Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Ankieta
Pytanie: Czy uważasz że mamy dobrych Moderatorów?
Słabi
Tacy sobie
Przecietni
Dobrzy
Bardzo Dobrzy

Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: ...Moderatorzy  (Przeczytany 6599 razy)
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« : Wrzesień 04, 2007, 18:42:59 »

Ostatnio zauważyłem że na forum zrobiła sie dość nie mila atmosfera pod względem czepiania sie moderatorów do ludzi o byle co np. o ortografie , albo o pisanie posta pod postem bo niby ktoś sobie tym posty nabija ,a prawda jest taka że to moderatorzy nabijają sobie posty tym 'poprawianiem' każdego ale niech wezmą pod uwagę że nie każdy jest stałym  użytkownikiem i nowi czasami nie znają regulaminu , albo czasami nie wiedzą , że takowy istnieje więc proszę o więcej szacunku do ludzi , bo to że ktoś jest moderatorem to nie oznacza ,że jest lepszy Undecided
Zapisane

Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 04, 2007, 18:59:28 »

no nie przesadzajmy, znam gorszych modów! a po wtóre, co Ci przeszkadza że komuś napiszą "proszę o dostosowanie wątku"-to chyba dobrze że chcą porządku na forach. To nie powinno nikogo urażać że w necie ktoś ich odsyła do regulaminka...  Jak nie wiedzą gdzie regulamin to lepiej że oni im pomogą nie?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2007, 21:01:01 wysłane przez Magdallenah » Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 04, 2007, 19:03:23 »

nie o to akurat mi chodzi .Chodzi mi miedzy innymi o czepianie sie o ortografie i o ustalanie nowych wcale nie potrzebnych zasad. A poza tym od ustalania zasad jest Przemek. A jak ludzie nie wiedzą gdzie ,albo czy w ogóle jest regulamin to oznacza to , że forum jest za mało przejrzyste. Tak jak już napisałem nie każdy jest stałym użytkownikiem , są ty także nowi !!!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2007, 19:07:21 wysłane przez TomajX » Zapisane

Magdallenah
Ja.
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1131


I'm ;)


WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 04, 2007, 19:12:39 »

na pżyklad mie tom,, fpienia rze gtoź. TAG PISZEM!!! a oni wcale nie dają ostrzeżeń za błędy, tylko "pouczenia".
Moderatorzy z każdą zmianą na forum muszą dogadać się z adminem, wg. mnie lepiej się nie czepiać bo zrobią mam miesiąc zombie Grin
Zapisane

Pozdrawiam, Magda.
Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #4 : Wrzesień 04, 2007, 19:15:18 »

Niestety nie mam możliwości czytania wszystkich postów, ale muszę jednak stanąć w obronie moderatorów.
Dużą bolączką wielu for jest kompletny bałagan i jak czegoś czasami szukam w google to odpowiedź na interesujący mnie temat często znajduję w stosie niepotrzebnych innych postów.

A jeśli chodzi o regulamin, to naprawdę chcesz żebym popsuł wygląd graficzny forum - i przycisk "REGULAMIN" zrobił wielki i migający ?  Tongue
Aż tak trudno znaleźć go pośród 6-ciu innych buttonów ?

A np. firefox ma sprawdzanie pisowni polskiej, jaki problem żeby z tego korzystać ? Nie musisz być Miodkiem.

A jeśli macie wątpliwości co do działań moderatorów - proszę w konkretnym przypadku o maila z dokładnym opisem problemu.
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 04, 2007, 19:22:01 »

Witam Cię Przemku. Ja po prostu staje w obronie nowych użytkowników forum którzy nie zawsze wiedzą gdzie czego szukać ,to myślę, że można ich o tym kulturalnie poinformować, a nie zaraz sie czepiać.
Zapisane

Przemek
Administrator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1764



WWW
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 04, 2007, 19:32:09 »

Tu się zgadzam, wszystko musi być z kulturą Smiley
Zapisane

Pozdrawiam
Admin
-----------------------------
500l - akwarium towarzyskie
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 04, 2007, 19:35:27 »

No i tylko o to mi chodziło Tongue
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 04, 2007, 20:56:18 »

czepiania sie moderatorów do ludzi o byle co np. o ortografie , albo o pisanie posta pod postem bo niby ktoś sobie tym posty nabija
IMHO ortografia to nie byle co. Można zrobić drobne błędy, ale jeśli post jest tak najeżony bykami to jest po prostu nie czytelny. Jeśli ktoś ma problemy - zalecam Firefox - podkreśla błędy i ma moduł sprawdzania pisowni. Co do postów pod postem - jest regulamin który jasno precyzuje jak należy pisać posty. A regulamin jest po to aby go przestrzegać. Jeśli użytkownik go nie widzi to już chyba faktycznie z lenistwa, albo ma to po prostu gdzieś. Są użytkownicy, którym zwraca się uwagę, poprawiają i jest OK, ale są również tacy którzy sie pytają co mam źle (np dział galeria) i jak nie wskażesz palcem o co chodzi to nie wyczai z regulaminu, mimo że jest to jasne jak słońce. Zaczynam podejrzewać wsteczny analfabetyzm u nas w kraju wśród młodych ludzi. IMHO dysleksja czy dysortografia niczego nie usprawiedliwia.

Cytuj
a prawda jest taka że to moderatorzy nabijają sobie posty tym 'poprawianiem' każdego
Edycja nie nabija postów. Nie wiem czy zauważyłeś, ale posty w których upominamy, piszemy informację o tym że blokujemy, będziemy usuwać są kasowane bądź po dostosowaniu się użytkownika, bądź kasowane za niedostosowanie się.
Cytuj
ale niech wezmą pod uwagę że nie każdy jest stałym  użytkownikiem i nowi czasami nie znają regulaminu , albo czasami nie wiedzą , że takowy istnieje
Rejestrując się na forum potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem ... więc ten argument jest bez sensu ...

Cytuj
chodzi mi miedzy innymi o czepianie sie o ortografie i o ustalanie nowych wcale nie potrzebnych zasad
Mój pkt widzenia na ortografię już znasz. Pokaż mi przykład "niepotrzebnej" zasady ...

Cytuj
tórzy nie zawsze wiedzą gdzie czego szukać ,to myślę, że można ich o tym kulturalnie poinformować
Jeśli temat już był z mojej strony jest infomacja ze już było z linkiem do istniejącego tematu.
Niestety moderowanie nie należy do łatwych ani nie zawsze do przyjemnych zajęć. Po prostu staramy się utrzymać ład i porządek. Poza tym każdy jest człowiekiem i może mieć lepsze i gorsze dni (co sie odbija na formę postów)  Wink

Ja po prostu nie cierpię postów które wyglądają jak pisane przez 5-latka, bez znaków przestankowych, łamiących wszelkie zasady polskiej ortografii, z których nic nie da się wyczytać. Przecież można przemyśleć co się chce napisać, sprawdzić co sie napisało i dopiero wysłać. Sorki ale dysleksja takich postów nie tłumaczy

Proszę również o PW jeśli zauważycie że jednak poszedłem za daleko ... Konstruktywna krytyka przyda się każdemu, jako dobra nauczka na przyszłość Smiley
Zapisane

TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 04, 2007, 21:22:29 »

Tak Seboos jak ty jesteś wyczulony na ortografie, tak ja jestem wyczulony na uprzejmość wobec ludzi. Jako moderator chcąc kogoś o czymś poinformować to wy moderatorzy powinniście to robić z szacunkiem i uprzejmością bo przecież każdy na to zasługuje, biorąc pod uwagę chociażby nasze wspólne zainteresowanie jakim jest akwarystyka . Z poważaniem TomajX
Zapisane

5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #10 : Wrzesień 04, 2007, 21:46:25 »

Moim zdanie są spoko i jest tu w miarę porządek nie to jak na innych forach.Szata Graficzna najlepsza nie skomplikowana która daje komfort pracy szybkie znalezienie prawy.
1 Raz mi sie zdarzyło z Jeden z moderatorów przeniósł mi watek z Akwarystyczny pogaduszki do Ameryka Południowa wcześniej zaczętego podobnego wątku.W Ameryka południowa nikt mi nie odpowiadał.Ale to trochę było pokręcone bo wcześniejsze założyłem podobny watek w Ameryce Południowej i tam właśnie mi nikt nie odpowiadał.Ale nie mam za to super dużego żalu bo też trochę powinienem powiedzieć to i owo.
Wiec jak mowie to tylko raz mi sie to zdarzyło co do fotek to w końcu temat Moje Akwarium żeby pokazać nie tylko na pisemnie ale tez na zdjeciu żeby było łatwiej ocenić uważam że to bardzo dobry watek bez zdjęcia do akwarystycznych pogaduszki i koniec problemu.
Tylko raz mi sie tak zdążyło ze mam trochę żalu ale to było pokręcone i minęło.
Ale i tak was Lubie Moderatorzy pozdro dla was Cheesy Afro  Good !
Hehehehe Ej ja mam Dysleksje serio.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2007, 21:49:19 wysłane przez 5blue5 » Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #11 : Wrzesień 04, 2007, 22:56:51 »

Ja nie założyłem tego wątku po to aby pojechać jakiemuś moderatorowi tylko po to aby przekazać im, że my zasługujemy na trochę, szacunku z ich strony rozumiem też że moderowanie nie jest prostą sprawą ,ale informując nas o czymś powinni to robić z kulturą, a ankieta i tak się przyda przynajmniej się dowiemy co sądzą forumowicze o naszych moderatorach Cheesy
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #12 : Wrzesień 04, 2007, 23:47:54 »

za przeproszeniem Tomaj ale uważam że się czepiasz i pierdoły (mam nadzieję że poraz ostatni zmuszony byłem użyć tego sformułowania...fuj) opowiadasz. mod jest od tego by na forum trzymać porządek i basta. bez względu na to czy się komuś to podoba czy nie. ja akurat wcale się nie dziwię że 99% forumowiczów którzy udzielają się na forum nigdy nie przeczytało regulaminu (ja też nie) ale pewne zachowania wskazują na ogólną kulturę bycia.  a te są dla większości przynajmniej jasne i nie budzące wątpliwości (należy do tego także kultura wysławiania się i pisania). to tak jak w tramwaju, pociągu, w kinie i w kościele. nie muszę znać regulaminu by wiedzieć jak się zachowywać. a jesli już zdarza się ktoś ogólnie "niedoinformowany" to w takich przypadkach powinien interweniować właśnie mod.

a co do kultury "upominania". ma być krótko, zwięźle, treściwie i bez "osobistych wycieczek" chyba nie liczysz na to że mod napisze do Ciebie na PW "szanowny użytkowniku X. z przykrością jestem zmuszony poinformować pana (o przepraszam:Pana) iż poraz kolejny dopuścił się Pan naruszenia art,4 punkt 7 naszego regulaminu który stworzony został dla naszego wspólnego dobra.... Wink

zapewniam cię że modzi na tym są czasem aż do przesady taktowni.  i cenię sobie także to że przynajmniej niektórzy będąc modaminie zapominaja że są także akwarystami i dysponując jakąś tam wiedzą dzielą się nią z innymi.
Zapisane

KrystekGdynia
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243



WWW
« Odpowiedz #13 : Wrzesień 05, 2007, 05:25:47 »

Moim skromnym zdaniem większość Moderatorów jest bardzo OK i zasługują na szacunek.

Ale jest kilku którzy mnie drażnią, z którymi nawet nie mam ochoty wymieniać się poglądami bo i tak oni wiedzą najlepiej!

Dlatego też nie będę głosował, ponieważ niskim głosem mógłbym obrazić większość Moderatorów, których szanuję, a wysokim głosem poparłbym styl i sposób działania tych których uważam za pozerów.
Zapisane

TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #14 : Wrzesień 05, 2007, 17:56:59 »

A po za tym ten wątek jest też po to aby każdy mógł się wypowiedzieć na temat naszych moderatorów i napisać czy ma jakieś zastrzeżenia ,co popiera ,a czego nie i nie chodzi mi tutaj o czepianie sie do kogoś.
Zapisane

Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: