Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Wygląd ameryki, typowy biotop dla BW
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wygląd ameryki, typowy biotop dla BW  (Przeczytany 15590 razy)
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« : Grudzień 02, 2015, 10:17:28 »

Mam zamiar swoje ogólne 112 litrów zrestartować i przerobić na amerykę z pielęgnicami lub akarami.

Jakie gatunki i w jakiej obsadzie w takim baniaku można trzymać?

Zależy mi na spokojnym usposobieniu gdyż chciałbym zostawić sobie stadko otosków.

Jak powinien wyglądać wystrój akwarium dla ameryki dla pielęgnic lub akar?

Chodzi mi o to jakie podłoże, jakie oświetlenie, rośliny, kamienie i inne dekoracje.

Czy biotop ameryki dla pielęgnic pod względem wizualnym bardzo różni się od malawi?
Czy zachowania pielęgnic i akar z ameryki są całkiem inne niż tych z malawi lub Tanganiki?

Jaką filtrację zastosować dla tego biotopu a 112 litrach, jakie filtry, jakie media?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 12:07:42 wysłane przez Piranha » Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2015, 11:14:34 »

Jakie gatunki i w jakiej obsadzie w takim baniaku można trzymać?
Zależy mi na spokojnym usposobieniu gdyż chciałbym zostawić sobie stadko otosków.

Ze względu na małą powierzchnię dna, proponuję ograniczyć biotop do SA i raczej pielęgniczki - ramirezy, kakadu, borelli, agassiza, - ewentualnia np. akara z maronii, akarka paskowana.

Jak powinien wyglądać wystrój akwarium dla ameryki dla pielęgnic lub akar?
Chodzi mi o to jakie podłoże, jakie oświetlenie, rośliny, kamienie i inne dekoracje.

Temat rzeka ... Spróbuj dobrać zwierzaki, wtedy dostosuj zbiornik do ich wymagań.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2015, 11:49:18 wysłane przez swoje2 » Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #2 : Grudzień 03, 2015, 12:11:23 »

Zastanawiam się jak właściwie powinien wyglądać typowy biotop czarnych wód.
Bo wydawało mi się, że powinno to być ciemne podłoże piaskowe, jako dekoracje korzenie, gałązki, liście, szyszki, może niewielka ilość roślin, bez grot i kamieni, z niezbyt ostrym światłem.

A tymczasem sporo baniaków określanych jako ameryka ma poza korzeniami, listkami, sporo roślin, groty, kamienie i jasny czy wręcz biały piasek jako podłoże.

Czy to dalej jest biotop ameryki BW czy już raczej akwarium wielogatunkowe jedynie z elementami ameryki?
Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #3 : Grudzień 03, 2015, 12:30:16 »

Czy to dalej jest biotop ameryki BW czy już raczej akwarium wielogatunkowe jedynie z elementami ameryki?

Biotop SA nie zawsze musi być BW. Jest jeszcze opcja CW - Clear Water.
Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #4 : Grudzień 03, 2015, 12:50:16 »

Ok, mniej więcej już wiem co chcę.
Na dno piasek kwarcowy max 1mm grubość, jeszcze nie zdecydowałem czy jasny czy brązowy.

Dekoracja, korzenie, liście, szyszki i może zdecyduję się na jakąś niewielką dekorację z kamieni, grotę.

Obsada to jakieś stadko kąsaczowatych, otoski i pielęgniczki ramireza 2 pary. Jakie jeszcze pielęgnice lub akary mogły by być razem z ramirezami i w jakiej ilości?

Teraz od strony technicznej.
Jak wspomniałem, mój baniak to 112 litrów.
Czy opłaca się użyć filtra podżwirowego?
Jeżeli tak to jaki i czy oprocz niego dac filtr wewnętrzy gąbkowy?

Jakiego użyć oświetlenia?
Chodzi mi o poradę konkretnych modeli świetlówek.
Myślałem o HAGEN SUN GLO (w tylnej części pokrywy) + HAGEN FLORA-GLO (w przedniej części) ale nie wiem czy to nie będzie zbyt ostre śewiatło.

Teraz co do roślin.
Chciałbym posadzić max 3 gatunki, ale takie ,które w tych warunkach będą dobrze rosły.
Co proponujecie?

Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #5 : Grudzień 03, 2015, 14:20:24 »

Obsada to jakieś stadko kąsaczowatych, otoski i pielęgniczki ramireza 2 pary. Jakie jeszcze pielęgnice lub akary mogły by być razem z ramirezami i w jakiej ilości?

Wg mnie nic więcej już nie dokładaj. Za mało miejsca na coś więcej niż 2 pary ramireza.

Teraz od strony technicznej.
Jak wspomniałem, mój baniak to 112 litrów.
Czy opłaca się użyć filtra podżwirowego?
Jeżeli tak to jaki i czy oprocz niego dac filtr wewnętrzy gąbkowy?

W przypadku piasku pompa może go zasysać (jedynie wersja tłocząca da radę - ta wersja, przy drobnej gradacji piasku, może podnosić go z dna). Wg mnie daj sobie spokój. Jeżeli możesz, podłącz kubełek z biologią + wewnętrzny z gąbką.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 14:22:07 wysłane przez swoje2 » Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #6 : Grudzień 03, 2015, 23:13:54 »

Czyli zwykły kubełek?
Jaki model do 112 litrow polecacie?
Zalezy mi, zeby był cichy bo śpię przy baniaku.

Tak myslalem, ze przy piasku podzwirowy sie nie sprawdzi.

Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #7 : Grudzień 04, 2015, 08:05:38 »

JBL e901.
Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #8 : Grudzień 04, 2015, 17:18:32 »

I napewno do niego nie da sie podłaczyc ssania z podzwirowego? Bedzie ciagnał piach?
Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #9 : Grudzień 04, 2015, 17:33:10 »

Wg mnie piasek ma zbyt małą gradację, przedostanie się przez ruszt.
Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #10 : Grudzień 08, 2015, 10:56:28 »

To jak z tym podłożem? Jasny piasek czy ciemniejszy? Czy można nabyć taki, którego nie trzeba płukać przed włożeniem do zbiornika, który jest fabrycznie juz przygotowany?
Zapisane
swoje2
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 313



« Odpowiedz #11 : Grudzień 08, 2015, 12:50:51 »

Który Ci się bardziej podoba ? Smiley
Wg mnie każdy piasek będziesz musiał przepłukać, jeden mniej, inny więcej. Gdy pierwszy raz użyłem piasku w akwarium, kupiłem w sklepie akwarystycznym. Niby dedykowany a i tak wymagał płukania. Teraz już kupuję w LM. Wymaga trochę więcej pracy (więcej płukania), ale jest tani (wcale nie gorszy) i przede wszystkim sprawdzony.
http://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podloza-nawozy/grys-keramzyt-piasek/piasek-do-piaskownicy-zew,p78183,l387.html
Zapisane
Piranha
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 212



« Odpowiedz #12 : Grudzień 09, 2015, 07:39:06 »

Już mniej więcej wiem jak bedę akwarium urządzać.

Jeszcze kwestia jakiego użyć oświetlenia aby rośliny rosły?
Chodzi mi o poradę konkretnych modeli świetlówek.
Myślałem o HAGEN SUN GLO (w tylnej części pokrywy) + HAGEN FLORA-GLO (w przedniej części)
ewentualnie Power Glo 20W przód i Aqua Glo 20W tył.

Czy to dobre opcje?

A może dobrą opcją jest pozbyć się świetlówek i dać paski led?
Jeżeli tak to jakie, w jakiej ilości i barwie?

Zawsze jest to jakaś oszczędność energii:)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2015, 07:53:45 wysłane przez Piranha » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: