rośliny robią się brązowe

(1/2) > >>

Marcin21:
Pomocy co może być przyczyną tego , że moje roślinki od jakiegoś czasu robią się coraz bardziej brązowe i gniją .Czy jest to związane z wystrojem akwarium - 2 korzenie , kokos, żwirek i kamień wulkaniczny??? :?:  :?:

Moje akwa to 160 litrów , oświetlenie 2 jarzeniówki 30W,filtr AKWA SZUT TURBO 8w, rykbi 6 prętników,2 guraminy mozaikowe,1 zbrojnik,1 bocja wspaniała, 8 neonów i 2 kosiarki . Podmiana wody - raz na 1,5 miesiąca 30 %, rośliny to żabienice , kryptokoryny

kassiunka:
jesli chcesz, zebysmy ci pomogli , to napisz cos o swoim akwarium. Przyczyn moze tu byc wiele, jednak nikt ci nic nie powie, dopoki nie sprecyzujesz.
http://www.akwarium.net.pl/forum/viewtopic.php?t=4354
w powyzszym linku masz info o tym jak zadawac pytania na tym forum

szef1992:
Podmiana raz na 1,5 miesiąca :? ? Też tak kiedyś robiłem i nadwódka raczeła gnić a inne rośliny prawie nie rosły... Teeraz podmieniam wode co tydzień - 1,5 tygodnia około 20%-25% i roślinki rosną zajefajnie szybko i wyglądają bardzo ładnie :)

kafarski:
kryptokoryny zaczynają często gnić z powodu zmiany oświetlenia lub zbyt mocnego światła, nie wyrzucaj tylko korzeni które zostały w dnie po nich  bo potem po jakimś czasie odrastają pięknie . u mnie został tylko jeden ale za to teraz rośnie super. podmieniaj wodę, tez ze względu na ryby :wink:

Marcin21:
zmiany u roślin zaobserwowałem po jakimś czasie jak do akwa włożyłem kamień wulkaniczny - czy on mógł mieć wpływ na to że rośliny stają się brązowe i gniją ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona