Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: SKALARY  (Przeczytany 2771 razy)
Tomek Bugryn
Nowy
*
Wiadomości: 29


« : Kwiecień 08, 2006, 13:36:46 »

Witam. Mam 4 skalary. Ostatnoi zauważyłem że zaczęły tracić kolory tzn te paski które mają na sobie. Czy to jest jakaś choroba ?? :?:  :?:
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Kwiecień 08, 2006, 13:38:18 »

Zmiany barw mogą być powodowane różnymi czynnikami. Ryby mogą się wybarwiać, mogą chorować itd. Ryby często też tracą kolory w wyniku stresu. Napisz w jakim akwarium je trzymasz.
Zapisane
Tomek Bugryn
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #2 : Kwiecień 08, 2006, 15:34:27 »

trzymam je w akwa 60l. Moja obsada:
 DANIO(4x) MIECZYK (3x) SKALAR(4x) NEON INESSA(18x) MOLINEZJA(8x) GLONOJAD(1x) GUPIK(6x)
Zapisane
PorannaRosa
Nowy
*
Wiadomości: 39



WWW
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 08, 2006, 15:41:30 »

Powodów utraty kolorów może być wiele (jednym z nich może być niedopowiednia wielkość zbiornika, zła obsada / przerybienie, złe parametry wody, stres, choroby). Dwie pierwsze przyczyny pasują do twojego akwarium. 60l to zbiornik nieodpowiedni dla skalarów, mieczyków. Poza tym masz mocno przerybione akwa, co może skutkować złymi parametrami wody. Jak często podmieniasz wodę? Jakie ma parametry. Jak długo działa akwarium? Czy zauważyłeś jakieś inne zmiany poza utratą kolorów?
Zapisane

Pozdrawiam PR
JID (not for Mail): greendestiny at draugr dot de
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #4 : Kwiecień 08, 2006, 18:15:31 »

prawdopodobnie osiagnęły rozmiar, w którym odczuwają dyskomfort związany z wielkością zbiornika (to za mało dla skalarów).
Zapisane

bakuMGK
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1564


Akwarystyka-hobby na całe życie.


« Odpowiedz #5 : Kwiecień 08, 2006, 21:19:52 »

masz masakrycznie przerybione akwa :!: skalary traca kolory wlasnie przez wielkosc zbiornika :!: nie czuja sie w nim pewnie przy takiej ilosci wspolmieszkancow :!: lepiej je komus oddaj :!:
Zapisane

8317910

Lesiuuu
Zainteresowany
**
Wiadomości: 89


« Odpowiedz #6 : Czerwiec 01, 2006, 15:39:14 »

Pozwolilem sobie tutaj zadac to pytanie:

3dni temu kupilem towarzysza mojemu skalarowi... plywaja caly czas kolo siebie, czasem zauwazam sytuacje gdzie skalar "skubie" drugiego skalara, odziwo tamtemu nic to nie przeszkadza, stoi sobie spokojnie i czeka az towarszysz skonczy "obskubywanie". Nie zauwazam aby skalar przez to tracil luski albo ze jest nie zadowolony.

Jesli to cos pomoze to mam 115l baniak 3kosiarki, 2kiryski i platydorasa

Czy to zachowanie jest normane ??

Czy moge podejrzewac ze sa para ??

z gory dzieki Good !
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: