Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Pielęgnice Ameryki Południowej
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pielęgnice Ameryki Południowej  (Przeczytany 11518 razy)
zielin82
Nowy
*
Wiadomości: 2


« : Czerwiec 02, 2011, 15:07:10 »

Witam.
Jestem tu nowy na imię mam Marek mam 29 lat i mam zamiar w niedługim czasie założyć akwarium z pielęgnicami południowoamerykańskimi.
Akwarium to 325l 130x50x50.
Chciałbym trzymać 2 a najchętniej 3 pary tych rybek.
Przede wszystkim chciałbym żeby były to akary pomarańczopłetwe + 1 lub 2 inne pary.
W polu mojego zainteresowania jest
a. pomarańczopłetwa
p. niebieskołuska
p. salvini
p. eliota
p. wielobarwna (chociaż obawiam się, że rozmiar ją dyskwalifikuje)
Z góry odrzucam oscary i też sceptycznie jestem nastawiony do zebr.
Zapisane
SZPAKU1981
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 90


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 02, 2011, 20:15:59 »

No ja na dniach właśnie też kompletuję obsadę gdzie na pierwszy plan daję akary pamarańczopłetwe tylko tyle że litraż mam 375,ale do rzeczy,myślę że dwa gatunki to jest max,u mnie akary będą albo z salvini albo z ellioti a długość bańki mam 150 i raczej na trzy gatunki miejsca tam nie przewiduję,jeżeli chodzi o niebieskoluską i wielobarwną te gatunki odpadają za mały litraż,możesz jeszcze akary łączyć z meeką lub miodową:)pozdrawiam
Zapisane
zielin82
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 10, 2011, 11:13:46 »

A gdyby tak połączyć np. 
para akar+para salvini lub para eliot+ jedna niebieskołuska (np. samica podobno mniej agresywna).
Zapisane
dobraf
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1782


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 10, 2011, 13:07:59 »

ryby, które wskazujesz to mieszanka SA i CA, - także planujesz baniak z pielęgnica amerykańskimi (dla jasności)
jeśli miałbym próbować coś zrobić z tych ryb to ewent. pomarańczowopłetwe + elioty, choć i to może być trudne z czasem,

najlepiej byłoby skupić się na gatunkach do maks 15 cm i z tego coś złożyć, zobacz mój wątek
Zapisane

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23648.0
Pterophyllum scalare
Ancistrus dolichopterus
Hoplosternum thoracatum
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #4 : Lipiec 07, 2011, 12:00:01 »

W 330-400 litrach albo same pomarańczowopłetwe albo z max z drugą parą innego gatunku, więcej niż dwie pary to raczej nie.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: