Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
Autor Wątek: Lista DOBRYCH sklepów  (Przeczytany 136072 razy)
italiano86
Zainteresowany
**
Wiadomości: 51


« Odpowiedz #15 : Kwiecień 22, 2009, 09:37:55 »

KRAKÓW
* os. Strusia (kiedys ten sklep był na os. Kalinowym) często mają tam ryby z likwidacji domowych akwariów, więc juz dorosłe ryby, niejednokrotnie dobrane pary. Ceny chyba najniższe w Krakowie. Sklep prowadzony przez braci znających się troche na rzeczy.
*Geant (REAL), Gal. Krk, M1, Carrefour Czyżyny i przy Rarrefourze na Zakopiance - tam też są sklepy zoo ale nigdy w nich nie kupuję. Ceny wysokie a ryby czasem aż się swiecą... Osobiście wole sklepy pprywatne, nie sieciowe...
*ul. Lenartowicza - gość, sprzedawca i właściciel zna się na rzeczy. Duzo akwariów ale nie tak dużo ryb (często z zaplecza donosi jakieś rybki) i specyficzny 'zapach' unoszący się w sklepie - myszy, szczury, papugi, szynszyle, myszoskoczki, pająki itp i to wszystko na dosyć małej przestrzeni.
*ul. Kazimierza Wielkiego - bardzo duży wybór ryb akwariowych i znający się na rzeczy ludzie. Ceny nie zbyt niskie ale można im wybaczyć tym bardziej że mają niemal wszystko.
*ul. Młyńska - sklep braci znających się bardziej na roślinach niż na rybyach. Jeżeli ktoś nosi się z zamiarem zalożenia holendra to POLECAM! REWELACJA! Doradzą, pomogą, sprzedadzą. Dosyć duży wybór ryb a jeszcze większy roślin. Ceny ryb niskie a na roślinach się nie znam. Poza tym łatwo z nimi się negocjuje. Generalnie chyba najlepszy sklep w całym Krakowie i okolicach. Warto przyjść żeby oglądnąć ich akwaria! A może ktoś nawet się skusi na zakup Red Crystal za 220 zł!! ??
*ul. św. Tomasza (albo Marka?) Generalnie bez rewelacji, niewielki wybór rybek i roślinek i też nie są one tanie ale rozumiem że tak być musi bo za czynsz przy rynku głównym trzeba słono płacić. Jednak warto zajrzeć zeby zobaczyć jak paletki pilnują ikrys i wychowują młode! Udało się to gościowi przez przypadek:) Podobnie rzecz się ma u niego ze zbrojnikami ale to dosyc prosta sprawa.

Jest jeszcze kilka miejsc ale nie szkoda czasu marnować...

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 11:25:23 wysłane przez Atria_C » Zapisane
magda78
czas na zmiany
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 165



« Odpowiedz #16 : Kwiecień 22, 2009, 20:52:11 »


Nie polecam sklepu kakadu w Maufakturze bo DROGO ! 
Natomiast polecam giełde na Starcie w Łodzi Ul Sw Teresy w niedzele od 9 do 12-13 .
I giełde w czwartki przy ulicy równiej - jest to podobnież najwieksza giełda w Polsce. Jest tanio i duzy wybór !

ŁÓDŹ
1) zgadzam się, w Kakadu drogo, ale bardzo duży wybór rybek, roślinek ostatnio nie mają, albo jakieś marne resztki
2) na giełdzie na ulicy Równej wcisnęli mi do akwarium 5 na 10 roślinek, które okazały się bagienne - dla laików nie polecam, dla znających temat - szerokie pole do popisu, chociaż przeważnie trzeba kupować hurtowo (od 14 teoretycznie do 20, ale o 17 już się ludzie pakują)
3) na "Starcie" jest zaraz przy wejściu młoda kobitka i młody pan, którzy mają roślinki tylko w wodzie w kuwetach albo akwariach bardzo dobrze oświetlone - troszkę drożej, ale za to roślinki pięknie się utrzymują po przywiezieniu do domu
4) sklep na ulicy Więckowskiego 9 - właścicielem jest starszy, bardzo miły pan (straszny gaduła), nie ma za dużego wyboru w rybkach, roślinek też nie za dużo, ale w miarę tanie, jedzonko dla rybek też tanie
5) sklep "Rybarium" ul. Gdańska 126 - tani sprzęt (jak na sklep) i duży jego wybór, obsługa zna się na akwarystyce i potrafi dobrze doradzić, ryby i rośliny mogłyby być tańsze
Zapisane

250l towarzyskie
60l krewetki RC
Macieksoko
Turysta
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 377


www.turysci-ropczyce.go.pl


« Odpowiedz #17 : Kwiecień 23, 2009, 08:10:41 »

Rzeszów
Sklep Aqualife, ulica Grunwaldzka 18
http://www.aqualife.republika.pl/html01/index1.htm

Duży wybór ryb, właściciel chyba sam je rozmnaża nie kupuje w hurtowniach (barwinak czerwonobrzuchy z młodymi, ramirezy z młodymi, dużo małych zbrojników).
Ceny normalnie, przykład: ramireza 6 zł. Gratisy są Smiley

Ropczyce
Sklep Nika-Zoo
ul. Rynek
http://nika-zoo.pl/
Allegro: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1098287&&listing_sel=2&listing_interval=7&buy=
Duży wybór ryb, także nietypowych, ceny konkurencyjne. Dużo wyposażenia, korzeni, pokarmów. Wysokie rabaty przy większych zakupach.
Np Bocja karłowata 20, tetra kolumbijska 3,2.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2009, 08:12:20 wysłane przez Macieksoko » Zapisane

"Pokaż swoje sukcesy, nie szukaj porażek u innych"
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=22727.0

...ciągle myślę nad LT na ziemii Smiley
ivan23
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 236



« Odpowiedz #18 : Kwiecień 23, 2009, 10:09:48 »

Pyrogrodzianom z czystym sumieniem mogę polecić sklep SKALAR:

"Skalar" Sklep Zoologiczno-Wędkarski

Kontakt
Poznań, os. Armii Krajowej 38 A, tel. 0609791825

Jeśli szukacie sprzedawcy zakręconego na punkcie akwarystyki, mającego gruntowną wiedzę z tej dziedziny (sam niedawno sprowadził sobie zza granicy kilka skalarów altumów do swego kilkusetlitrowego akwarium z czarnymi wodami) to ja nie trafiłem w Poznaniu na nikogo lepszego niż ten ze "Skalara". A muszę przyznać, że zjechałem kawał miasta w poszukiwaniu najlepszej konfiguracji do moich 112l. Niestety tylko tam trafiłem na kompetentnego człowieka, większość to po prostu sprzedawcy, a On jest sprzedawcą - hobbystą, który w dodatku nigdy nie próbował mnie naciągnąć. Wybór roślin, sprzętu i rybek jest spory, biorąc pod uwagę, że to sklep typu "piwnicznego" w bloku. Ceny bardzo przyzwoite, np.  za 15 litrowe akwa zrobione na zamówienie + filtr gąbkowy + pompka + korzonek + 3 kawałki lawy wulkanicznej + 2 worki piasku + 2 anubiasy zapłaciłem jakieś 70 zł.  Kilogramowa karma dla królika, która u mnie w specjalistycznym osiedlowym sklepie kosztuje 6,10, w Skalarze jest do wzięcia za bodajże 4,80. Reasumując, wszystko co kupiłem do tej pory do moich akwariów, kupiłem w "Skalarze" lub poprzez Allegro.

Aha, jeśli zależy nam na czymś, czego akurat w sklepie nie ma, Sprzedawca zobowiązuje się powęszyć za tym podczas swej najbliższej wizyty w hurtowni (na moją prośbę ściągnął mi filtr Aquaela Bio 100 w korzystnej cenie). Mało tego, kiedy mu powiedziałem o swych kłopotach z szafką pod akwarium, polecił mi stolarza, z którym już kiedyś współpracował i ten facio za drobną opłatą z badziewnej, tandetnej ikeowskiej komody zrobił mi prawdziwy "pancernik" pod akwarium.

Szczerze polecam !!  Good !

Zapisane



122, 63, 15, 36, 24, 24, 22
microrasbora galaxy, erythromicron, neocaridina heteropoda var. yellow, caridina babaulti cf. green, stripes, dario dario, boraras brigittae, cambarellus orange
Atria_C
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 805



« Odpowiedz #19 : Kwiecień 23, 2009, 11:24:36 »

Usunęłam dyskusję na temat ile co kosztuje na giełdzie i ile się czeka na wejście.To ma być wątek informacyjny,więc dobrze się trzymać tematu.
Zapisane

Moje akwarium, zapraszam do konstruktywnej krytyki Wink http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=23728.0
Female_Raziel
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1025



« Odpowiedz #20 : Kwiecień 30, 2009, 21:06:34 »

Gdynia: Almaxaqua jest sklepem prowadzonym przez hydrobiologa. Zwierzeta sa trzymane w prawdziwych akwariach i ceny przystepne. Polecam z całego serca.
Zapisane

Moje 53l: http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=24019.0

Przed przeczytaniem moich postów przeczytaj regulamin bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy post, niewłaściwie zrozumiany, zagraża Twemu życiu lub zdrowiu.
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #21 : Maj 01, 2009, 19:26:20 »

Ogólnie nie polecam sklepów Kakadu, ale jeśli chodzi o akwarystykę to dwa są w porządku - tylko dzięki odpowiednim osobom:

Kakadu - Wola Park - ul. Górczewska 124
Sprzedawca zdaje się, że ma na imię Michał (znak rozpozawczy tatuaż na karku w postaci kodu kreskowego Wink) - akwarysta - profesjonalista i widać pasjonat, można pogadać o rybach, często otwiera atlas ryb dla poparcia swoich słów.

Kakadu - Zielony Park Targówek

JEDYNY znający się na akwarystyce gość (nie mogę sobie przypomnieć jak ma na imię) zawsze chodzi w chuście na głowie i ma tatuaż skorpiona na dłoni Smiley Ostatnio wybieraliśmy parę skalarów z baniaka gdzie pływało ich ze 20 sztuk i ... działa Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Twister78
Zainteresowany
**
Wiadomości: 196



« Odpowiedz #22 : Maj 01, 2009, 23:16:24 »

Co do sprzedawcy Thundra na allegro to nie radze niczego kupować. Na wysyłke się nie doczekacie. Ja za pobraniem czekałem 2 tygodnie dzień w dzień im dzwoniąc. A do tego faunarium przyszło mi niekompletne...
Zapisane
Cardangel
"Przyrodnik" na swobodzie to jak wariat w samochodzie
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 267


« Odpowiedz #23 : Maj 02, 2009, 10:14:41 »

MIASTO: LUBIN 59-300 k. Legnicy woj dolnośląskie
NAZWA: Amazonka Sklep Zoologiczny - Hurtownia Ryb Akwariowych
ADRES: ul Armii Krajowej 24
OPIS/Dlaczego polecam: Sklep dobrze zaopatrzony w zwierzaki i chyba głównie produkty JBLa. Polecam ze względu na mozliwość kupna ryb po cenach hurtowych (pow 10 szt). Istnieje też możliwość przesyłki autobusem o ile istnieje połączenie bezpośrednie. Bardzo miła obsługa a właśiciel potrafi doradzić i jest bardzo zorientowany na klienta. Istnieje możliwość zamowienia konkretnych gatunków rybek.  Wadą dla co niektrych może być fakt że sprzedawane zwierzaki są bardzo mlode lub młode często jeszcze nie do kóńca wybarwione.
Zapisane

Tymothy
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 450


Moje dwie koszatniczki podczas odpoczynku :)


« Odpowiedz #24 : Maj 02, 2009, 11:22:03 »

Ja polecam sklep internetowy www.aquario.pl .
Dlaczego? :
1. Tam jest Pan, który zna się na akwarystyce i można go o wszystko zapytać.
2. Raz kupiłem preparat, który był szkodliwy, ale o tym nie wiedziałem. Ten Pan zamiast wysłać mi ten preparat wytłumaczył przez telefon, że nie można go stosować (i go nie wysłał) i dzięki temu nie było katastrofy w akwarium. Wink
3. Często można u nich kupić testery kropelkowe ZOOLEK 9 w 1.
4. Do zamówienia dają w prezencie firmowy długopis oraz poradnik akwarystyczny (ja dostałem o opiecie nad roślinami w akwarium).

! WSZYSTKIM POLECAM TEN SKLEP !
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2009, 11:27:14 wysłane przez Tymothy » Zapisane

Moje akwaria:
50l
Obsada:
1 Samiec Bojownika
1 Anentome Helena
3 Samice Bojownika
3 Krewetki Amano
12 Neonków Innesa
2 Ramirezy
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #25 : Maj 02, 2009, 15:47:21 »

Co do sprzedawcy Thundra na allegro to nie radze niczego kupować. Na wysyłke się nie doczekacie. Ja za pobraniem czekałem 2 tygodnie dzień w dzień im dzwoniąc. A do tego faunarium przyszło mi niekompletne...

Wysyłkowo jest problem, ale mają niezłą hodowlę ryb (w końcu hurtownia) i cenowo są bardzo fajni nawet dla detalisty. Przyznaję jednak, że jeżdże do nich osobiście.
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Callanthe
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #26 : Maj 04, 2009, 18:48:13 »

Zoo Mini
Luboń, ul. Jana III Sobieskiego.
woj. Wielkopolskie.
Bardzo profesjonalna obsługa, dobre zaopatrzenie, zdrowe ryby i małe ceny.

Polecam!!!
Callanthe.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2009, 18:50:40 wysłane przez Callanthe » Zapisane
pawel99.7
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



« Odpowiedz #27 : Maj 05, 2009, 13:17:32 »

Miasto- Puławy  woj. lubelskie.
Nazwa- Mini Zoo
Adres- ul. Zielona 5
Sklep godny polecenia ponieważ jest duży wybór rybek i krewetek oraz roślin...Akwaria zadbane...Co do sprzętu to trochę mały wybór...Duży wybór jedzonka dla rybek i duży wybór testów czy jakiś środków...Dodatkowo w sklepie jest takie mini oczko w którym pływają rybcie...Sklep jest ogólnie nastawiony na wszystkie zwierzęta domowe(ptaki, rybcie, psy, koty i patyczaki Smiley)...
Zapisane
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #28 : Maj 15, 2009, 16:19:00 »

Miasto: Konin
Sklep: Złota rybka
Ulica: Dworcowa, z tyłu bloku z pizzerią bravo
Wybór ryb może i jest mały, ale oprócz innesów i bojownika (trzymanego w ogólnym) ryby mniej popularne np. ziemiojad, bocja siatkowana. I dość spory wybór pokarmów żywych i Liofilizowanych.   
Zapisane
tlingit
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 29


WWW
« Odpowiedz #29 : Maj 19, 2009, 12:47:22 »

Ogólnie nie polecam sklepów Kakadu, ale jeśli chodzi o akwarystykę to dwa są w porządku - tylko dzięki odpowiednim osobom:

Kakadu - Wola Park - ul. Górczewska 124
Sprzedawca zdaje się, że ma na imię Michał (znak rozpozawczy tatuaż na karku w postaci kodu kreskowego Wink) - akwarysta - profesjonalista i widać pasjonat, można pogadać o rybach, często otwiera atlas ryb dla poparcia swoich słów.


Co do tego mam wątpliwości. Nie wiem czy rozmawiałam akurat z tym jegomościem, ale ten, z którym tam rozmawiałam nie udzielił mi żadnej konkretnej odpowiedzi. Wyszłam z wiedzą taka jaką miałam wcześniej.

Inny sklep w Warszawie:
ul Solidarności koło poczty -  zajmuje sie głównie rybkami, można przyjść i się czegoś dowiedzieć konretnego. Do każdego zakupu, który tam robię (prawie każdego) dodaje mi gratis jakąś roślinkę.
 
Sklepy w okolicy WARSZAWY:

Na pewno nie polecam sklepu w Brwinowie. Bojownika sprzedają do kuli, proponują karmienie raz na 2-3 dni, co mi się wydawało dziwne. Poza tym jedna pani nie jest zbyt miła.

W Komorowie twierdzą, że bojownik może żyć w tem. od 16 st. Wszędzie są informacje o skali od 25 st. do ok 30 i pewnie sami sobie zweryfikujecie. Wg. sprzedawcy może mieszkać też w kuli.






Zapisane

25l
5 neonków
1 kirysek
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6
  Drukuj  
 
Skocz do: