Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomoc w założeniu akwarium 112l  (Przeczytany 7999 razy)
jabkogizmo
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Luty 21, 2015, 22:30:29 »

Witam potrzebuje pomocy w założeniu akwarium 112l a mianowicie jakie rośliny i jakie ryby najlepiej wybrać żeby wszystkie odpowiadało w miarę takie same ph wody jej twardość itp. (chciałbym mieć w dużej mierze zarośnięte tak jak w tym zdjęciu taki efekt bym chciał uzyskać ) Proszę o pomoc z góry dziękuje za odpowiedz. Załączam też link do aukcji gdzie zakupuje akwarium http://allegro.pl/akwarium-112-profil-pokrywa-full-wypos-gratisy-i5016645404.html
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2015, 22:32:13 wysłane przez jabkogizmo » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #1 : Luty 22, 2015, 10:09:43 »

Jeśli chcesz gotowy zestaw, poszukaj czegoś aquaela lub aquaszut.
Jakiś czas temu w/w producenci wprowadzili fajny patent otwierania pokryw - po prostu unosisz przednią część i całość opiera się na zawiasach zamontowanych w tylnej części pokrywy - rewelacyjne rozwiązanie, bo nie musisz demontować całej góry przy grzebaniu w zbiorniku. A grzebie się naprawdę często - szczególnie w akwariach roślinnych i jeszcze częściej na początku, gdy wszystko układasz, przekładasz itp.
Szukaj czegoś ze świetlówkami T5. 2x18W to już trochę archaiczny system oświetleniowy.
Ten efekt o którym piszesz na oświetleniu 2x18W będzie bardzo ciężki do uzyskania. Myślę, że 2x24W + odbłyśnik to takie niezbędne minimum żeby postawić sensowny system roślinny. Do tego jakieś podłoże + nawożenie np. co2 z butli.
Samo akwarium + pokrywa to niestety dopiero początek i często najmniejsze koszty.

Odnośnie roślin, zostaw informacje na forum, że szukasz zielska - znajdziesz coś taniej i szybciej. Ewentualnie zagadaj z ludźmi typu Vento. Przy przycince sprzeda Ci coś fajnego...
Zapisane

jabkogizmo
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Luty 22, 2015, 10:44:46 »

Dziękuję a mógł byś mi doradzić jakie akwarium założyć żeby kosz nie przekroczył 420 zł nie wliczając w to roślin ani ryb ?
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #3 : Luty 22, 2015, 11:30:07 »

Dziękuję a mógł byś mi doradzić jakie akwarium założyć żeby kosz nie przekroczył 420 zł nie wliczając w to roślin ani ryb ?
Jeśli chcesz mieć kompletny zestaw z filtrem, grzałką i dobrym oświetleniem to w 400zł będzie ciężko. Poszukaj aquael brillux - jak trafisz na promocje to za 500zł go wyciągniesz. Dołożysz tylko odbłyśniki (oryginalnie chyba ich nie ma) i myślę, że mniej wymagające rośliny spokojnie na tym pociągniesz. Każdy inny przypadek tzn. typowy holender to już inwestycja droższa - przede wszystkim w zestawie takiego czegoś nie dorwiesz, bo mało który producent przekracza oryginalnie 0,5W/l wody.
Ale wg mojej opinii brillux 2x24W + odbłyśniki + nawożenie powinny dać efekt zadowalający.
Zapisane

jabkogizmo
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #4 : Luty 23, 2015, 08:48:58 »

A jakbym do tego mojego zestawu co ja wybrałem dokupić 2 świetlówki T5 ? Ponieważ ta firma co poleciłeś jest bardzo droga a to co ja znalazłem jest tańsze a sądzę że efekt mogę uzyskać w nim podobny ( Możesz mi napisać jakie preparaty zastosować na początku i czym odżywiać roślinki od razu mówi że na początku na pewno nie zainwestuje w butle CO2 był bym wdzięczny za odpowiedz)
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2015, 08:51:26 wysłane przez jabkogizmo » Zapisane
ducze
WhiteWater
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1254



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 23, 2015, 09:58:45 »

http://allegro.pl/akwarium-roslinne-z-krewetkami-i5115917785.html

Za 500 masz zestaw z super oświetleniem i CO2. Jedynie filtr marny (ale i tak lepszy niż w Twoim zestawie). Ogólnie to nie znam sprzedawcy więc niekoniecznie polecam, ale jak masz niewiele kasy do wydania to bym się zainteresował używanym sprzętem.
Zapisane

jabkogizmo
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Luty 23, 2015, 10:43:09 »

To może inaczej ile potrzebuje pieniędzy żeby założyć dobre akwarium (60l lub 112l) (z wszystkimi dodatkami czyli butlą Co2 oświetleniem itp. nie licząc oczywiście rybek roślin ozdób i piasku) To wtedy uzbieram całą sumę i kupie od razu coś konkretnego
Zapisane
Piterix
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 908



« Odpowiedz #7 : Luty 23, 2015, 19:20:30 »

Kup używany cały zestaw na OLX, gumtree, allegro, czy jakichś innych ogłoszeniach lokalnych. Z używanym szkłem, może być różnie, ale cała reszta powinna być OK - filtry, CO2, pokrywa z oświetleniem, może by się i jakiś komputer typu Lajon by się trafił.

Ludzie często sprzedają akwaria bo im się znudziło, a niewiele osób kupuje  Wink. Ja swego czasu za 400 PLN kupiłem świetną lampę 3x150W HQI do tego 2 porządne filtry właśnie z używanego akwarium, 1 filtr sprzedałem za 200, a reszty używam do dzisiaj Wink. Trzeba po prostu cierpliwie czekać na okazję.
Zapisane

Zapraszam do komentowania mojego baniaka. Ostatnia aktualizacja 08.09.2013 . http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/piterix-900l-ogolne-krotka-relacja-z-zakladania/
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: