Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
Autor Wątek: W sprawie mrożonek i warzyw...  (Przeczytany 97677 razy)
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #45 : Listopad 28, 2004, 22:50:19 »

Ech... Temat ciekawy może czasem i błachy... szkoda że dyskusja przerodziła się w kiepską wymianę "jesteś  taki a ty siaki"  Właściwie to nie wiem czy mam się wypowiadać bo gdybym był adminiustratorem tego forum usunął bym jego połowe za moc negatywnych słów Sad
I nie zdziwie się jak ktos to właśnie zrobi.
Ja widze tylko jeden problem z którego wynika to co wynika, może wielu sie nie zgodzi ale to moja opinia:
Człowiek uczy się przez całe życie i nigdy nie wie wszystkiego i ma do tego prawo, bo jest tylko człowiekiem. W żadnym wypadku nikt nie powinien się wywyższać , nie zależnie od tego ile ma doświadczenia ani też nikogo nie wolno odrazu przekreślać czy jest od nasz bardzoej doświadczony czy też dopiero zaczyna. Zazdrość, Pycha, i podejście samolubne niszczy akwarystykę i wspólnoty akwarystyczne takie jak to forum. Wrzucanie komuś i prawienie wulgaryzmów , wybaczcie państwo, ale jest na pozionie przedszkola .... Przykro mi jak czytam takie posty Sad ... czasem poprostu lepiei przemilczeć więc nic więcej odemnie.


Co do tematu
Osobiście wiosną , latem i jesienia stosuje żywe dafnie , larwy komara a płatki tylko czasem jak akurrat nie mam żywego pokarmu. Zima kiedy dafni nie ma a i oczlik jest zamarznięty zostają mi mrozonki - najlepsze będą oczywiście własnej produkcji ale ja używam kupnych. Płukam je przed podaniem bo w akwa 112l nie moge sobie pozwolić by resztki organicznego pokarmu zatruwały wode kiedy się znajdą w filtrze. Mrożonki stosuję tylko jako urozmaicenie by poprawiać kondycje ryb żywionych niestety w większości różnymi płatak9i, granulatami , tabletkami. Pozdrawaim
Zapisane

112,25
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #46 : Listopad 28, 2004, 22:59:00 »

Cytat: Tramal
Człowiek uczy się przez całe życie i nigdy nie wie wszystkiego i ma do tego prawo, bo jest tylko człowiekiem. W żadnym wypadku nikt nie powinien się wywyższać , nie zależnie od tego ile ma doświadczenia ani też nikogo nie wolno odrazu przekreślać czy jest od nasz bardzoej doświadczony czy też dopiero zaczyna. Zazdrość, Pycha, i podejście samolubne niszczy akwarystykę i wspólnoty akwarystyczne takie jak to forum.


I o to chodzi. Nic dodać, nic ująć.
Zapisane
przechyl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164

http://www.akwa-zoo.intelishop.pl/


WWW
« Odpowiedz #47 : Listopad 29, 2004, 10:38:41 »

tranmal jaki masz filtr?
posluchajcie tu nie chodzi o pyche czy bute poprostu wiele informacji jakie sa,dostepne jest blednych,blednie tez uswiadamia sie akwarystow co do pokarmow zarowno mrozonych,zywych,czy sztucznych.Popytajcie naprawde doswiadczonych akwarystow.Nie chodzi o wyadzrzanie sie choc to tak wyglada.Towar w sklepie kazdy wam wcisnie mowiac ze taki czy siaki,i robcie to tak czy tak.Ja osobiscie wiem cos o tym,Ja stosuje pokarmy tylko wlasnej roboty,zywy jak i mrozony.Od zooplanktonu po pokarmy miesne i roslinne>robie to bardzo dlugo>przed podaniem nie plucze i nie rozmrazam z wiadomych powodow.Zachecam wszystkich do robienia pokarmow w domu.POzdrawiam.Acha tramal oczlik(cyklops,diaptomus )zima tez mozesz nalapac tylko znajdz zbiornik ktory malo zamarza (ja lapie na zalewie w Rybniku i paru innych zbiornikach calutki rok)
Zapisane

prowadze mala hodowle pielegnic
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #48 : Listopad 29, 2004, 11:05:08 »

Wiem zima to praktycznie tylko oczlik ale wierz mi lub nie tu się ludzie bija o własną dziure w lodzie!!! ... ja nie lubie awantur więc poczekam do wiosny - na cale 3miasto jest tylko jeden bezpieczny zbiornik.
Mój filr jest wewnętrzny więc mało wydajny im mniej syfu w akwa tym woda czystsza. narazie nei stać mnie na cos lepszego Sad , będzie lpeij jak zwiększe oświetlrnie i pójde bardziej w roślinki woda sama będzie sie lepieij oczyszczać Smiley Pozdrawiam
Zapisane

112,25
przechyl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164

http://www.akwa-zoo.intelishop.pl/


WWW
« Odpowiedz #49 : Listopad 29, 2004, 11:19:03 »

tramal a niwe myslales o kaskadzie?np ta mini to na 150lwystarcza moze chodzic jako 2 filtry naraz.
Zapisane

prowadze mala hodowle pielegnic
przechyl
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 164

http://www.akwa-zoo.intelishop.pl/


WWW
« Odpowiedz #50 : Listopad 29, 2004, 11:22:49 »

na allegro widzialem kaskady za tanie 20zl popruboj poszukac oplaca sie
Zapisane

prowadze mala hodowle pielegnic
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #51 : Listopad 29, 2004, 15:02:22 »

Cytat: przechyl

posluchajcie tu nie chodzi o pyche czy bute poprostu wiele informacji jakie sa,dostepne jest blednych,blednie tez uswiadamia sie akwarystow co do pokarmow zarowno mrozonych,zywych,czy sztucznych.Popytajcie naprawde doswiadczonych akwarystow.Nie chodzi o wyadzrzanie sie choc to tak wyglada.Towar w sklepie kazdy wam wcisnie mowiac ze taki czy siaki,i robcie to tak czy tak.Ja osobiscie wiem cos o tym,Ja stosuje pokarmy tylko wlasnej roboty,zywy jak i mrozony.Od zooplanktonu po pokarmy miesne i roslinne>robie to bardzo dlugo>przed podaniem nie plucze i nie rozmrazam z wiadomych powodow.Zachecam wszystkich do robienia pokarmow w domu.POzdrawiam.


Przechyl - taki ton co innego, ale przeczytaj swoje poprzednie posty. Większość ludzi jednak kupuje te tabliczki i w nich syf jest. A Ty zamiast powiedzieć to co mówisz teraz to pisałeś teksty w stylu "Nie pieprz...", "Ale z Was amatorzy..." i temu podobne. Czemu to miało służyć ?
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #52 : Listopad 29, 2004, 19:06:29 »

dobrze że nie trafiłem dzisiaj tu wcześniej... bo ja impulsywny jestem...
Zapisane

gg:1384140
Puma
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90



« Odpowiedz #53 : Listopad 29, 2004, 19:07:49 »

W takim razie rozniusl bys kompa bo gosciu nie daje za wygrana  :lol:
Zapisane

60 l : 6 akar z maroni , 2 zebry , 2x kirysek pstry 2x kirysek spizowy . filtr Aqua Szuta 300/h
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #54 : Listopad 29, 2004, 19:08:51 »

Cytat: przechyl
tramal a niwe myslales o kaskadzie?np ta mini to na 150lwystarcza moze chodzic jako 2 filtry naraz.


Pewno że myślałem ale mi się nie podobają teraz puki nie mam jeszcze Pokryw własnej roboty to w zasadzie bez znaczenia i mogły by pracowac ale w przyszłości mogą byc kłopotliwe, pozatym nie podoba mi sie kilka cech kaskady które w innych filtrach rozwiązuje deszczownica(chlup chlup Wink ) . Dlatego chodzi mi po głowie budowa filtra wewnętrzno-zewnętrznego najpierw na bazie pomp które już mam a jak nie to na mocnieszych. Pojemność takiego filtra ma wynosić 5L więc jeśli będzie dobrze pracować to na łeb pobije każdy filtr wew i kaskade Smiley ale to jest plan na papierze, (choć wiem że ktoś juz cos takiego zbudował )Pozdrawiam
Zapisane

112,25
Anula
Nowy
*
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #55 : Wrzesień 28, 2006, 12:34:23 »

na cale 3miasto jest tylko jeden bezpieczny zbiornik.

Przepraszam, że doświeżam stary wątek, ale czy mogę spytać o którym zbiorniku mówisz?
Zapisane
@$!@
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #56 : Październik 27, 2007, 15:41:47 »

Stary temat, przydałoby się go odświeżyć Smiley !

Ja rozmrażam mrożony pokarm w kieliszku (mało wychodzi go na 25l ) wrzątkiem lub pod bierzącą wodą!
Pozdr.
Zapisane
Juhas#77
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 19


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d8600b68cf752


« Odpowiedz #57 : Grudzień 15, 2007, 21:36:18 »

Napewno to niema jakis negaywnych stron wręcz przeciwnie jak dajesz pokarm mrożony to ryby szybciej rosna ja rozpuszczam pokarm mrożony w szklance w wodzie z akwarium i daje tylko jedna kostke. pozdr./
Zapisane

alerybka
Nowy
*
Wiadomości: 7


« Odpowiedz #58 : Luty 07, 2008, 17:53:47 »

Mrożonki  też ''noszą'' w sobie różne ciekawostki chorobotwórcze. Profilaktycznie kąpię je po odmrożeniu w lekkim roztworze FMC , a od czasu do czasu nasączam preparatem Preis Coly . Zbrojnik Panaque L-204 chętnie konsumuje brokuły i kalafiory , pozostałe zbrojniki również. Brokuła lubią też gupiki,tęczanki czerwone,kosiarki, pielęgnice papuzie.
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #59 : Marzec 05, 2008, 12:56:19 »

Hej,
co sądzicie o karmieniu zbrojników kalarepą ?
uważacie, że jest odpowiednia, czy raczej nie ??
jak tak to gotowana, czy surowa ?
pozdrawiam Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Strony: 1 2 3 [4] 5
  Drukuj  
 
Skocz do: