Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Start 200l  (Przeczytany 10103 razy)
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #15 : Grudzień 16, 2013, 12:58:58 »

60 w na 200 litrow?


Piszę sprostowanie - w pierwszym wątku napisałem, że mam jedną 30W co była oryginalnie do pokrywy kupiona, jakaś najtańsza chińszczyzna (druga 30W się spaliła).

Więc kupuję zestaw doświetleniowy - i dwie świetlówki, póki tamta chinolka świeci ją zostawie.
 39W Sylvania Aquastar o barwie 10000K
 30W Sylvania Grolux a drugą o barwie 6500K.
 30W Unknown China turbo power everymiazgaGLO.

Jak się zjara, to kupię porządniejszą. Nie chce wszystkimi kosztami jednej pensji obciążać Smiley (rozumiem jakbym roznosił ulotki ale jestem tylko biednym informatykiem Cheesy)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2013, 13:00:42 wysłane przez r4ll » Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #16 : Grudzień 16, 2013, 13:40:36 »


 jestem tylko biednym informatykiem Cheesy)

witaj w klubie Smiley
 
no dobra czyli 99 watow..    Glosia powinna dac rade,  ale co do Henka,  to mam mieszane odczucia...








Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #17 : Grudzień 17, 2013, 15:03:08 »

Przekopując forum wpadłem w mętlik. Teraz zastanawiam się nad kompozycją. Do dyspozycji mam kilka japońskich korzeni ale patrząc na fotografie zaczynam się przekonywać do skał.
Doradcie cośproszę. Może w oparciu o faunę jaką chce mieć? Przyznam, że do mchów też mam słabość Smiley
Zapisane
Irishman
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 199



« Odpowiedz #18 : Grudzień 17, 2013, 16:07:52 »

Jesli skaly to mchy. Opadajace kaskady mchow, mech wcisniety w szczeliny skalne.

Zawsze mozesz polaczyc dwa style. Tworzac jedna czesc akwarium mniej naswietlona niz druga co ulatwi ci dobranie roslin.
Zapisane

r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #19 : Grudzień 17, 2013, 16:19:22 »

Może ktoś wie gdzie we Wrocławiu lub dolnej Wielkopolsce dorwać można fajne skały ? Strasznie spodobały mi się te użytkownika vento.



Jesli skaly to mchy. Opadajace kaskady mchow, mech wcisniety w szczeliny skalne.

Zawsze mozesz polaczyc dwa style. Tworzac jedna czesc akwarium mniej naswietlona niz druga co ulatwi ci dobranie roslin.


Zakładam, że przyciemnienia miałbym dokonać przez zasłanianie świetlówek folią aluminiową?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 17, 2013, 16:21:11 wysłane przez r4ll » Zapisane
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #20 : Grudzień 18, 2013, 18:06:55 »


Ten zestaw oświetleniowy 1x39W możesz wstawić jak najbardziej polecam tam świetlówkę Sylvanie Aquastar o barwie 10000K
Co do 30W to jedną Sylvanię Grolux a drugą o barwie 6500K najlepiej firmy Philips (najciekawszy efekt  świetlówki
 właśniej tej firmy)
Co do rośliności to raczej taką mało wymagającą odnośnie światła.

Jeśli chodzi o Sylvanię grolux 30W to widzę na allegro jedynie o temp. barwowej 8500K - stąd pytanie - czy chodziło Ci o tą temp. barwową czy ja kiepsko szukam? Tudzież inaczej sformuowane - czy 8500K też się nada?

Przepraszam, że nie edytuję, podbijam bo temat ucichł. Przepraszam z góry za taką lawinę pytań - ale wolę się doinformowac zanim się za coś zabiorę Smiley
Zapisane
baniakmaniak
Andrzej
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2108



« Odpowiedz #21 : Grudzień 19, 2013, 17:39:51 »

Nie zauważyłem wczoraj wpisu.
Widzisz chodziło mi o dwie świetlówki 30W jedna Grolux oczywiście ma tylko i wyłącznie tem . barwową 8500K a drugą świetlówkę o barwie 6500K najlepiej Philipsa. Aquaster to zupełnie inna świetlówka ma bardzo ciekawy kolor 10000K praktycznie świeci tak samo jak Aquarelle Philipsa a jest sporo tańsza w T5.
Zapisane

Pozdrawiam Andrzej
Baniak 190l

Nie udzielam rad przez PW!
Zapraszam do wątku:
http://www.akwarium.net.pl/forum/zrob-to-sam/swiatlo-w-akwarium-zrob-to-sam-porady/
r4ll
Nowy
*
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #22 : Grudzień 21, 2013, 09:17:12 »

Czy sumy szkliste nadadzą się do obsady? Jeżeli tak to ile?
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: