Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wody Australi  (Przeczytany 17057 razy)
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« : Grudzień 12, 2004, 12:03:18 »

Papua/Nowa gwinea          
Sepik River                                3,1                     2 ,1                pH:6,9
Kum River (wyżyna)                    o,6 ,                 2,1                    pH:6,6

Quseensland / Australaia
Lagoon Creak/Caboolture             0,6,                  0,5,                 pH:5,3

Cape York
Mitchell River                                2,1                     0,5,              pH:6,6
Coen River                                    0.5,                  0,5,                pH:5,8
Wenlock River                               0,5,                    2,1                pH:5,3

Northern Territory
Sought Alligator River                    3,5,                    3,5,             pH:5,4
Adelaide River  Gorny bieg             2,1                        3,              pH:5,6
Darwin River                                 0,5,                     1,                pH:6,4
Mary River                                    2,1                         3,1            pH:6,5
Katherine River                             18,5,                  18,5,            pH:6,6
Viktoria River                                15,1                     18,1           pH:8,6




Pierwsza liczba po rzece oznacza Twardość ogólną w n
a druga twardość węglanową w n


Informacje zaczerpnięte z książki "Moje Akwarium" Hans Mayland
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Sierpień 26, 2008, 16:16:29 »

czy te informacje są wiarygodne? nie znam tej pozycji książkowej, ale patrząc na niektóre zestawy TwW-pH, wydają mi się one podejrzane.
Zapisane

zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #2 : Sierpień 27, 2008, 17:51:02 »

Na jednej stronie czytałam, że większość wód Australii wcale nie jest twarda, jak wcześniej uważano, że bardziej przypominają one pod tym względem Amazonię.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #3 : Sierpień 27, 2008, 19:59:03 »

post wysłany 12.12.2004. wydaje mi się, że tam chochlik jakiś się wdał. ciekawostka: katherine river - tww 18,5 ph 6,6 ?
Zapisane
gurami999
Master of disaster
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 151


« Odpowiedz #4 : Sierpień 27, 2008, 20:24:09 »

Coś tu jest nie tak... Abo jacek się nie wyśilił przy przepisywaniu, albo te dane są "szemrane".

Katherine River                             18,5,                  18,5,            pH:6,6
                                           bardzo twarda          twarda            kwaśna
 Shocked Shocked Lips Sealed Lips Sealed
Zapisane

Akwarium 60l

5x neon czarny
6x neon czerwony
1x bystrzyk barwny
1x mieczyk

Mieczyk i bystrzyk ze starej obsady...
I atak glonów...
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #5 : Sierpień 28, 2008, 11:59:43 »

no właśnie, dlatego spytałem  Wink

Właśnie planuje założenie akwarium z tęczankami i chciałem je połączyć z veliferami i strzelczykami, ale te parametry mnie bardzo zaskoczyły.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2008, 12:03:32 wysłane przez lukas » Zapisane

xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #6 : Sierpień 28, 2008, 19:14:11 »

słuchaj lukas. miałem taki zestaw przed rokiem. w porządku jest. żadnych bijatyk. najfajniejsze są strzelczyki w czasie imprez. odpalasz papierosa gasisz światło, podnosisz przykrywę, a one nawalają, niemal każdy strzał jest celny. co do twardości i ph: tww 10 ph 7,6. fajna banda była. strzelczyki polecam trzymać w grupie. dwie sztuki mogą się atakować, podrzucaj też im świerszcze. łatwo zbadać kiedy im coś nie pasuje - ciemnieją. wtedy najlepiej podmienić i dosolić wodę.
Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 01, 2008, 11:34:43 »

w jak dużym zbiorniku trzymałeś to towarzystwo? jak zachowują się strzelczyki w akwarium towarzyskim, bo trochę obawiam się agresji w stosunku do velifer? jak reagowały tęczanki na podsalanie?
Zapisane

xenotodon
Bywalec
****
Wiadomości: 411


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 07, 2008, 01:16:21 »

240 litrów. są spokojne (obecnie mam w sklepie ze skalarami i nic się nie dzieje (rozmiar 7-8 cm)). na początku kupiłem dwa i to był błąd - ganiały się między sobą w ekipie 4 osobowej było już w porządku. zasolenie - dwie czubate łyżki stołowe soli morskiej sera na 50 litrów wody. tęczankom nic się nie działo (łososiowa i bosemana). velifery pływały 4, złotej odmiany - w zasadzie produkowały żywy pokarm dla strzelczyków.
Zapisane
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 21, 2008, 19:01:58 »

Przepraszam, że dopiero teraz uzupełniam ten wątek, ale jakoś mi umknęło.

Ładny, choć krótki opis biotopu rzeki Katherine Heiko Blehera jest tutaj:
http://www.aquapress-bleher.com/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Itemid=64

Nie pisze co prawda o twardości, ale stosunkowo wysokie pH 7,2 sugeruje, że twardość też nie powinna być niska.

Co do publikacji H.J. Maylanda "Moje akwarium" (ISBN 83-7129-648-7) to wydaje się całkiem wiarygodna, gdyż autor sam podróżował po tych terenach i sprawdzał parametry wody.
Wg jego opisu większość wód Australii jest miękka, ale są wyjątki - rzeki, które płyną przez obszary, gdzie występuje dużo skał wapiennych. No i do takich wyjątków należy Katherine River, jak i Victoria River.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2008, 19:05:05 wysłane przez Przemek » Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: