Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Amazonka - 105.000 litrów
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Amazonka - 105.000 litrów  (Przeczytany 37284 razy)
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« : Wrzesień 19, 2010, 12:23:50 »

Amazonka zbiornik 105.000 litrów. Niesamowita sprawa! I ile wielkich ryb się zmieści  Smiley  Od razu mam pytanko, może ktoś z Was ropoznaje te ryby które się pierwsze na filmie pojawiają, takie "piraniowate". Jak ktoś wie jaki to gatunek to prosze o nazwe i info.


Zapisane
karol13
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 198



WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 19, 2010, 12:33:23 »

Nawet nie chcę wiedzieć jakie są koszty utrzymania baniaka. Niemniej jednak super sprawa. Dopiero tak można w pełni obserwować niektóre zachowania... Strach pomyśleć co by było jakby pękła szyba.
Zapisane

Nie polemizuj z idiotą bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem. Grin Grin Grin Grin Grin
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 19, 2010, 15:33:56 »

Nawet nie chcę wiedzieć jakie są koszty utrzymania baniaka.
Utrzymanie utrzymaniem. Pomyśl jaki jest koszt postawienia takiego szkła.
Nie licząc już podstawy jaką jest szkło, filtracja itp. to na takie bzdury jak piasek czy korzenie wydał pewnie więcej niż niejeden akwarysta przeznaczy na całkowity start baniaka.
Planując postawienie takiego szkla (jak i każdego innego - mniejszego) trzeba mieć pewne wydatki wkalkulowane.
W takim litrażu podmiany wody pewnie raz w miesiącu po kilka - kilkanaście kubików. Oświetlenie punktowe i raczej bez ilości W/litr która rzuciłaby na kolana. Najwięcej pieniędzy z pewnością idzie na filtracje. Nie wiem co ten człowiek tam ma bo nie znam Niemieckiego ale z pewnością sporo kWh na dobę leci Smiley
Zapisane

andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #3 : Wrzesień 19, 2010, 15:47:10 »

Ja w swoje akwarium 45l włożyłem dużoo kasy, a jeszcze muszę kupić sporo rzeczy, na sam prąd idzie 150 zł rocznie ( za 2 akwaria 45 i 25 l ). Na prawdę to jest nie do pomyślenia ile to kasy idzie za prąd i tak jak napisał mrs ile musiały kosztować same filtry grzałki itp., itd ....
Heh 105.000 litrów to jest BASEN ! Cheesy . Ciekawe czy jak mu się nudzi to zdejmuje ciuchy i wskakuje do baniaka, udaje nurka podziwiając podwodny świat Cheesy  Grin i bawi się z rybami ! Smiley  Smiley
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 20:24:40 wysłane przez andrej » Zapisane
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 19, 2010, 16:36:28 »

Kurcze takie akwa bylo by super, jeszcze na okolo baniaka rosliny tropikalne i taki fajny klimat by byl Cheesy
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 19, 2010, 17:46:58 »

I zrobić sobie w tym basen xD
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 19, 2010, 18:40:21 »

A czy ktoś z Was zwrócił uwage jak jest skonstruowane światło??? Że pada punktowo pewnie z HQI. To robi swój urok gra cienia i światła.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 19, 2010, 18:57:08 »

A czy ktoś z Was zwrócił uwage jak jest skonstruowane światło???
Oświetlenie punktowe i raczej bez ilości W/litr która rzuciłaby na kolana.
Zapisane

Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 19, 2010, 18:58:02 »

Cytuj
Utrzymanie utrzymaniem. Pomyśl jaki jest koszt postawienia takiego szkła.


Otóż to  Smiley  Trzeba dysponować naprawde gigantyczną kasą by postawić taki baniak (gigantyczną jak na moje obecne warunki,lol Tongue), potrzeba też mieć odpowiednie miejsce, a i ryby które tam trzyma to też niezły wydatek  Grin

Cytuj
A czy ktoś z Was zwrócił uwage jak jest skonstruowane światło??? Że pada punktowo pewnie z HQI.


No właśnie, sprawa oświetlenia, warto zwrócić uwagę. On tam ma zresztą wiele więcej ciekawych patentów, interesujących rozwiązań Wink

Cytuj
Heh 105.000 litrów to jest BASEN !


Jak zobaczyłem napis "105.000 litrów" to myślałem że się przewidziałem, potem szukałem że może jest jakiś błąd w tej liczbie, zresztą do teraz nie chce mi się wierzyć, lol. 15 000 to by było już aż nadto, heheh. To jak akwaria publiczne.

I co nikt nie wie co to za ryby te pierwsze "piraniowate" pojawiające się w filmiku na samym początku? Te z czarną wielką plamą po bokach.

Wogóle to co powiecie o obsadzie?

A zobaczcie tu - 14.000 litrów
 i też bardzo ciekawe, obsada o tyle jeszcze ciekawsza, że gość ma dodatek pielęgnice.
Zapisane
badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 19, 2010, 19:13:58 »

Albo to:
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
Dalien
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 116


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 19, 2010, 19:22:57 »

na sam prąd idzie 150 zł miesięcznie ( za 2 akwaria 45 i 25 l )

Jak Ty to robisz że tyle prądu Ci idzie? Chyba jakoś źle to liczysz, mi przy 220l, grzałka 300W oświetlenie 100W i 2x filtrach razem 12W nie wychodzi nawet 30 zł
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 19:27:18 wysłane przez Dalien » Zapisane

michji
Cicha woda, brzegi rwie....
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 393



« Odpowiedz #11 : Wrzesień 19, 2010, 20:01:30 »

na sam prąd idzie 150 zł miesięcznie ( za 2 akwaria 45 i 25 l ).

 Pewnie pomylił się o jedno zero Smiley

  W sumie to nie chciałbym mieć aż tak gigantycznych akwariów.Raz, takie ryby i klimaty mnie się nie podobają, dwa, niebotyczne koszty utrzymania i samego założenia  Shocked

 Za kilka lat pewnie założę jakiegoś "tysięczniaka" i samo w sobie wydaje mi się ogromne i trudne do zagospodarowania, a co dopiero zbiornik 105x większy. Niemniej jednak szacun.

Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #12 : Wrzesień 19, 2010, 20:11:07 »

No i przyszła mi do głowy jeszcze jedna rzecz.
Gość musiał to wszystko zaplanowac budując dom.
Pomyslcie jakie to wszystko jest ciężkie.
Zastanawia mnie jak rozwiązana jest sprawa stropu/podłogi.
Jak to wszystko zalewał to lokalne wodociągi musial chyba wcześniej powiadomić Smiley
Zapisane

andrej
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 407


« Odpowiedz #13 : Wrzesień 19, 2010, 20:23:00 »

na sam prąd idzie 150 zł miesięcznie ( za 2 akwaria 45 i 25 l )

Jak Ty to robisz że tyle prądu Ci idzie? Chyba jakoś źle to liczysz, mi przy 220l, grzałka 300W oświetlenie 100W i 2x filtrach razem 12W nie wychodzi nawet 30 zł

To jest obliczona cena roczna Smiley pomyliłem się przy pisaniu...  Embarrassed No ale nie jestem pewny czy dobrze obliczyłem Smiley Zaraz policzę jeszcze raz Smiley
Ale ogólnie akwarium mi się nie podoba Lips Sealed Takie same korzenie to nie w moim stylu Cheesy No ale każdy ma inny gust.
Ciekawe jak w takim 105.000 litrów akwarium wyglądała by wielka ławica neonów innesa, tak z 300 sztuk Cheesy . Albo z 300 sztuk Razbor Hengela Smiley Mmmm... marzenia    Embarrassed i na dno wielkie stado kirysków panda Smiley  Good !
Ha tylko weź wykarm tyle zwierzyny Cheesy Saszetka na dzień Cheesy  Albo podmiana wody... około 2700 tys litrów... no ale chyba co miesiąc albo jeszcze rzadziej  Cool
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2010, 20:25:10 wysłane przez andrej » Zapisane
przemok96
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 431



« Odpowiedz #14 : Wrzesień 19, 2010, 20:27:23 »

Jak to akwarium by było roślinne to ile nawozu by poszło.
W takim basenie to chyba z 1tys neonków, albo razbor.
Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: