Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Pilna pomoc... zdychaja rybki i nie wiem co sie dzieje.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pilna pomoc... zdychaja rybki i nie wiem co sie dzieje.  (Przeczytany 6850 razy)
wawzy
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« : Grudzień 07, 2009, 20:29:20 »

Witam,

Mam akwarium od dwóch miesięcy.
45 litrów oświetlenie 2xT8 8W, filtr wew. z napowietrzaczem 40 - 80l, grzałka 20W
Rybki:
3 x glonojad
4 x mieczyki
3 x głupiki
3 x skalary
9 x neonki
2 x aniołek
Przez ostatni tydzień zdechł mi jeden neonek, zauważłlem ze tracą kolory, w sklepie powiedzieli mi ze to ospa i kupiłem lekarstwo MFC wlałem wg. instrukcji dwa dni temu a dziś znalazłem na dnie zdechłego aniołka. Wydaje mi się również ze rybki mają czerwone skrzela. Proszę o pomoc
Zapisane
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #1 : Grudzień 07, 2009, 20:35:38 »

Bo leków sie nie leje do ogolnego a juz napewno nie przy tak tragicznym przerybieniu. To zatrucie Nox. Podmianki, podmianki i podmianki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 20:37:10 wysłane przez Female_Raziel » Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
1975maniek
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 307



« Odpowiedz #2 : Grudzień 07, 2009, 20:39:14 »

obsada do BANI!!! i totalne przerybienie. Musisz oddać większość ryb (skalary, glonojady-zbrojniki, mieczyki). Co do aniołków to się nie wypowiadam bo nie znam.
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #3 : Grudzień 07, 2009, 20:40:41 »

Święta racja! Źle zrobiłeś z tym MFC.

Powiem mocniej, na pewno miałeś kłopoty z ze związkami azotu z powodu przerybienia.
Dolałeś teraz trutki i może być już tylko gorzej.
Zrób mocną podmianę z 50%, a potem systematycznie co kilka dni po 30%.
Oddaj ryby przede wszystkim, szczerze mówiąc, to najlepiej wszystkie.

Ps.
Czy ten aniołek, to ta ryba anioł morski zapisana w czerwonej księdze gatunków zagrożonych wyginięciem?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 20:44:01 wysłane przez Muchomorek » Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #4 : Grudzień 07, 2009, 20:45:43 »

a co do kwestii aniolka... co to jest za ryba bo pierwsze slysze i nawet znalesc nie potrafie Sad Cheesy
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #5 : Grudzień 07, 2009, 20:47:13 »

Wiem, ze "angel" to skalar. O skalary ci chodzi?
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
wawzy
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #6 : Grudzień 07, 2009, 21:18:50 »

Aniołek - taka nazwa była w sklepie ryba jest bardzo podobna do  Pseudomugil Gertruda ma mniejsze pletwy ale takie same żółte "uszy"

Co mam zrobić przecież nie spuszcze rybek w wc Huh
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2009, 22:03:21 wysłane przez wawzy » Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #7 : Grudzień 08, 2009, 16:15:42 »

zrob testy wody, zrob takze podmiane wody tak z 20% co kilka dni i obserwuj ryby puki co, chociaz tyle na pewno mozesz zrobic. Przerybienie masz i zle dobrane ryby... poczytaj chocby jakis atlas dla ryb albo na necie wpisz te rybki ktore masz i zobaczysz ktore ze soba moga zyc a ktore zdecydowanie nie powinny. Oddaj czesc ryb do zoologicznego albo do kolegi/kolezanki


Moja rada: nowe rybki zakup, zostaw tylko te ktore beda pasowaly do siebie i do tych ktore ewentualnie dokupisz, reszte ODDAJ w lepsze rece.
podpowiem Ci ze skalary z neonkami sie nie trzyma. Skalary zaczna jesc neonki (jesli jeszcze tego nie robia...)
poczytaj na temat swoich rybek, jakie duze rosna, czy sa rybami stadnymi, czy wola samotnosc, czy przejawiaja agresje wobec konkurentow ze swojej rodziny lub innych towarzyszy. Rybka rybce nie jest rowna! a ze slodko wyglada to nie raz tylko pozory... (akurat w Twoim przypadku nie ma takiej ale mysle ze lepiej bys wiedzial)

a propo, jakie masz te "glonojady" ? bo jako tako takiej ryby nie ma, przyjeta jest ta nazwa ze wzgledu na to ze jedza glony, ale rownie dobrze kosiarke mozna by bylo nazwac glonojadem bo tez je zjada...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2009, 16:18:15 wysłane przez bebikk » Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #8 : Grudzień 08, 2009, 16:46:06 »

mam troche czasu wiec pomoge Ci w opisie Twoich aktualnych ryb...

Mieczyk (pewnie mieczyk hellera) wymagania: 20-28*C, pH 7-8, twardosc wody 10-25*dGH, potrzebuje dobrze oswietlonego akwa o wymiarach CONAJMNIEJ 100x40x50cm !!! najlepiej go trzymac w stadku zlozonym z jednego samca i kilku samic, akwa z roslinami gesto obsadzonymi(przy scianach)

Gupik (pawie oczko) wymagania: 18-28*C, pH 6,5-8,5  Twardosc 10-25*dGH, Twoje akwa spelnia wymagania co do wielkosci, i rosliny posadzone jak wyzej.
Skalar wymagania: 24-28*C, pH 6-7, twardosc 3-10*dGH - a wiec juz mniej pasuja do pozostalych ryb... osiaga dlugosc 15cm a WYSOKOSC 35cm !!! ryba stadna potrzebujaca akwa bardzo wysokiego (sugerowana wys 120cm) z duza iloscia do plywania
Neon(domyslalm sie ze inessa/czerwony) wymagania: 23-27*C, pH 5,5-6,5  Twardosc 3-10*dGH (kolejna ryba mniej tolerancyjna co do wody od pierwszych dwoch ryb) przede wszystkim ryba stadna - 10sztuk + i akwa sugerowane 60x30x30cm, wieksze stadko 80x35x40cm
glonojad (pewnie zbrojnik niebieski wiec go opisze - popularny w sprzedazy, jesli nie to i tak podobne wiekszosc ma wymagania) wymagania: 23-27*C, pH 6-7,5  Twardosc 2-20*dGH wymaga akwa 80x35x40cm wyposazone w liczne kryjowki(bardzo wazne) a ogolem pasuje do wielu rodzajow obsad (z wszystkimi Twoimi rybami akurat sie dogaduje i odwrotnie)
"aniolka" nie znam wiec nie opisze

mam nadzieje ze dalem Ci do myslenia tym rozpiskiem, i podejdziesz od tej pory powazniej do swoich rybek, inaczej one Ci "podziekuja" smiercia... ;]
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: