Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: bocja wspaniala  (Przeczytany 13824 razy)
chester
Nowy
*
Wiadomości: 25



« : Lipiec 29, 2005, 09:10:56 »

witam
mam  pytanko czy bocje wspaniala mozna trzymac osobno
chcec ja kupic zeby wykonczyla mi slimaki w akwarium Smiley
bo na 2 to raczej nie mam miejsca(120l) do towarzystwa miala by labeo i kosiarke
czy jest ewentualnie jakas inna rybka ktora mogla by zastapic towarzystwo bocjii byle by nie byla zaz duza
ewentualnie czy znacie moze jakies inne ryby ktorych przysmakiem jest SLIMAK


PS czy wszystkie bocje jedza slimaki czy tylko bocja WIELKA
pzdr
Zapisane

akwarium 112l, AQUA EL fan3, 2x18W
20xneon inessa,
7xgupik,
5xdanio zlote, 4xdanio pregowane,
5xrazbora klinowa,
5xkardynalek
1xkosiarka,1xlabeo,1xglonojad,1xkirys spizowy
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Lipiec 29, 2005, 13:16:40 »

Bocji nie nalezy trzymać pojedyńczo, min. w stadzie 4-5 osobników jednego gatunku - jest to stadna ryba :!: Tak jak kosiarki :?

Na ślimaki polecam ręczne wybieranie i sposób z marchewką. Było o tym już wiele razy. pozdr.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #2 : Lipiec 29, 2005, 13:28:43 »

jesli znajdziesz w sklepie bojce pregowana to mozesz wpuscic ja zamiast wspanialem, nie rosna takie duze a wyjadaja slimaki
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
Sheol
Dead eyes see no future..
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 322


Vampire


WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 29, 2005, 14:35:36 »

Cytat: tomeek7
jesli znajdziesz w sklepie bojce pregowana to mozesz wpuscic ja zamiast wspanialem, nie rosna takie duze a wyjadaja slimaki



Striata dorasta do 10cm i tez powinno sie trzymac je w grupach 4-6 ryb!!! ( A nawet jest zalecane bezwgledne minimum 5 osobnikow)

Chester, nie masz miejsca na bocje, wiec odpusc je sobie.

Pomysl moze o sposobie na marchewke(jak mowi Raffy), na ziemniaka gotowanego albo na salate, to dobry sposob.

Kolcobrzuchy tez z tego co wiem wyjadaja slimaki, ale nie sadze aby nadawaly sie do Twojego akwarium.

A teraz pytanko do forumowiczow bardziej obeznanych w Bocjach:
-Czy wszystkie gatunki Bocji sa stadne czy sa jakies gatunki, ktore mozna trzymac pojedynczo lub w parach?
(pewnie niedostepne w polsce jak juz, ale musze wiedziec) Smiley
Zapisane

Jak obiecał Mojżesz, podążamy do ziemi obiecanej...
..........................inni zwą ją piekłem......................
Rafael Krasa

piotr l.
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 130



« Odpowiedz #4 : Sierpień 01, 2005, 17:36:49 »

Generalnie bocje to ryby stadne ale np. tygrysy możesz trzymać pojedynczo w akwa np do 160l jest to nawet wskazane, w naprawdę dużych kilkaset litrów możesz trzymać większą ilość.

Ja w swoim najwięszkym bocjowym akwarium od dłuższego czasu trzymam jedną samotną tygrysicę (ok 15cm) razem z 16toma wspaniałymi, kubotami i histrionikami, jest bardzo spokojna, siedzi ciągle w rurkach lub kamieniach, nikomu nie wadzi a jest naprawdę piękna.
Zapisane
przemasd
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #5 : Czerwiec 25, 2011, 20:53:47 »

niewiem co jest, kupilem 3x bocja wspaniala do walki ze slimakami zbiornik 300l po paru dniach zdechly mi 2. wiec zostala tylko jedna ktora mam juz ponad miesiac i niewiedzialem nigdy zeby jadla slimaka, plywa szuka pokarmu szyszczkiem zawadzi o slimaka nawet b malego ale go nie zjada. zastanawiam sie nad zakupem jeszcze 3 ale jesli okaze sie ze one tez nie beda wcinac slimakow to bedzie sie to mijac z celem,
Zapisane

300l ogolne
oswietlenie: 1x AquaMedic Planta Grow 80W T5
                1x AquaMedic Reef Wite 10000 80W T5
Aquael UniMax 250 i Aquale Uni Filter 750 plus
Nawozy:
co2 plus JBL Ferropol do podmian plus JBL Ferropol 24 codziennie, okazjonalnie Sera Flore plus
Tomaha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 117



WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 26, 2011, 12:02:26 »

Bocja zjada slimaki wiec ludzie kupuja pojedyncze sztuki lub wpychaja ja do malego zbiornika,by wytepic slimaki.
I taki jest juz chyba los tej rybki
Zapisane

Zapraszam na forum zbrojnikowe:
http://zbrojnik.xup.pl
Blondyn
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #7 : Czerwiec 26, 2011, 15:42:12 »

Zamiast bocji kup ślimaki Anentome Helena są bardzo ładne i pożyteczne ,tu masz link na ich temat .http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=4173
Zapisane
Tomaha
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 117



WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 26, 2011, 19:02:10 »

Pochwala dla kolegi ze zainteresowal sie tym czy bocja moze byc w jego akwarium,a nie nasile webchal rybke byle sie tylko slimakow pozbyc.
Zapisane

Zapraszam na forum zbrojnikowe:
http://zbrojnik.xup.pl
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: