Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Co to za choroba i jak to leczyć?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Co to za choroba i jak to leczyć?  (Przeczytany 3446 razy)
hubb
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83

Co ma pływać nie utonie.


« : Styczeń 07, 2008, 17:57:50 »

Zauważyłem u mojej platki wyłupiaste jedno oko. Rybka czuje się dobrze tzn. ma apetyt i śmiga z innymi jak dawniej. Czytałem że może to być np. posocznica ale w innych chorobach też pojawia sie taki symptom. Może ktoś coś poradzi. Najważniejsza jest dla mnie diagnoza (o leczeniu coś znajdę) Będę wdzięczny za każdą poradę
 
Zapisane
matka siedzi z tyłu
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1554



WWW
« Odpowiedz #1 : Styczeń 07, 2008, 20:11:10 »

Czy wyłupiaste oko to jedyny objaw?
Zapisane

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ
marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 07, 2008, 20:26:41 »

Czy wyłupiaste oko to jedyny objaw?

Jak widzisz tak Grin
Podaj temperaturę,parametry,akwarium(litry)obsada sprzęt Cheesy
Czyli regulamin działu CHOROBY 
To jest przyklejony wątek w dziale choroby Roll Eyes >>Kliknij tutaj<< a znajdziesz wątek "ZASADY" czyli regulamin działu Wink
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
hubb
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83

Co ma pływać nie utonie.


« Odpowiedz #3 : Styczeń 07, 2008, 21:42:56 »

Akwarium 25 litrów Flirt, regularne podmianki i odmulanie, obsada 6 neonów 3 platki i parę krewetek.
Parametry w normie, temp 25 stopni. To oko to jedyny objaw. Rybka rusza się jak dawniej tyle że odrazu jak zobaczyłem to oko to ją odsadziłem do innego zbiorniczka.
Zapisane
hubb
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83

Co ma pływać nie utonie.


« Odpowiedz #4 : Styczeń 10, 2008, 21:14:39 »

Niestety spotkałem się ze znikomą odpowiedzią na moje pytania. Dla osób borykających się z podobną przypadłością u rybek pragnę dodać że na następny dzień nad okiem pojawiła się biała narośl. Rybkę odsadziłem praktycznie od razu po zauważeniu problemu. Do wody dodałem odkażalnik - abioseptynę, w której rybka pływa do teraz. Stosuje codzienne podmianki wody do której dodaję abioseptynę . Dzisiaj narośl jest już bardzo niewielka (prawie że niezauważalna),a oko wyraźnie wraca do normy. Nie wiem czy za sprawą odkażalnika czy tak po prostu miało być. Oby wszystko ostatecznie wróciło do normy.
P.s. Odnoszę wrażenie że część osób odpisuje na wątki tylko po to żeby zwiększyć ilość postów przy swoim nicku - gratuluje słusznej idei  Afro
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Styczeń 11, 2008, 14:31:47 »

Cytuj
Odnoszę wrażenie że część osób odpisuje na wątki tylko po to żeby zwiększyć ilość postów przy swoim nicku - gratuluje słusznej idei

Ja gratuluję słusznego spostrzeżenia i powrotu rybki do zdrowia.

Podobną przypadłość miał Turysta u swojej ramirezy. Takie same objawy miała koleżanka u swojej pielęgniczki oraz kolega u swojej. Przypuszczenie padło na exophthalmie albo jakiegoś pasożyta. Tamte rybki zdechły bez jakichkolwiek innych objawów, a u Turysty dodatkowo jeszcze jedna ramirezka, która nie miała wytrzeszczu.

Daj znać za kilka dni jak się rybka czuje.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
hubb
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83

Co ma pływać nie utonie.


« Odpowiedz #6 : Styczeń 13, 2008, 22:05:37 »

Na razie wszystko jest OK chociaż jeszcze nie odsadziłem rybki do ogólnego zbiorniczka. Ma jeszcze nad okiem maluteńką białą kropkę. Wolę nie ryzykować jeden - góra dwa dni jej nie zbawią. Na razie w dalszym ciągu wszystko wraca do normy.
Zapisane
hubb
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83

Co ma pływać nie utonie.


« Odpowiedz #7 : Styczeń 19, 2008, 22:23:12 »

No i po chorobie. Rybka jest zdrowa i wróciła do ogólnego - Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: