Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: POMOCY!! Przecieka  (Przeczytany 905 razy)
akiram
Nowy
*
Wiadomości: 10


« : Wrzesień 15, 2008, 06:24:38 »

Witam, nie wiem czy pisze w dobrym dziale. Moje akwarium przecieka, czy wiecie może gdzie można je jakoś uszczelnić, czy jedynym wyjściem w tym wypadku jest zakup nowego??
Zapisane
Kvasir
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 138



« Odpowiedz #1 : Wrzesień 15, 2008, 07:02:29 »

Po pierwsze musisz jak najszybciej zlać gdzieś wodę. Jak największą ilość wody musisz gdzieś przechować, odłowić rybki i trzymać je w tej właśnie wodzie.

Co do zbiornika to 2 wyjścia. Wyjście 1 to zawieść zbiornik do szklarza (najlepiej takiego który robi akwaria), będzie to sprawa kilku - kilkunastu zł.
Wyjście 2 to zakup silikonu akwarystycznego i samemu to zrobić.
Zapisane
Gol Anonim
Michał
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72



« Odpowiedz #2 : Wrzesień 15, 2008, 10:26:31 »

Witam.
Swego czasu miałem podobny problem. Przecieki nie były gigantyczne, nie zauważyłem żeby w akwa gwałtownie ubywało wody. Zrobiłem tak. Wylałem całą wodę z akwarium (przy okazji zrobiłem restarcik). Umyłem dokładnie akwa, wysuszyłem i na wszystkie spoiny nałożyłem cienką warstwę silikonu. Najpierw z grubsza, potem rozprowadziłem palcem po całej powierzchni spoiny. Jak już pisałem warstwa nie była gruba, ale szeroka. Chodziło mi głównie o uszczelnienie, a nie o trzymanie wszystkiego w kupie. Po 24h zalałem i nic nie ciekło. U mnie zdało egzamin więc polecam, chyba, że cieknie z pękniętej szyby lub spoina jest naprawdę w kiepskim stanie. Wtedy lepiej spróbować zlecić całą pracę szklarzowi.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: