Akwarium 60l, obsada, rybki zdychaja :(

(1/2) > >>

bryq:
Mam akwarium 60l

Obsada :

9x neon
3x gupik
3x kirys
1x bojownik

Zgineły 2 gupiki, 1 neon

Akwarium ma jzu jakieś 3tyg. , przez ten czas nic się nie działo. Teraz niektóre rybki dostały ospy a inne poprostu zdychają :( Co się dzieje i co może być tego przyczyną ? Proszę o POMOC :| Doradzcie co mam zrobic.

P.S

Temperatura : 25*C - 26*C

Królewna Śnieżka:
pewnie tez ospa, tylko moze szybciej zaatakowala u nich skrzela?

bryq:
A jak myślicie poczekać czy wylać wode z aqa i na nowy by dojrzało i wpóścić rybki ? Tylko jets problem, bo nie mam zastępczego akwarium. Narazie dostałem preparat na pasożyty w sklepie i Pani powiedziała, żeby ich nie karmić. Jak myślicie ? Przestac je karmic przez te 3-4 dni ?

Królewna Śnieżka:
wiesz co, napisze ci jak z ospa wygral moj kolega( zawsze pisze o nim bo ja nie mialam chorob). probowal zwalczyc ja wysoka temperatura, nic nie dalo. zanim zdecydowal sie na preparaty zdechlo mu kilka rybek (pech chcial, ze bylo to w weekend i sklepy byly zamkniete). po wlaniu lekarstw odrazu nastapila poprawa, ryby zostaly calkowicie wyleczone, choc jeszcze pare nie wytrawalo.

andrzej72:
bryq podaj parametry wody. Ryby bez powodu nie chorują na ospę. Często przyczyną jest zła jakoś wody, osłabienie ryb i stres, który jest wynikiem m.in. złych warunków, panujących w akwarium.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona