Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przeprowadzka  (Przeczytany 2268 razy)
damian996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 86


« : Maj 07, 2008, 23:15:22 »

Witam,

Niewykluczone, że za jakiś czas będę musiał się przeprowadzić. Moje akwarium to 126l (80x35x40) o gubuści szkła 8mm, na dole i na górze rama. Pytanie jest następujące: Czy przed przeniesieniem akwarium do nowego domu powinienem je całkowicie opróżnić? Czy mógłbym jednak opróżnić je tylko z wody i zostawić w zbiorniku tylko żwir (20kg) i rośliny? Chodzi o to, że akwarium fajnie zarosło i nie chciałbym tego niszczyć całkowicie opróżniając akwarium. Isnieje ryzyko że pęknie przy przenoszeniu jeśli nie usunę z niego żwiru?
Zapisane

125l - akwarium ogólne

35l - szpital/kwarantanna

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #1 : Maj 08, 2008, 08:56:52 »

Isnieje ryzyko że pęknie przy przenoszeniu jeśli nie usunę z niego żwiru?
Tak istnieje.
Niestety ale najbezpieczniejszym sposobem jest opróżnienie całego akwarium.
Zapisane

driwer88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 143



« Odpowiedz #2 : Maj 10, 2008, 22:14:58 »

ja moje  36L  z żwirem przenosiłem ale to jest małe akwa i ryzyko mniejsze ale może przenieś je na jakiejś desce zsuń je na deskę i przenieś je na niej w 2 osoby
Zapisane

Na razie 36L w przygotowaniu 200L

moje 36L
http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php?topic=15403.0
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #3 : Maj 11, 2008, 10:30:56 »

byloby to cholernie ciezkie, nie ma co ryzykowac peknieciem akwarium i wypadnieciem dysku  Wink
Zapisane

jacekpiwo
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 155


120l 20l + 20l(obecnie tarliskowe)


« Odpowiedz #4 : Maj 11, 2008, 15:20:22 »

czy takie cierzkie to nie wiem dodajmy

zwir                20kg
woda w zwirze 15kg
rosliny               2kg
akw                20kg
razem              57kg

to wyjdzie srednio 30kg na osobe w 2 osoby to jest mega lekkie ale pęknąc zawsze moze jak chcesz tak zrobisz ale ja bym to przeniusł
Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #5 : Maj 11, 2008, 18:16:46 »

Ja też bym się pokusił o przełożenie go na solidną deskę i tak przeniusł ze żwirem.Wodę zlej w jakieś wiadra i wlejesz zpowrotem z 60% to wsztstko szybko powróci do normy i niebędziesz przechodził dojrzewania.
Zapisane

owlman
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1205


« Odpowiedz #6 : Maj 11, 2008, 18:25:33 »

Jakbys nie kombinowal ,do nowego domu dowieziesz raczej gnojowke /wszystkie brudy wymieszane z pozostawiona woda / . Kompletny restart -oto recepta .
Zapisane
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #7 : Maj 11, 2008, 18:34:21 »

witam
Nie tworze nowego watku, bo jest ten.


Za jakis miesiac moze połtora wyjezdzam do Holandii i nie wiem czy akwa zabierac ze sobą.Myslałem zeby zabrac tylko ryby w takim pojemniku 20 litrow.Wisdziałem je w sklepie zoo, kupił bym takie 2.Akwa kupił bym na miejscu.jakies porzadne  Grin .Ryby niue ucierpia na takiej podrozy?Huh?



Wypowiadajcie sie, oddaje Wam wolne słowo Grin



PS:Jeszcze istnieje taka opcja zeby rybki oddac i tam zaczac na nowo.
pozdrawiam


Zapisane
mario27-28
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1315



« Odpowiedz #8 : Maj 11, 2008, 18:46:08 »

Myślę że ryby mogą żywe do Holandii mogą niedojechać.Są firmy co sprowadzają ryby z odłowów naturalnych z bardzo dalekich zakątków naszego globu,ale oni się w tym wyspecjalizowali,ryby mają odpowiednią temperaryrę i napowietrzanie,a straty i tak pewnie są niemałe.Tobie pewnie tych warunków nieuda się zapewnić. Akwarium pewnie też się nieopłaci transportować bo to niemałe koszty.Kupisz sobie coś na miejscu.Możesz za to zabrać rośliny,im nic niepowinno się stać jak je odpowiednio zapakujesz Cheesy
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 12, 2008, 07:57:49 »

Pytanie jest proste - jak długo będzie trwać podróż Huh
Od wiadra lepszym rozwiązaniem będą worki do transportu ryb i zamiast powietrza tlen. Jeśli dobrze porozdzielasz ryby do worków (duży worek a jak najmniej ryb, najlepiej 2-3 szt na worek, w zależności od wielkości nawet 1 szt) to powinny spokojnie przetrwać podróż. Tak właśnie transportuje się ryby z odłowu.

2 duże paletki spokojnie w duzym worku z tlenem wytrzymują kilka godzin podróży. Drobnica poradzi sobie jeszcze lepiej.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 12, 2008, 11:49:25 »

Przywożąc ryby do Holandii musisz mieć już na miejscu dojrzałe akwarium. Reszta jw. pisał Seboos. Worki tlenem mogą Ci napełnić w każdym dobrym sklepie akwarystycznym jak tylko podjedziesz z tymi rybami i powiesz do czego Ci to potrzebne. Personel jak jest kumaty wszystko pomoże Ci dobrze zapakować.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kaman3000
Gość
« Odpowiedz #11 : Maj 13, 2008, 13:18:39 »

adus12345

Ja bym zaczął na nowo w Holandii. Nie będzie wtedy żadnych problemów z przewożeniem ryb, itd.
Zapisane
jacekpiwo
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 155


120l 20l + 20l(obecnie tarliskowe)


« Odpowiedz #12 : Maj 16, 2008, 21:33:44 »

adus12345

Ja bym zaczął na nowo w Holandii. Nie będzie wtedy żadnych problemów z przewożeniem ryb, itd.

a wiesz ile tam może kosztować akwa tam są takie ceny
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: