13:29:47 to on pisal o malym akwa i tonie rybek w nim jezeli to tak to bylo do przewidzzenia szkoda rybek :'( Rybki musiały sie tam wymęczyć no i zdechły :'( :'( :'( :'( :'( :'( Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: pawelek-131 Marzec 04, 2008, 13:33:03 prawdatio jak kontnik u mnie jest 9l to juz dla niego spory dla mnie jako kotnik troche maly ale chyba kupie wiekszy
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: TURYSTA Marzec 04, 2008, 13:48:03 Dziś jak prszyszłęm ze szkoły wyłowiłem 3 trupy co robić ? Widzisz tak mnie słuchałeś i kombinowałeś a teraz masz efekt .Słuchaj starszych a nie swoich myśli w dodatku bardzo idiotycznych . Doradzaliśmy Ci dobrze a ty to spaprałeś bo rybek nie oddasz więc i one nie wytrzymały z Tobą ! Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Ula Marzec 04, 2008, 15:31:05 Poprostu Ci się podusiły.I sie nie dziw.Bo kazdy Ci pisał, że masz za dużo ryb >:D.Jeżeli chcesz jeszcze jakieś uratować musisz je oddać
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: pawelek-131 Marzec 04, 2008, 15:31:51 TURYSTA pięknie to ujołeś <good>
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Marzec 04, 2008, 16:37:04 Seboos nie ma za co przepraszać, tępemu nawet jakby na stodole napisac to nie zrozumie ......
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: filipos26 Marzec 04, 2008, 17:29:57 Woda zmieniona i wszytsko jest cool.
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Marzec 04, 2008, 17:31:39 nie, nie jest, jakbyś wyjawił odrobinę inteligencji i sprytu to byś poczytał jakie skutki daje wymiana całej wody
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: pawelek-131 Marzec 04, 2008, 18:42:17 Ja wiem że mieczyki do 45l sie nienadają i sie dopytalem na forum co zrobić i poradzili mi żeby je oddać i właśnie niedługo będę to robił bo pozostałe rybki są do takiego akwa. Jeżeli ktoś mówi że rybcie są na te akwa za duże i jest doświatczony to chyba trzeba się go posłuchać bo on już coś wie a tobie doświatczeni mówili oddaj rybki ty się nieposłuchałeś i masz 3 trupy jak to napisałeś.
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: anrd Marzec 04, 2008, 19:38:23 filipos26 - akwarystycznym 'guru' nie jestem, mam świadomość tego, że są lepsi i bardziej doświadczeni ode mnie z rad których korzystam ale TY wg mnie jesteś takim akwarysta jak z koziej d... trąba >:D Prosisz o pomoc, ludzie Ci doradzają ale Ty masz to głęboko w swoim szanownym poważaniu. Ryby dla Ciebie to zabawka wręcz kaprys - chcesz je mieć i je kupujesz. A tymczasem Twoje ryby strasznie się męczą i nad ich losem ubolewam. Z całą pewnością pomagać Ci nie warto bo szkoda czasu - wszelkie rady to jak kulą w płot.
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Ula Marzec 04, 2008, 19:46:17 Jeśli myślisz, ze poprzez wymianę wody zwiększy Ci się litraż akwarium to się grubo mylisz.
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: ala Marzec 04, 2008, 20:08:39 filipos26 - akwarystycznym 'guru' <good> <good> dokladnie -nic dodać nic ująć.Z całą pewnością pomagać Ci nie warto bo szkoda czasu - wszelkie rady to jak kulą w płot. Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: speedeecat Marzec 04, 2008, 21:10:22 Wyłowić ryby i oddać komuś kto potrafi sie nimi opiekować. Takiemu to nawet cukierki zdechną. >:DA do akwarium wsadzic cukierki ... Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: anrd Marzec 04, 2008, 22:26:02 Takiemu to nawet cukierki zdechną. >:D Tekst roku ;D ;D ;D Brawo speedeecat <good> ;D Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: TURYSTA Marzec 04, 2008, 22:31:06 Temat do głupoty roku Filip26 nominacja do złotej głupoty
Może czas na wodne płetwy ( oskary ) Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Mirmil Marzec 04, 2008, 22:48:43 Tacy dręczyciele rybek powinni być chłostani - chyba trzeba na to ustawy
skoro psa nie można na łańcuchu krótszym niż ... m wiązać to jak można rybki wsadzić do słoika po drzemie??? :o Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: memozee Marzec 05, 2008, 19:34:15 Woda zmieniona i wszytsko jest cool. zabiłeś mnie tym tekstem. przyznałabym ci statuetkę srebrnoustego. Na twoim miejscu przynajmniej udawałabym, ze stosuję się do rad doswiadczonych akwarystów, a już na pewno nie pytałabym się dlaczego zdychają mi ryby. proszę cię, nie zaśmiecaj już forum takimi wątkami ... Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: zimbabwe Marzec 05, 2008, 19:38:35 Przepraszam jeśli ktoś to źle odbierze, ale po przeczytaniu tego wątku na forum ludzie z ciężką depresją by wyzdrowieli <good> A teraz na poważnie - filipos26 zrób to co ja zrobiłam 4 lata temu - kup sobie albo poproś kogoś kto takowe ma - dwa razy większe akwarium.
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Marzec 05, 2008, 19:52:34 2 razy, na taki młyn to stanowczo za mało ....
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: filipos26 Marzec 05, 2008, 20:07:33 Nei jest taki młyn mam tylko 18 rybek
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: groszek69 Marzec 05, 2008, 20:24:14 Słusznie - a jeszcze kilka tygodni i będziesz miał "jeszcze" mniej... bo pozdychają. Oby tak dalej!
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: memozee Marzec 05, 2008, 20:27:43 Słusznie - a jeszcze kilka tygodni i będziesz miał "jeszcze" mniej... bo pozdychają. Oby tak dalej! no, w takim tempie to niedługo przerybienie będzie przeszłością w tym zbiorniku. Tylko co wtedy będzie w nim poływać :P Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: anrd Marzec 06, 2008, 07:44:52 Tylko co wtedy będzie w nim poływać :P Cukierki ??? ;DTytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Emi Marzec 06, 2008, 09:46:35 Zawsze może sobie w nim zrobić mini paludarium z samymi roślinami <good>
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Mirmil Marzec 06, 2008, 11:58:44 :) Emi wydawać by się mogło że takiemu "hodowcy" to i bakterie w paludarium pozdychają ;D nie mówiąc o roślinkach
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Yrr Marzec 06, 2008, 12:57:05 A mnie się wydaje, że to 11-13 latek. Dzieci w tym wieku dużo mówią (piszą), mało przyswajają (czytają pobieżnie bez zagłębiania się w sens). Dzięki polskiemu systemowi szkolnictwa mają problemy z logicznym rozumowaniem i kojarzeniem faktów.
Po prostu musi dorosnąć. Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: groszek69 Marzec 06, 2008, 13:59:18 Pewnie masz rację, nie jego wina tylko rodziców - wiadomo mimo wszystko że dziecko opiekujące się zwierzakami trzeba kontrolować przy wykonywaniu tych obowiązków... (choć nie chcę generalizować jeśli chodzi o wiek bo znam klilku bardzo młodych ludzi którzy potrafią się bardzo przyłożyć do tego typu zajęć)
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Piterix Marzec 06, 2008, 14:21:39 Rodziców... polemizowałbym. IMO, jest to częśc wychowania, dziecko dokonuje własnych wyborów i ponosi ich konsekwencjie, dzięki temu się uczy. Ja też miałem kiedyś jako dziecko kilka akwariów - można powiedzieć Low Techy, słabe oświetlenie, słaba filtracja, bez nawożenia (nawet mi to przez myśl nie przeszło że akwarium można czymś nawozić) - rodzice nie chcieli dać na nie ani złotówki... - po pewnym czasie obsada się ustaliła sama i ryby rosły znakomicie, potem sprzedawałem je do sklepu zooligicznego, w końcu pod naciskami rodziców zrezygnowałem z ryb. Miałem jeszcze przez chwilę kotnik z gupikami - ale nie udawało mi się tam niczego utrzymać (nie miałem pojęcia o równowadze w akwarium, wpływie roślin, karmieniu, ani wogóle o niczym więc nic dziwnego).
Teraz jest łatwiej, jest internet - można się wszystkiego dowiedzieć - ale mimo wszystko ciężko jest się czasem oprzeć nawet mi w przerybianiu zbiornika... Autor tematu pisze że ma 18 ryb... ja mam 15 molinezji z czego połowa to młode w 112l i uważam, że to max... i mimo że naprawdę bardzo bym chciał mieć jeszcze kilka mieczyków, albo ze 2-4 molinezje lirowe (białe) - to nie mam - dla dobra tych ryb, które mam ;-) Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Yrr Marzec 06, 2008, 14:42:16 Temat odpowiedzialności do ciężka sprawa. Skoro ludzie (dorośli) zostawiają psy w środku lasu, to tym łatwiej im katować bezgłośne ryby (fakt, że bardzo często nieświadomie). Dlatego w ramach naszego stowarzyszenia (GSA) zaangażowaliśmy się w edukację młodych ludzi pod tym kontem. Co z tego wyjdzie to czas pokaże jak akacja się rozwinie, ale kilka uratowanych od cierpień ryb to więcej niż nic.
A początki u każdego są różne, ważne żeby teraz gdy mamy powszechny dostęp do informacji i wymiany doświadczeń nauczyć młodych ludzi, żeby najpierw zdobywali podstawy teoretyczne potem praktyczne. Niestety szkoła nadal tego nie uczy często między teorią a praktyką stawiają wymyśloną przez siebie barierę. Ale szeroki temat na zupełnie inną dyskusję. Kiedyś jak się zakładało akwarium, to najczęściej dlatego, że ktoś ze znajomych lub rodziny miał ryby i tam się je zobaczyło. Więc szło się do takiego znajomego po rybki, roślinki, zalążki różnych hodowli pokarmów i przy okazji dostawało się pakiet wiedzy na temat tego jak zaczynać, czego nie robić, co robić jak dbać. O jakiegoś czasu zaczyna się tak, że zobaczy się coś w TV lub internecie, leci do sklepu i zostaje naciągniętym przez sprzedawców. Po podstawy sięga się dopiero jak zaczyna być bardzo źle i najczęściej za późno. No i tutaj mamy taki sztandarowy przykład tego typu zachowania. Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: sircula Marzec 06, 2008, 14:43:37 Problem leży w nierozumieniu wagi swojego postępowania. Nikt pewnie z piszących na tym forum nie ustrzegł się błędów.Takie jest życie. Kiedyś nie miał człowiek skąd pobierać nauki. Mało wiedział i uczył się na własnych błędach.Czasami były to nauki bardzo dotkliwe . Teraz jest internet i jeśli ktoś umie się poruszać w sieci ma dobrze. Jest się kogo zapytać i ma człowiek szansę skorygować swoje błędne decyzje. Są natomiast właśnie takie wyjątki, które nie wiadomo po co zadają pytania, jak wiedzą lepiej i nie mają zamiaru z tych rad wyciągać żadnych wniosków.Szkoda sobie psuć nerwy i strzępić "pióra". Najlepiej ignorować, bo nie wiem jak bardzo ktoś by chciał pomóc rybkom takiego delikwenta, to i tak skończą one w kiblu. A winy rodziców bym się nie doszukiwał , bo pewnie nie mają również zielonego pojęcia o tym co robić i jak robić. Rybki to zdaniem większości praktycznie nie zwierzęta. Piesek , kotek to wiadomo. Dbać trzeba. Rybki można kupić, zamęczyć, spuścić w kibelku i tak w koło Macieju. Stąd popularnośc kuli, stąd wciskanie kitów w sklepach zoologicznych.
pozdr Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Yrr Marzec 06, 2008, 14:51:12 Cytuj A winy rodziców bym się nie doszukiwał A ja bym winił przed wszystkim rodziców. Dzieci mogą robić głupoty - taka ich natura. Rola rodziców to kontrolować, żeby te głupoty były bezpieczne dla nich i otocznia. Zanim pozwoliłem dzieciom na żółwia, poczytałem i rozmawiałem z nimi z czym to się wiąże, jakie będą mieli obowiązki jakie warunki trzeba mu zapewnić. W czasach internetu IMO dorosły człowiek nie ma prawa tłumaczyć się brakiem podstawowej wiedzy (chyba, że jest wyalienowanym analfabetą - ale tacy chyba nie mają dzieci i problemów z akwariami). Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: sircula Marzec 06, 2008, 15:00:56 Problem niestety jest zlożony. Dzieci mają tak wiele zainteresowań. W tym tygodniu to , w przyszłym tamto. Rodzice nie nadążaja czasami zorientować się w temacie hobby swoich pociech, bo zanim to zrobią to już nieaktualne.Prawidłowe podejście jest takie jak piszesz. Niestety tak jak napisałem wcześniej ludzie nie traktują rybek jak żywe stworzenia. Pieska dziecku tak łatwo nie kupią, jeśli np. oni nie mają czasu się nim zajmować. Wiedzą ,że to odpowiedzialność. Z rybkami jest inaczej niestety.
pozdr Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Piterix Marzec 06, 2008, 15:05:08 Hmm... z tą winą rodziców... moi powiedzieli mi - żadnych ryb, żadnego akwarium i koniec. A ja im powiedziałem - a właśnie że będą i koniec. I przniosłem do domu akwarium wsypałem żwir, zasadziłem kilka roślin, nalałem wody, odkręciłem świetkówkę znad biórka i położyłem na zbiorniku. Ryby przyszły dużo później - bo nie miałem na nie pieniędzy... Rodzice kazali zlikwidować. No to co miałem zrobić powiedziałem - ok. I tak likwidowałem kolejne kilka lat...w między czasie założyłem następny zbirnik, potem kotnik, w końcu miałem dosyć ich gadania i zlikwidowałem... wszystkie 3.
I jak wspominam tamte czasy, że dużym ograniczeniem była dla mnie cena rybki i pokarmów - to teraz żałuję, że ryby są takie tanie - wtedy kolejną rybkę wybierałem miesiąc, a jak stadna to dużo dłużej, a teraz... jedna wizyta w sklepie i obsada do 200l zebrana. Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: sircula Marzec 06, 2008, 15:23:55 I jak wspominam tamte czasy, że dużym ograniczeniem była dla mnie cena rybki i pokarmów -. Wiesz gdyby rybki (te popularne ) nie były by takie tanie..może ludzie zaczęli by je w końcu szanować.Bardziej przykładac się do ich trzymania. Pojawiło by się zainteresowanie warunkami bytowania danego gatunku itp.To jednak tylko gdybanie. pozdr Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: filipos26 Marzec 06, 2008, 19:24:21 Aha
(http://www.akwarium.net.pl/forum/Themes/babylon/images/warnwarn.gif) Spam! Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: memozee Marzec 07, 2008, 19:31:05 Aha czy szanowny filipos26 umie wydusić z siebie coś więcej niż "aha"? AHA, myślę, ze ta dyskusja powinna się chyba do akwarystycznych pogaduszek przenieść :P , bo chyba zaczynamy trochę odbirgać od tematu wątku tj. od "3 trupów" :P Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: filipos26 Marzec 07, 2008, 22:21:08 aha
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: radula Marzec 07, 2008, 23:09:16 Czy ktoś z Adminów nie może wreszcie zablokować konta filipos26 zobaczcie jakie on daje odpowiedzi oraz jak dużo wątków rozpoczyna !!!!!!!
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: TURYSTA Marzec 07, 2008, 23:10:17 aha <good>
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: filipos26 Marzec 08, 2008, 07:48:50 Jak mi nie pomagacie to się nie dziwcie !i
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: pawelek-131 Marzec 08, 2008, 07:57:59 Nie no słuchaj troche zaczynasz przesadzać kto ci niepomaga że rybki ci zdychają to twoja wina do takiego akwa tyle rybek ostrzegali cie koledzy a ty myślałeś że głupoty gadają to teraz masz weż zmień opsadę albo akwa i będzie po kłopocie. Szczerze powiem że ja kilka wątków rozpoczołem i na wszystkie dostawałem dobre odpowiedzi i mam nadzieje że dalej tak będzie.
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Raffy Marzec 08, 2008, 09:30:29 Jak mi nie pomagacie to się nie dziwcie !i A dziwimy się, że tobie rybki padły? Dostałeś rady, ale twój wybór.... nie posłuchałeś nas, zacząłeś głupoty pisać i masz efekt tego. Może zacznij mądrze korzystać z darmowych źródeł do wielkiej wiedzy akwarystycznej. Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Błazenek Marzec 08, 2008, 09:39:31 A czy to nie przypadkiem Ty pisałeś ,że nie będziesz nas słuchał bo jakiś weterynarz powiedział ci inaczej ? >:D Czy to jakiś inny "delikwent" >:D ?
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: filipos26 Marzec 08, 2008, 09:49:55 nie to nie ja pisałem
Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: ala Marzec 08, 2008, 11:44:50 A czy to nie przypadkiem Ty pisałeś ,że nie będziesz nas słuchał bo jakiś weterynarz powiedział ci inaczej ? >:D Czy to jakiś inny "delikwent" >:D ? Nie to nie ten , ale ten też jest niezly.... to o weterynażu to napiosal ''domek''.Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Marzec 08, 2008, 12:59:02 Jak mi nie pomagacie to się nie dziwcie !i hahaha to mnie rozbawiloco ty nam ŁASKE robisz, ze piszesz ??? zreszta widac po twoim podejsciu twoj poziom :-\ wspolczuje Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: TURYSTA Marzec 08, 2008, 15:33:48 Ja mam propozycje rybek nie ma zamknijmy ten wątek
AVE FILIP 26 Tytuł: Odp: Noi po rybkach Wiadomość wysłana przez: Raffy Marzec 08, 2008, 16:06:32 Ja mam propozycje rybek nie ma zamknijmy ten wątek AVE FILIP 26 Rozkaz ;D Nie ma co dalej ciągnąc wątku, wiec zamykamy.. |