Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Problemy ze startem trzeciego baniaka  (Przeczytany 930 razy)
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« : Lipiec 05, 2009, 01:00:07 »

Otóż sprawa  ma się tak:

obecnie posiadam ogólniaka 112 l i małe 15 l akwarium. Postawiłem trzecie z myślą o krewetkach i dorastających microrasborkach. Znajomy poradził mi, że jeśli zależy mi na przyspieszeniu dojrzewania, powinienem wlać do nowozakładanego akwarium (63l) wodę, którą zbiorę z pozostałych baniaczków w wyniku podmianek, dodatkowo też "wymoczyć" nowy filtr w "syfku" z tychże. Tak też zrobiłem, mniej więcej 1/4 wody zużytej do napełnienia nowego zbiornika to "ciecz po przejściach"  Wink

Uznałem, że dam zbiornikowi mniej więcej tydzień na "przetrawienie" tego wszystkiego, po czym zamierzałem wpuścić moje yellowki i micrusy. W międzyczasie pojawiły mi się w tym nowym akwarium zielone nitkowate glony na liściach roślin, nic z tym nie robiłem, ponieważ uznałem, że będę miał "za friko" pokarm dla krewetek.

Coś mnie jednak tknęło i zanim wpuściłem obsadę, postanowiłem do akwa wrzucić kilka miesięcznych ampularii. Tak też zrobiłem i obserwowałem ich zachowanie. Trochę połaziły, a później już zero ruchu, minęło pięć dni i skorupki leżą na "swoich miejscach". Numer z ampułkami powtarzałem codziennie i z każdą "porcją" działo się to samo, połaziły chwilę a później jakby je paraliżowało i mam obecnie jakieś 30 skorupek na dnie.

Powiedzcie mi proszę, czy to możliwe, aby parametry wody w zbiorniku, do napełnienia którego posłużyła w dużej mierze woda ze starego akwarium, w zbiorniku którego media filtracyjne "wynorane" były w "przerobionej" wodzie, zwierzaki tak na ogół wytrzymałe jak ślimaki mogły ulec zagładzie ? Jaka może być przyczyna ich dziwnego (dla mnie) paraliżu ?  Roll Eyes
Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1 : Lipiec 05, 2009, 08:07:37 »

zmierz parametry i wszystko będzie jasne. stawiam na No2 i Nh
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: