zdychają mi gupiki ratunku!!!!

(1/2) > >>

psisko574:
Cześć mam sześciokątne akwarium o pojemnosci 20 l i to jest akwarium które ma już filter w obudowie. Wziąłem od kolegi gupiki przed wczoraj i wszystko było okey ale do dziś. Nie wiem co sie dzieje cztery pływało już do góry brzuchami. Mają 26 stopni. Czy zależy to od pokarmu??? Widze właśnie że nie chetnie jedzą ten pokarm a nazywa sie on następująco "Bio*vit", biorą go do pyszczka a po chwili go wypluwają!!!!Co o tym myślicie prosze o pomoc!!!!

aneta2261:
Nie sądzę że to przez pokarm.Rybki na ogół biora w pyszczki suche płatki a potem wypluwają moje przynajmniej tak się zachowują.Problem może być w tym ile go sypiesz...suchy pokarm pęcznieje w brzuchu ryby i jesli jest go za duzo(ryby sa łakome zjedza to co im dasz) zdechna z przejedzenia.
Nie napisałeś czy masz też inne ryby czy dopiero od wczoraj zajmujesz sie akwarystyką? Ile ich jest w tych 20l.Może to woda, jaka wlałes do zbiornika? Mało informacji.Ale z tego co napisałeś raczej się przejadły.Pokarmu sypie sie tyle żeby zniknął z powierzchni wody w ciągu 3-4 minut i raczej nie opadał na dno.Pozdrawiam.

przyjaciolka Zenona :):
Jak ryby wypluwaja pokarm to prawdopodobnie nie sa juz glodne. Nie wolno przekarmiac bo wtedy robi sie syf w wodzie i ryby zaczynaja chorowac.
Od kiedy masz to akwarium?? Po jakim czasie wpusciles ryby, ile ich tam jest... Nie podales podstawowych informacji a bez nich nikt sie nie domysli co jest tym rybom.

Poczytaj o dojrzewaniu akwarium, jezeli nie zrobiles tak jak jest tutaj napisane to nie dziwne ze zdychaja.

http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin.html


Jarecki:
To efekt tego że gupiki od dłuzszego czasu pływały w wodzie zbyt starej.
Po wpuszczeniu do ciebie na stosunkowo świeżą wodę nie są wstanie sie zaaklimatyzować gdyż dla nich jest to zbyt gwałtowna zmiana. Lub na odwrót.
Można tu spróbować dokonać pomiarów No3 w obu akwariach zwłaszcza jesli masz niedawno założone akwarium a kolega już jakiś czas prosperuje.
To tylko spekulacje oczywiście z braku, dokładniejszych danych jak wcześniej okreslono.

aneta2261:
Ja do "PRZYJACIÓŁKI ZENONA":) moje ryby napewno nie są najedzone wtedy kiedy wypluwaja pokarm...czasem są to za duże kawałki a czasem po prostu jest za suchy i ja sama mam wrażenie że czekaja az woda go rozmiękczy bo najpierw się rzucają na jedzonko potem plują a dopiero potem zjadają...Dostaja tylko raz dziennie w małych ilościach o przekarmieniu nie ma więc mowy...:)
A kolega mógł nie rozdrobnić pokarmu i nasypać za duzo.. powodów może być mnóstwo ale jak już napisałam wczesniej i ja i koledzy...za mało informacji..

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona