Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: kolor oswietlenia nocnego  (Przeczytany 2085 razy)
georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« : Lipiec 23, 2007, 21:40:31 »

jaki kolor diodek dobrac jako oswietlenie nocne? Niebieskie czy moz biale?
Widzilem fotki akwariow na niebiesko i mam watpliwosci jak tego typu oswietlenie znosza ryby? Nie jest to zbyt naturalny kolor swiatla :-)
Zapisane
Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #1 : Lipiec 24, 2007, 12:00:04 »

najczęściej niebieskie, białego nie widziałam nigdzie. Na allegro można znaleść wiele kolorków
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« Odpowiedz #2 : Lipiec 24, 2007, 17:44:00 »

Oswietlenie bede robil sam a przeciez kolor zalezy od rodzalu gidek jakie uzyje. Moge i zerobic czerwone albo zielone albo różnokolorowe.
Czytalem ze oswietlenie nocne ma "imitowac" poswiate Ksiezyca. Ale Ksiezyc chyba jednak nie swieci na niebiesko :-)

Moje oswietlenie nie bedzie wlaczone cala noc. Teraz widze ze nieproecyzyjnie okreslilem sie. To ma byc oswietlenie zmierzchowe i rano o swicie. Calosc bede chcial podlaczyc do sterownika SKALAR ktory planuje zbudowac :-)
Zapisane
mihco
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 762


Ziom


« Odpowiedz #3 : Lipiec 24, 2007, 18:32:46 »

Często księżyc daje pomarańczową poświatę, ale uważam, że to nie ma znaczenia. Ja mam niebieskie i wszystko jest oki Smiley sądze, że kolorowe może nie być dobre, zdaje mi sie, że jednak jeden kolor powinien być.
Zapisane

Dzień, który przynosi nowe życie, może być niezwykły, tak jak niezwykłe może być życie, które przychodzi każdego dnia
georgewroc
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 179


Stop pneumokokom- wiewiórki górą !!!


« Odpowiedz #4 : Lipiec 24, 2007, 18:38:33 »

z Tątęczą oczywiscie zartowalem  Cheesy
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #5 : Lipiec 24, 2007, 18:51:28 »

gorge lepiej niebieskie dlatego ponieważ światło niebieskie jest mało intensywne - to prawda książyc nie świeci na niebiesko jednak kiedy światło przechodzi przez wodę to woda przepuszcza tylko niebieski składnik widma dlatego między innymi woda na dużych głębokosciach jest niebieska - po prostu niebieski woda rozprasza a reszta widma jest pochłaniana. co juz masz ze skalara płytka jest? mój chodzi na próbnym 10 litrowym akwarium i muszę ci powiedziec że jest bardzo dokładny - pożyczyłem i zbuforowałem sondę ph z uczelni i sprawdzałem wyniki testami JBL - wyniki zgodne z wartością no i wentylatory - ustawia się liczbę obrotów wentylatora. teraz jest bez obudowy w tym momencie sobię "rzeźbię" otworek w obudowie pod wyświetlacz Wink pozdo!
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #6 : Lipiec 26, 2007, 10:40:53 »

Posty dotyczące lutowania skalara zostały przeniesione do tematu: Komputer skalar

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,10366.0.html
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: