Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Korzen.  (Przeczytany 4273 razy)
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« : Czerwiec 09, 2004, 21:33:25 »

Bardzo chcialbym miec korzen w akwa. tylko teraz nie wiem jak go zdobyc. Czy lepiej kupic w jakims sklepie czy samemu znalezc. Tylko jak znalezc w lesie taki korzen. Jak wy to robicie dzieki za rade.
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
Jarek W
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 105



« Odpowiedz #1 : Czerwiec 10, 2004, 06:38:26 »

Można na dwa sposoby:
1. kupujesz w sklepie (ok 10-12 zł), następnie czyścisz i wygotowujesz w solonej wodzie i w zasadzie korzeń jest gotowy,może jeszcze pływać to go mocujesz na przyssawke i żyłkę do akwa,po pewnym czasie już nie będzie wypływał Smiley -ja tak zrobiłem (aha,czasem mozna kupić korzeń już namoczony i przygotowany w sklepie akwarystycznym, co nie zwalnia jednak od wygotowania)
2.można znaleźć w lesie,na torfowisku,na plaży (taki mam też w akwa :lol: )-aczkolwiek trzeba pamiętać o bardzo uważnym i dokładnym wyczyszczeniu i wygotowaniu w osolonej wodzie,pamiętając o tym,że taki korzeń może zabarwiać wodę
Pozdrawiam
Zapisane

Akwa 54 l
Zarybione:
Nowa akwarystyczna miłość - parka Apistogramma Borelli
zbrojniki niebieskie 2 szt.
kiryski spiżowe 4 szt.
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 10, 2004, 13:38:09 »

Ja łatwo znalazłem korzeń w lesie, należy szukać korzeni dębowych. Nie muszą to być korzenie a np uschłe konary, ale nie spróchniałe ! łatwo jest odróżnic dąb od innych drzew nawet gdy leży zwalony i suchy, przypatrzn sie w lesie na przykladzie żywych dębów a jak znajdziesz powalone drzewo to bedziesz wiedziala czy to dab czy nie. Na poszukiwania korzenia zawsze zabieraj ze sobą siekierkę, najczęściej trzeba bowiem odrąbać kawałek który sie zmiesci do akwarium Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 12, 2004, 08:36:56 »

Też bardzo popieram stosowanie korzeni(knarów)dębowych maja ogromna zaletę że w wodzie praktycznie to drze4wo jest nie zniszczalne tj nie plaśnieje nie gnije (cały czas jest twarde stąd stosuje sie dębine w budowie wałów przeciw-powodziwoych od setek lat) inn np buczyna zgniły mi juz po tygodniu Sad.
Zamiast drapać się na drzewa i męczyć z moczeniem świeżego patyka dobrze jest poszukać zbutwiałego i mokrego w liściach pod drzewem (najlepiej jak najstarszym) Wygląda to początkowo mało efektownie lecz szczoteczka do rąk potrafi z takim badylem zrobić cuda , potem chwila gotowania lub nawet polania wrzątkiem i po tygodniu od znalezienia do akwa ląduje w większości przypadków tonący kożeń. Pozdrwawiam.
Zapisane

112,25
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #4 : Czerwiec 28, 2004, 17:27:21 »

mam juz korzen Cheesy . powiedzcie mi tylko teraz ile soli mam wsypac do garnka zeby bylo jak najlepiej. aha i mam go gotować ok. 2h?
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #5 : Czerwiec 28, 2004, 20:24:24 »

Pamiętaj tylko, że po wygotowaniu musisz go moczyć w słodkiej już wodzie jakiś tydzień.
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #6 : Czerwiec 28, 2004, 21:12:21 »

przyznajęsiębez bicia... mój zakupiłem w sklepie po zbójeckiej cenie. ale jak go zobaczyłem to od razu wiedziełm jak będzie wyglądal w akwa...  :oops:
Zapisane

gg:1384140
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #7 : Czerwiec 28, 2004, 22:09:19 »

Wiesz, nikt nie ma do Ciebie pretensji o zakup korzenia w sklepie Smiley Każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze jak mu się podoba Smiley Co innego jakbyś napisał, że trzymasz np. bojownika w kuli...
Zapisane
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 29, 2004, 06:43:23 »

nie, na razie trzymam 27 neonów w 25l... :roll:

sory za OT
Zapisane

gg:1384140
Oggy
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 297



« Odpowiedz #9 : Czerwiec 29, 2004, 14:35:39 »

Ja swój taki bardzo duży, wysoki z kryjówką na wylot w dolnej czesci który zakrywa mi cały róg akwarium znalazłem nad rzeką. Wystaczyło go tylko wyczyscic i troche wygotowac i idealny.Mam go juz w akwa prawie rok i niczym nie rózni sie od tych ze sklepu(no moze mój jest duzo większy). Za taki musiałbym dac w sklepie spokojnie ponad 50 zł
 Smiley
Zapisane

------BLINK 182------
 Dwoma Sowami AMERICAN PIE To Jest To !!!
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 29, 2004, 16:36:41 »

65...  :oops:
Zapisane

gg:1384140
Robert
Nowy
*
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #11 : Sierpień 01, 2004, 13:43:09 »

Czy do akwarium nadaje się taki korzeń: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28958465
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #12 : Sierpień 02, 2004, 21:05:06 »

Cytat: Robert
Czy do akwarium nadaje się taki korzeń: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28958465

Tak
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Robert
Nowy
*
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #13 : Sierpień 03, 2004, 09:06:58 »

dzięki Cheesy
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: