Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Przydatne programy.  (Przeczytany 1966 razy)
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« : Sierpień 01, 2004, 15:10:06 »

Dowiedziałem się z tego forum, że na stronie http://www.holenderskie.aip.pl/download/kalkulator_oswietlenia/ jest bardzo przydatny program do przeliczania jakie oświetlenie powinno się znajdować w twoim akwarium. Czy ktoś jeszcze zna jakąś strone internetową w której znajdują się przydatne programy dla hodowcy ryb? Jeśli tak to bardzo proszę o podanie adresu strony i nazwy programu.
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #1 : Sierpień 01, 2004, 15:44:46 »

Ja bym nie ufał zbytnio temu programowi :wink: . Znacznie zawyża dane. Według tego programu do uprawy glossostigmy potrzebowałbym 143W w świetlówkach a glosia rosła u mnie bez problemów przy 120W przy 9h/dobę. Zresztą wpisując wysokość akwa powyżej 100cm następuje błąd i program podaje wyniki z kosmosu.....bo raczej wątpię aby do uprawy glosi w akwa 100x45x105cm wystarczyły 4W :lol:
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Riczi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 176



« Odpowiedz #2 : Sierpień 01, 2004, 20:16:53 »

A jeśli oświetlenie będzie dawało za dużo światła jak na ilość roślin, to czy będzie się działo w akwarium coś złego, typu mętnienia wody?
Zapisane

Mam akwa. 83.538l, 6 skalarów, 2 kiryśniki czarnoplame, liposarcus multiradiatus - plecostomus, mieczyk czerwony, 2 gupiki, 7 neonów inessa, żabka - karlik szponiasty oraz 2 ampularie. Hodowcą jestem od roku. Mam 16 lat. Urodziły się młode skalary
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #3 : Sierpień 02, 2004, 21:30:23 »

Mętnienei wody to nie, ale rośluinkom zaszkodzi zbyt jaksrawe oświetlenie, takze rybki będą sie go bały.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: