Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: RobRoy 450 l Malawi  (Przeczytany 32543 razy)
RobRoy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« : Październik 20, 2006, 13:10:08 »

Wymiary zbiornika: 150*50*60(h)
filtracja: Auael unimax 700(1700 l/h)
Auael unimax 250(650 l/h)
oświetlenie: stand. Philips 2x36 w(przynajmniej narazie)
tło: wewn.łupek na styropianie hydraulika pod
styropianem
podłoże: 55 kg drobnego jasnego piasku
dekoracja: piaskowiec+wapień(ok.45kg)
grzałka: 300W z termostatem
obsada: p.yellw 10szt. 3/7
p.rdzawy 10szt. 4/6
p.saulosi 10szt. 4/6
wczoraj i przedwczoraj dwie samice Yellow wypuściły młode
zielsko Anubias congensis

par. wody: temp. 28*C
PH 8.0-8.5
TwW 15 {gh-kh nigdy nie pamietam co jest co dlatego piszę Tw}
TwO 16
NO2 0
Zbiornik bardzo młody nie całe 2 miesiące.
Czekam na opinie

http://images4.fotosik.pl/287/28501acfca4400cd.jpg
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 18:23:37 wysłane przez Sebastian » Zapisane

450 l czrna wodzionka        Skalary
kamcio
siemka
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 79


« Odpowiedz #1 : Październik 20, 2006, 13:33:20 »

Czegoś mi brakuje chyba kilku roślinek po lewej stronie. A czy to oświetlenie nie jest za małe?? Po bokach jakby nie docieralo światło, ale rozumie że to świeża aranżacja więc jeszcze pewnie się troche pozmienia. Sam mam malawi i wiem jak trudno pogodzić pyszczaki z roślinami ale spróbuj dodać jakomś roślinke po lewo bo tam jest strasznie pusto. Ogólnie jest nieżle a jak dodasz tam jakomś roślinke będzie wogóle super. Gratuluje i życze powodzenie Good !
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2006, 13:35:05 wysłane przez kamcio » Zapisane

malawi 200l, amazonka 54l, ogólne 30l, w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej kotnik dla pysi około 70l Smiley gg:4472823

www.e-akwarium.com

Zapraszam i pozdrawiam Kamcio:)
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #2 : Październik 20, 2006, 14:39:13 »

Akwarium, jak dla mnie nie pasuje trochę. Te łupki układane w taki sposób przypominają trochę jak domek z kart. W naturze nie ma czegoś takiego, moim zdaniem lepiiej dać kształtne i ładne wapienie odwzorwujace naturę. Co do roślin, żabienica nie pochodzi z malawi, anubiasy - co prawda, są z afryki, ale nie są z jeziora malawi.

Pozdr
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
kafarski
Gość
« Odpowiedz #3 : Październik 20, 2006, 15:35:36 »

ja bym dał zamiast tych łupków otoczaki takie z pola, polodowcowe. światło faktycznie trochę za ciemne- mało widać, tym bardziej że ryb też nie widać  Wink.
dlaczego nasypałeś piasek na styropian? czy one go nie będą skubały jak przewalą piasek?
na stronie testu filtra unimax 700, zakładka 4 - gdzie są przedstawione media filtra, wyraźnie widać duże szczeliny między koszykami którędy brudna woda omija koszyki położone niżej.
sporo wydałeś na tefiltry ale to imho zbędny wydatek. ja do swojego 450l  używam eheima 2217 i jest wystarczający.
Zapisane
RobRoy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #4 : Październik 20, 2006, 15:37:02 »

Dzięki za odp. Raffy a zielsko jest takie ze względu na twardość liści (i tak zauważyłem że potrafią moje PYSKI skubnąc tu i tam)Smiley
kafarski a jakie masz ryby ? w opisie podawalem ze to stare zdjecie i sa tylko ryby testowe (aż 4) dzis jest ponad 20.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2006, 06:21:22 wysłane przez Sebastian » Zapisane

450 l czrna wodzionka        Skalary
kafarski
Gość
« Odpowiedz #5 : Październik 20, 2006, 17:38:58 »

opis jest w naszych akwariach. fakt że jest trochę zarośnięte, ale jeden dobry 6l kubełek wystarcza.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #6 : Październik 20, 2006, 17:50:45 »

Dzięki za odp. Raffy a zielsko jest takie ze względu na twardość liści (i tak zauważyłem że potrafią moje PYSKI skubnąc tu i tam)Smiley
 


RobRoy, przed tobą jest jeszcze długa droga, życzę powodzeń Smiley Malawi jest piękne, i mnie najbardziej boli to, że nie mam żadnego akwarium który bym mógł na pyśki przeznaczyć Sad

Zapoznaj się także z regulaminem tego działu ;)http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7228.0.html z nazewnictwem tematu Smiley

Pozdrawiam
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
RobRoy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #7 : Październik 20, 2006, 18:57:42 »

kafarski nie wątpie ,że Twój filtr jest dobry ja poprostu zapewniłem sobie jakąs tam nadfiltrację a pozatym jestem narazie bardzo zadowolony z mojego jakby co:)
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2006, 19:38:42 wysłane przez RobRoy » Zapisane

450 l czrna wodzionka        Skalary
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #8 : Październik 20, 2006, 22:45:03 »

ja uważam że jest ok. Fakt nie jest to specjalnie naturalny zbiornik ale jest estetyczny, a i rybom zapewnia odpowiednie warunki. INO nadfiltracja w akwariach z pysiami to już chyba norma, przeciez tam nie ma roślin, więc za usuwanie azotanów i fosforanów odpowiadają jedynie filtry. Nie mozna porównywać filtrów z holendra i malawi o tej samej pojemności i mówić, że wystarczyłby w malawi ten, który wystarcza w holendrze bo to nie prawda.
Zapisane

Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #9 : Listopad 03, 2006, 23:52:56 »

Tak ma cie rację mało roślinek kamienie też mogłyby być inne te mi się za bardzo nie podobają ja mam z podwórka i sa bardzo ładne posłuchaj rad trochę zmień akwarium a zobaczysz piękno podwodnego świata
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

ANGEL007
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #10 : Listopad 08, 2006, 09:39:24 »

Mi tam sie podoba ale mam pytanie jak utrzymujesz ten piasek jasny w czystosci nie widac na nim zanieczyszczen (wiecie co mam na mysli) Tak wogole to prosze o kontakt na gg 1960241 wszystkich ktorzy posiadaja 450 l akwa bo ja niedlugo bede takie zaopatrzac w sprzet i nawet nie wiem jaki (masakra ) wiec prosze o pomoc pozdrawiam ANGEL
Zapisane
::Martyna::
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 203


« Odpowiedz #11 : Styczeń 09, 2007, 15:13:48 »

Mi się podoba Smiley TYlko trochę pusto, ale tak to fajne Smiley
Zapisane

x))
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #12 : Styczeń 10, 2007, 01:06:23 »

Jedno z lepszych akwa jakie tu na forum widzialem. Wrecz dzielo sztuki! Totalnie pojechana aranzacja!
Jedyniie te 2 roslinki moim zdaniem troche nie pasuja. Sa zbyt normalne. Zamiast nich przydalo by sie cos rownie pojechanego jak i reszta akwa.

Mozesz napisac troche, jak zrobiles to tlo? Jest chyba najfajniejsze jakie dotychczas widzialem.
pozdro
 papa
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
RobRoy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #13 : Styczeń 12, 2007, 21:23:49 »

co do filtracji to to w holendrze rośliny robią swoje w Malawi nie ma roślin a jeżeli są to bardzo mało,
-- piasek jak utrzymuje taką czystość poprostu nie przekarmiam pysków raz w tygodniu wymieniając 50l wody odmulam dno
-- tło robione własnoręcznie z łupka filitowego poprostu w składzie z kamlotami kupiłem trochę tego(jakieś40kg bo robiłem 2 takie tła  )koszt 60groszy \kg Smiley
ponieważ materiał na tło był w mniejszych lub większych bloczkach musiałem go rozłupać na cienkie warstwy Tongue(najgrubszy miał ok. 0.5 cm po mozolnej pracy z młotkiem i przecinakiem) :PMajac pokażną ilość łupków przygotowałem sobie wcześniej zakupione rurki pcv ktore wymierzyłem pociełem połączylem kolankami itd itd
całą tą hydraulike ułożyłem w akwarium dla przymiarki gdy stwierdziłem że wszystko pasuje pokleiłem kolanka klejem do rur pcv(zaznacze że akwarium leży cały czas na boku)Teraz gdy hydraulika była gotowa można było dociąć wężyk do kamienia napowietrzającego (jak wspominałem wcześniej wszystko mam pochowane)aby też można go póżniej ukryć .Teraz zostało docięcie styropianu (pierwsza warstwa styropianu którą użyłem była minimalnie grubsza od  rurki moje rurki jakie wykorzystałem to 1\2 cala)styropian wcisnąłem pomiędzy dno a wzmocnienie(zostawiając miejsce na wcześniej klejone rury)Czyli mamy całą tylną szybę wyłożoną styropianem w którym są rowki na rurki, włożyłem poklejone rury, powierzchnię styropianu z pistoletu potraktowałem silikonem akwarystycznym i całość przykryłem styropianem o grub. 1 cm(wcześniej wymierzonym i dociętym)docisnąłem tak żeby się ładnie zkleiło jedno z drugim.Nie czekając aż sylikon wyschnie zrobiłem sobie zaprawę z CERESITU CR65 i pędzlem pomalowałem cała pow. styrpianu Wink.Wcześniej robiłem próby(na kawałku styropianu) jak ta zaprawa się zachowuje i jaki ma kolor wszystko zdało egzamin tylko kolor mi się nie podobał,poszukałem barwnik do tynków i zapraw(co nie było łatwe )oczywiście barwnik musiał spełnić jeden wazny wymóg nie mógł być toksyczny .No i znalazłem jak narazie rybcie mają się B.DOBRZE dla dociekliwych podaje nazwęAPLAUSE pigment uniwersalnyrobi to firma HIRSCH-POL(to nie jest reklama Cheesy)pigment ten jest w buteleczkach 80ml ale też widziałem w dużo większych.(mój pigmentjest kol. czarnego).Po pomalowaniu dość grubą warstwą styropianu pozostało teraz czekać aż to ustrojstwo wyschnie(gdy powierzchnia wysycha trzeba ją zraszać wodą żeby nie popękała)Badżcie cierpliwi i dajcie temu wyschnąć( moje schło 2 doby no mo że trochę krócej ale w między czasie mogłem zaplanować ułożenie poszczególnych części tła no i oczywiście umyciu wyszorowaniu i wyparzeniu tych łupków) :PJak już CERESIT był sychy a łupki czyste zabrałem się do przyklejania poszczególnych elementów tła do styropianu(no wiecie tego pomalowanego Wink) klej standardowo nakładałem pistoletemUWAGAnie wolno w żadnym wypadku dociskać łupków z dużą siłą do podłoża (bo popęka)a raczej delikatnie przesuwając tak aby klej się rozmazał po powierzchni, no i tu można kombinować albo kleić jeden do drugiego łupka lub jeden nachodzący na drugi jak kto woli a oto efekt:
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/732c558785dab006.html
  http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/81744e9681381cb5.html
 niżej tło z drugiego mojego akwarium                                                                                               
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4dc4341d7d91060c.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/b633e5a0678c8bd1.html
tu macie ten pigment którego użyłem
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c3aee05d8c5179fd.html

 pozrawiam Robert
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 18:23:16 wysłane przez Sebastian » Zapisane

450 l czrna wodzionka        Skalary
MALY05
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 496



« Odpowiedz #14 : Styczeń 12, 2007, 22:57:17 »

SUPER aqwa!!! fajna foto tapeta i te pysie bardzo ładne Smiley
Zapisane

[45] [15] [4]
Strony: [1] 2 3 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: