Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Akwarystyczne pogaduszki « Mniejszy zbiornik czy niedojrzałe akwarium?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Mniejszy zbiornik czy niedojrzałe akwarium?  (Przeczytany 5982 razy)
Ustyna
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Czerwiec 09, 2016, 18:54:04 »

Witam! Mam problem. Do tej pory miałam akwarium 35l z bojownikiem i 4 molinezjami. Jedna molinezjami skarłowaciała i zdechła. W zbiorniku mam też 2 krewetki amano. Moi znajomi chcieli mnie uszczęśliwić na siłę i kupili mi 6 Danio i 6 neonów na urodziny. Musiałam znaleźć akwarium większe na szybko, mam teraz 63l. Widzę, że ryby męczą się w 35l, nie ma wśród nich walk ani kłótni, ale gdzie się nie obrócą trafiają na inną rybę. Większy zbiornik nie jest jeszcze dojrzały. I moje pytanie, które mniejsze zło wybrać: czy trzymać je w 35 litrach jeszcze przez ponad dwa tygodnie czy wpuścić szybciej do większego akwarium? Od razu zaznaczę, że nie mam możliwości oddania na przechowanie ryb, żaden z moich znajomych nie ma akwarium.
I od razu biorę na klatę te molinezje w 35l. Błąd, wiem, ale sprzedawca w sklepie wprowadził mnie w błąd, a ja dałam się wciągnąć. Po śmierci jednej molinezji miałam w planach zakup większego zbiornika, ale wszystko wyszło tak niespodziewanie i szybko przez ten prezent.
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #1 : Czerwiec 10, 2016, 07:11:08 »

Ja bym zrobił tak:

1)Zalałbym nowe akwarium wodą i zostawił do odstania na 24h (zostawiając miejsce na wodę i podłoże ze starego akwarium);

2) Po 24h ryby z małego akwarium do wiadra;

3) Podłoże, woda i filtr z 35L do nowego/większego akwarium;

4) Ryby z wiadra do nowego zbiornika, jak tylko woda się wyklaruje.

Odstanie wody 24h powinno pozbawić jej chloru i zapobiec wybiciu bakterii nitryfikacyjnych zgromadzonych w podłożu, wodzie i filtrze ze starego akwarium, a one (bakterie) z kolei w ilości 1/2 nowego zbiornika powinny zapewnić bezproblemową przeprowadzkę ryb.
Zapisane

Ustyna
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Czerwiec 10, 2016, 07:51:24 »

Duże akwarium stoi juz ponad 48 godzin. Podłoże ma nowe, bo w starym akwarium mam substrat, a walka z nim to koszmar. Mam jeszcze jeden maly zbiornik, który dojrzewał na krewetkarium juz 3 tygodnie i zaraz po zalaniu dużego akwarium włożyłam filtr z 35l, a do 35l ten z dojrzewającego krewetarium.
Mam pytanie, czy musze mieć w akwarium włączone napowietrzanie? Do tej pory miałam, ale to jest hałas i przeszkadza mojemu mężczyźnie, a czytałam ze nie jest to w 100% potrzebne. Jak to wygląda?
Zapisane
vento
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1488


« Odpowiedz #3 : Czerwiec 12, 2016, 08:46:06 »

Napowietrzanie jest konieczne w wyjątkowych sytuacjach i czasem dla wybranych gatunków ryb. W Twoim przypadku raczej zbędne w większym zbiorniku.
Po wpuszczeniu zwierząt, przyjrzyj się tylko czy ryby nie pływają rano pod powierzchnią - czy nie ma przyduchy.
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: