Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata

Akwarystyka => Ryby akwariowe => Wątek zaczęty przez: Szymon12 Luty 05, 2008, 12:48:55



Tytuł: Ryby zimnolubne
Wiadomość wysłana przez: Szymon12 Luty 05, 2008, 12:48:55
Witam! Jest to mój pierwszy post na tym forum i od razu temat  :P. Ale przejdę do rzeczy.... Jakie rybki sa w miare małe i na dodatek zimnolubne (tzn. nie wymagaja grzałki)? Wiem, że kardynałek, a jakie jeszcze?
Z góry dziękuje i pozdrawiam  :)


Tytuł: Odp: Ryby zimnolubne
Wiadomość wysłana przez: ala Luty 05, 2008, 12:55:15
to zależy jaką masz w domu temperaturę, większość rybek lubi 24-26st ,u mnie jest to temperatura pokojowa więc nie mam grzałki .... gupiki chyba dobrze by się czuły i w 21 ,[ale skoki temperatur nie są mile widziane ]


Tytuł: Odp: Ryby zimnolubne
Wiadomość wysłana przez: Szymon12 Luty 05, 2008, 12:59:15
No więc tak... 24 stopnie na pewno nie będzie  :P Moje akwa jest niedaleko okna, wiec temperatura nie jest za wysoka......  :-\ Szczególnie w zimie. Teraz mam około 18 stopni, nie za duzo........ Ale w pozostałych porach roku temp. jest większa :)
Dodatkowo spytam się czy mógłbym hodowac w takich warunkach kiryska pstrego? Z tego co przeczytałem to powinny żyć w temperaturze 18 - 22 stopnie. To prawda?


Tytuł: Odp: Ryby zimnolubne
Wiadomość wysłana przez: Anfield Luty 05, 2008, 20:11:22
nie trzyma się akwa przy oknie  ;)