|
Tytuł: fan-1 co ile czyścić? Wiadomość wysłana przez: piotrek19 Styczeń 30, 2008, 13:32:38 witam! zapytam: co ile czasu mam czyścić wkład filtrowy w filtrze aquael fan-1???
Tytuł: Odp: fan-1 co ile czyścić? Wiadomość wysłana przez: matka siedzi z tyłu Styczeń 30, 2008, 14:23:03 Są rózne szkoły - jedni uwazaja, że przy kazdej podmianie wody (czyli co tydzień), inni, że dopiero wtedy, kiedy spadek wydajności filtra jest odczuwalny.
Cokolwiek byś wybrał, pamiętaj, żeby płukać wkłady filtra w wodzie spuszczonej z akwarium, nie w kranówie. Tytuł: Odp: fan-1 co ile czyścić? Wiadomość wysłana przez: Misquamacus Styczeń 30, 2008, 16:01:56 przy twoim przerybieniu płukałbym co tydzień przy podmianie połączonej z odmulaniem
Tytuł: Odp: fan-1 co ile czyścić? Wiadomość wysłana przez: Trulek Styczeń 30, 2008, 22:15:07 Są rózne szkoły - jedni uwazaja, że przy kazdej podmianie wody (czyli co tydzień), inni, że dopiero wtedy, kiedy spadek wydajności filtra jest odczuwalny. My dodalibyśmy tylko, że jeden raz na tydzień przy podmianie wody usunięcie zanieczyszczeń z dolnego pojemnika + słabe płukanie gąbki w wodzie zlanej z akwa + czyszczenie kopułki filtra włącznie z przetkaniem otworu pod wężykiem napowietrzającym.Cokolwiek byś wybrał, pamiętaj, żeby płukać wkłady filtra w wodzie spuszczonej z akwarium, nie w kranówie. Płukanie wirnika i głównej części filtra przy widocznym spadku wydajności 8) Powodzenia <papa> |