Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: test tetratest kh  (Przeczytany 928 razy)
kleń
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Grudzień 20, 2008, 22:56:41 »

witam jestem tu nowy mam problem kupiłem test tetra kh bez tłumaczenia na polski czy ktoś wie jak przeprowadzić ten test i jak go odczytywać? dziękuje.
Zapisane
mlody_et
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 92


melex? jaki melex?jeden kiełbas i dwa bułki prosze


« Odpowiedz #1 : Grudzień 21, 2008, 11:09:08 »

Twardość całkowita i twardość węglanowa mierzone są oddzielnie za pomocą odpowiedniego płynu testującego. Dla obydwu parametrów obowiązuje ta sama instrukcja stosowania:

1. Wypłucz wodą z akwarium kuwetę pomiarową i strzykawkę dozującą.
2. Wpuść do kuwety pomiarowej strzykawką 5ml wody z akwarium.
3. Przytrzymaj butelkę z kroplomierzem GH lub KH (*zależy co mierzysz*) pionowo nad otworem kuwety i wpuść do niej po kropli dany płyn testujący. Po wszuszczeniu każdej kropli potrząśnij lekko kuwetą do wystąpienia zmiany barwy.

przy GH: zmiana barwy z CZERWONEJ na ZIELONĄ.
Przy KH: zmiana barwy z NIEBIESKIEJ na ŻÓŁTĄ.


UWAGA: gdy zmiana barwy wystąpie juz po pierwszej kropli, to wartość pomiarowa leży w granicach od 0 do 1dH.
Ilość kropli zużytych do momentu zmiany barwy odpowiada stopniowi twardości wody(1 kropla płynu testującego = 1 dH).
Po przeprowadzenia pomiaru wypłucz kuwetę pomiarową i strzykawkę pod bieżącą wodą (np. z kranu).

Wskazówka: Dokładność pomiaru zwiększa sie przy testowaniu 10ml wodu z akwarium (jedna kropla płynu testującego = 1/2 dH).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 11:13:37 wysłane przez mlody_et » Zapisane

Co nas nie zabije to nas wzmocni...
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=19156.new#new

gg: 2947862
kleń
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Grudzień 21, 2008, 12:38:32 »

Dziękuje.pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: