|
Tytuł: JAK PODNIEŚĆ N NIE PODNOSZĄC NO3 Wiadomość wysłana przez: slaw2006 Styczeń 23, 2008, 13:06:03 witam
pytanie jak w temacie podaje PG MACRO ale widze że zaczyna brakować N, do utrzymania poziomu NO3 na wysokości ok.7-8ppm podaje dodatkowo KNO3, z czego wziąć N???? Tytuł: Odp: JAK PODNIEŚĆ N NIE PODNOSZĄC NO3 Wiadomość wysłana przez: Emi Styczeń 23, 2008, 16:07:24 O jakie dokładnie braki azotu Ci chodzi? Czy rośliny wykazują braki azotu mimo podawania KNO3? Jeśli tak to jakiś inny pierwiastek może blokować przyjmowanie azotu przez rośliny mimo podawania go do wody.
Tytuł: Odp: JAK PODNIEŚĆ N NIE PODNOSZĄC NO3 Wiadomość wysłana przez: slaw2006 Styczeń 23, 2008, 17:56:57 tak, myślę że tak aczkolwiek nie jestem do końca pewien
szczególnie widać to na cabombie, liście od dołu żółkną, aczkolwiek nie odpadają, nowe do góry są łądnie zielone ale już poniżej niestety robią się żółte. łodyga zdaje się być bardzo krucha hygrophila difformis też wykazuje niedobory, ale czy N?? tego nie jestem niestety pewien. objawy tak jak wyżej tyle że nie w takim stopniu jak przy kabombie może to braki K??? a może faktycznie coś blokuje, ale co? NO3 na poziomie ok. 7-8ppm myślę że najpierw doprowadze do porządku N:P gdyż PO4=ledwo wykrywalne, 0,05ppm, a potem zobacze czy coś się zmieni jestem zmuszony podmieniać wode RO:kran 4:1 aby zbić twardość, podaję PG jeszcze w niepełnych dawkach, a akwa jest bardzo gesto obsadzone, idzie co2 z butli, rośliny faktycznie rosną szybko, aczkolwiek nie są porażająco "ładne" - coś tam je trapi, tak więc boję się że woda jest wyjałowiona za bardzo do podmian zaczołem podawać KNO3 ok. 7-8ppmNO3 i co drugi dzień daje 0,7ppmNO3 i dzis dostałem KH2PO4 tak więc podniose po4 i zobaczymy co i jak przyszykuje chyba też k2so4 do podmian a w tygodniu khco3 bede dawał, cryptocoryne vendti ma liscie poszatkowane jak siteczko, no może troche przesadzam ::) dodam K :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ Tytuł: Odp: JAK PODNIEŚĆ N NIE PODNOSZĄC NO3 Wiadomość wysłana przez: Emi Styczeń 23, 2008, 19:47:57 A zastanawiałeś się nad dysproporcjami Mg - Ca? Dajesz PGClassic? Tam jest Mg a jeśli mieszasz kran z RO w tak dużym stopniu to może Twoim problemem są niedobory Ca?
Tytuł: Odp: JAK PODNIEŚĆ N NIE PODNOSZĄC NO3 Wiadomość wysłana przez: slaw2006 Styczeń 23, 2008, 21:20:17 A zastanawiałeś się nad dysproporcjami Mg - Ca? Dajesz PGClassic? Tam jest Mg a jeśli mieszasz kran z RO w tak dużym stopniu to może Twoim problemem są niedobory Ca? właśnie, też już o tym myślałem, nawet tak bardzo że zaopatrzyłem sie w CaCo3 i Mg.... nie pamiętam nazwy teraz no tak, tylko prawidłowe zbadanie poziomów ca i mg w wodzie słodkiej chyba się nie uda testami od w.morskiej. PG Clasic-dopiero dziś dostałem, jutro podmienam wode to podam 50% dawki, a tak apropo, nie kupujcie kochani w www.sklepmalwai.pl bo niestety mają gdzieś klienta zamówiłem 6 stycznia towar i jeszcze nie mam, i to nie pierwszy raz |