Jak sprawdzić??

(1/2) > >>

@$!@:
Mam pytanie: jak sprawdzić PH wody itd.?  :-[  Jestem początkująca, więc proszę o zrozumienie..

Mam problem, wczoraj kupiłam ryby są to: gupiki, kirysy, razbory klinowe,kiryski spiżowe i ślimak Ampula (wcisneli mi też glonojada syjamskiego O.O którego oddam do sklepu) . Niektóre z nich miałam już w akwarium i tylko dokupiłam im towarzystwo. I teraz mam problem: wszystkie kupione padają jak muchy, a moim nic się nie dzieje! Np. kupionego kirysa ciągle ciągnie do góry, a mojemu staremu nic się nie dzieje! Wszystko było ok, zaczęło się to dopiero godz. temu i padły mi już 2 rozbory klinowe! POMOCY!

Zapomniałam: akwa 25 l (wiem, że małe, za mies. kupuję większe!), temp. waha się od 25- 28 (nie wiem co się dzieje, na grzałce mam np. 25*C, a na term. 28! Dzisiaj już nie kupię nowego term. :( ), ale to chyba niemożliwe, żeby z powodu temp. zdychały w przeciągu godz., skoro taka sama była przez te 24 h! Po za tym wszystkie ryby zebrały się u góry akwa, nie ruszają się, nawet wciśnięte mi glonojady (pierwszy i ostatni raz kupiłam rybę w ciemno, tylko z zapewnień sprzedawcy!) !

POMOCY, CO MAM  ROBIĆ?!

@$!@:
Jeszcze jedno: dzisiaj 2 zakupione gupiczki urodziły młode, więc wcześniej musiało być OK !

kuba600v:
Witam! po pierwsze do sprawdzenia pH wody sa specialne zestawy które można kupić w każdym sklepie chemicznym, po drugie masz zamałe akwariam do takiej ilości ryb, one sie poprostu meczą a i temperatura wody może być za duża.

a ja mam troche inny problem mianowicie:
 mam mały problem z tęczanką, mianowicie dostała mi jakiś ciemnych plam i niewiem co to jest i co mam robic. bardzo proszę o pomoc i z gory dziękuje.  :(

helbards:
A jaki czas aqwa stało bez rybek ( jaki czas dojrzewał twój zbiornik ?!) Jak często podmiany robisz?
możliwe ze szoku termicznego doznały ? Czy masz żywe rośliny ? jeśli tak to dobrze jeśli nie to źle ;)
Co do termometr-a ,to musisz pamiętać że na górze jest zawsze cieplejsza woda nisz przy dnie...

@$!@:
Rybki miałam już wcześniej, wodę podmieniam (lub dolewam) co ok. 1,5-2 tyg., dno odmulam 1-2 razy na mies., bo moja ekipa sprzątająca dobrze sobie radzi, jednak często resztki jedzenia wpadają pomiędzy kamienie. Szoku termicznego raczej nie dostały, ponieważ najpierw wsadziłam je razem z 'folią' do wody, aby temperatury się nieco ustabilizowały, a dopiero potem włożyłam je do akwa. Mam żywe rośliny (wg mnie są one podstawą), filtr itd. działa :/

Padły mi 3 razb. martwiłam się, czy to nie przez przedwczorajsze mrożone larwy ochoteki, ponieważ mogły się one rozmrozić w czasie dojazdu ze sklepu do domu, a potem były jeszcze raz zamrożone :( . Temp. zmieniłam na 25-26 u góry, chyba tak jest lepiej, bo wszystkie są aktywne łącznie z ampulą, która przecież w niskiej temp. staje sie powolna?

Za 1-3 m-cy zmieniam zbiornik na większy, więc nie będę oddawała ryb (zwłaszcza, że niektóre mam już długo, bo, jak pisałam wcześniej, dokupiłam tylko część).

Kupiłam samicę gupika w ciąży i mam teraz 16 młodych gupiczków, raczej mi ich nie przyjmą w sklepie, prawda? :( Co radzicie mi z nimi zrobić? Na razie przebywaja w kotniku.

I jeszcze jedno pytanie dot. Ampularii, martwię sie o nią, ponieważ ,,twarz''  ;)  ma w takich małych, czerwonych kropkach  :(  , zwłaszcza 'trąbkę' do powietrza, a dwa czułki po boku wyglądają jakby były obgryzione tzn. sa całe czerwone na końcówkach, tylko dwa najdłuższe są bez skazy. W dodatku ampularia łuszczy się, jej skorupka jest popękana. Na początku myślałam, że jakaś ryba ją zaatakowała, ale gupiki i rozb.nic by jej nie zrobiły, a przed żabami i glonoj.syj. (lub otoskami, dzisiaj wstawię foty, bo nie wiem co mi ten facet wcisnął!!) schowała by się i zamknęła w muszli? Czy to jakaś poważna choroba? Przedwczoraj tego niezauważylam, ale być może to przeoczyłam?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona